Пеп-4о, насмях се с този ваш разговор, ама на теб сигурно не ти е до смях! На колко години е дъщеря ти?

Но какво питам, моят син дето е на 6 постоянно ми прави този номер! Понеже живеем в голяма къща и освен нас в нея са и свекърва ми(тя е сама) и бабата и дядото на мъжа ми(и те са отделно, разбира се), та той обикновенно обикаля всички, разучава кой какво готви и си избира това което му се яде! А колко пъти е ставало, че ми е искал ядене(като преди 2 дни - лазаня), аз правя, той я погледне и каже - аз няма да ям и ходи при някоя от бабите! Ами това е, но да му мисля аз, защото той си пада повече по чешките неща, а на мен тяхната кухня ми се вижда малко тежичка и гледам да си готвя българско,а и мъжа ми е фен на нашенското.

По въпроса за постите - и моя мъж не сяда на маса, ако няма нещо месно или поне сирене(ние много обичаме различни видове сирена) или яйца, така че постите отпадат. Но имаче ядем предимно пилешко, заешко или пуешко, на два месеца телешко и много, много рядко свинско(защото ни мирише), а и разбира се много рибни неща!

Иначе и аз мисля, че ако запазя мислите си чисти от зло(или се опитам поне) и без пости ще съм по-близо до Бога, околкото(знам такива) ако спазвам всички канони, но мисля, говоря, а и дори съзнателно обиждам, наранявам или правя зло!