Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 101

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Поздравления за все по-различните техники в чиито води навлизаш.И щом имаш повод да черпиш-НАЗДРАВЕ и от мен.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  2. #2

    Подразбиране

    Последен етап на първият ми опит с техниката!Направих доста снимки защото вече си има нова стопанка !Първият опит се подарява за късмет -за да има и други!



    и на цветен фон

    Редактирано от pepen : 09.05.2011 в 03:28.

  3. #3

    Smile

    Както винаги оригинална и перфектна!

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pepen Виж мнение
    Последен етап на първият ми опит с техниката!Направих доста снимки защото вече си има нова стопанка !Първият опит се подарява за късмет -за да има и други!



    и на цветен фон

    Пепен аз шия в момента калъфа за ножиците, и съм към края на втората част , но дай моля те малко инфо какъв плат ползва за подплата и как се поставя. четох при рускините но нещо не ми стана ясно.
    Благодаря Ви че Ви има момичета. Откакто открих сайта влизам всеки ден и се радвам на Вашите творения.Шия гоблени от 15 години, но нямам много време.Това ме правя щастлива.

  5. #5

    Подразбиране

    да, а пък аз да попитам изобщо на каква панама се прави този хардангер

  6. #6

    Подразбиране

    Meri - в случая съм ползвала памучен плат,съобразявах се повече с цвета , а и да е по- тънък.Може да ползваш и гладко кадифе за изисканост или сатенен, абе всичко каквото си имаш в къщи стига да се плъзга лесно ножичката !Най -напред си направих кройка от хартия така че да се пъха свободно във вече зашития и оформен калъф.Кройката е една ,но от плата изрязваш 2 цели и 2 половинки парчета .Подлепих с подлепващо за плат, да стои по плътно и да влиза лесно в основния модел.Винаги когато се слага подлепващо изрязвам плата по кройката с резерва, слагам подлепващото и отново налагам кройката защото може да се получи някакво разместване.Ако нямаш подлепващо можеш да ползваш някакъв картон или да изрежеш от стара снимка от ренген и да я пъхнеш между двете парчета плат и след това да ги съединиш.Така постъпих преди време когато правих едно калъфче за очила.Стана много сполучливо.Съединението го правих на машината със зиг-заг бода , ако нямаш такава -на ръка с фистон бод.Съжалявам че не съм снимала тази част последователно когато го правих /нещо като МК-майсторски клас/Преди да си съединиш цялата част и половинката за да се оформи пак калъфче където ще ти влиза ножичката пробвай дали свободно се побира в основния модел,за да не се получи гаф .Дано съм ти обяснила разбираемо ,така че да ме разбереш!Ако не ти е ясно нещо пак питай !Успех и непременно да покажеш резултата !Радвам се че си се запалила по техниката и на мене това ми беше първото нещо което направих с нея!А къде четеш при рускините, нали "Девичника " не работеше , а сега след като го пуснаха се оказа че всичката информация е изтрита!В момента и аз си правя блог в който имам идея да направя и пусна МК на няколко модела !Адреса му е в подписа ми.

    tazzzz - нави ли се най -после ,ще се радвам да се опиташ и да видиш колко е завладяващо!Относно панамата ,първите ги правих на нашата си панама -българска неразграфена .Сега вече преминах на по-ситна след като се включих в испанския SAL със салфетката.За тебе съм приготвила един много готин модел за игленик ,само кажи и ти го пращам , а може и тука да го кача , а ти после ще покажеш резултата
    А аз съм в 6 ,последен етап на салфетката .Скоро ще покажа снимки!

  7. #7
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Новата притежателка съм аз! Много ти благодаря, Пепка! Естествено, веднага се похвалих и беше оценено подобаващо! Личи си колко е хубаво и от снимките, но на живо е разкош!
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

  8. #8

    Подразбиране

    За такъв подарък човек да завиди-разкошно е.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  9. #9

    Подразбиране

    Останаха ми очите ,за първи опит си се справила блестящо
    Кога ли ще пробвам и тази техника

  10. #10

    Подразбиране Второто ми предизвикателство-Коледен ангел !

    Благодаря момичета!
    Ge4i1970 - да си го ползваш с удоволствие и да ти напомня винаги за мене!

    ANIMONI
    - мила ,може някой път и на тебе да ти излезне късмета !

    jivi
    - Тази техника не е трудна за изпълнение ,но отнема повече време докато се разучи!Все пак не е необходимо да се правят някакви сложни модели !Ако имаш желание започни с нещо малко и практично!Схеми могат да се открият винаги!

    Да не си мислете че ще се откажа от новата техника!?Няма!В момента работя над 3 проекта и времето ми е малко , вмъкнах в него и това предизвикателство!Малко ме позатрудни докато го оформя , а сега съм в етап на завършване !Ползвам същата панама и конци ,иначе ми се искаше да е беличко ,но това имах в наличност!
    Това трябва да се получи!


    Оформено като ангелче и в процес на обшиване с така наречения за нас -фистон бод


    Това е начина за изпълнението на фистона !


  11. #11

    Подразбиране

    Пепи,колкото по-малко време ,толкова повече проекти.ей за това не се нагърбвам да разучавам нови техники.времето за гоблените не стига,а като почна и нещо различно.От друга страна пък хубаво е човек да се разнообразява. Тази година ще си шия старите неща,пък догодина знае ли човек.Ще следя да видя как ще се справиш,макар,че не се и съмнявам,че крайния резултат ще е впечатляващ.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  12. #12

    Подразбиране

    Какво да кажа освен ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!
    Зариби ме с изонита сега и с това.
    Почвам да си избирам моделче.

  13. #13

    Подразбиране

    Здравейте и благодаря че надникнахте в тази темичка!

    Следващата стъпка е изрязване на местата където ще се прави ажурен бод



    Тука съм започнала да правя ажурния бод ,малко трудничко става , а и конеца който ползвам/ламе/ оказва влияние !
    Предната страна
    - погледнато от задната страна /гръб/

    Вида на ажурния бод-изпълнение


    След приключване на ушиването трябва да се пришие отзад за да се получи ангелчето!Може би трябва да го колосам!?Търся съвет как се прави !Ще съм ви благодарна !
    Редактирано от pepen : 18.08.2011 в 00:50.

  14. #14

    Подразбиране

    ANIMONI,vesinko - ще чакам с нетърпение да се включите и да станем дружинка !Да шием някое моделче поетапно ,като си помагаме!Някак си ще стане и по-весело!Няма да избираме трудни модели !За сега ви предлагам едно малко и лесно за изпълнение ангелче !Очаквам да станем сговорна дружинка !Макар и далеко, можем да се подгатвяме за Коледа , а има и лесни моделчета за практични вещи нужни за нашето хоби !



  15. #15

    Подразбиране

    Почивните дни наистина съм решила да пробвам техниката. Имам въпрос: като си кантирала после направо режеш панамата без да се притесняваш че ще се наруши бода, така ли?

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •