Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 16
  1. #1

    Подразбиране въпрос относно дименшънс

    Момичета има ли някъде клипче да видя как се шие полукръсче.Започнах дамата ама не съм сигурна в шиенето на полукръсчето.

  2. #2

  3. #3

    Подразбиране



    Половинката кръстче се шие от ляво на дясно, а горната нишка на кръстчето от дясно на ляво.

    http://youtu.be/mr_LfGr1v0E

    http://youtu.be/JqlDm8tphss
    Редактирано от canko : 01.06.2011 в 19:30.
    canko2003@gmail.com

    " Не се задоволявай да бъдеш дим,когато можеш да бъдеш огън. "


  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря Ви момичета утре ще покажа какво съм разбрала.А Вие ще кажете дали е правилно.

  5. #5

    Подразбиране

    Лили, няма нищо сложно, полукръстчето се шие като кръстче, но само едната чертичка. Посоката на чертичката трябва да е същата като горната посока на кръстчето, ако разбира се няма други указания за конкретния гоблен.

  6. #6

    Подразбиране

    А аз защо според схемата виждам-пък и така шия до сега моите Дименсинос-че посоката на полукръстчето е обратна като наклон на горната нишка на кръстчето? Правилно ли виждам или греша?

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sianie35 Виж мнение
    А аз защо според схемата виждам-пък и така шия до сега моите Дименсинос-че посоката на полукръстчето е обратна като наклон на горната нишка на кръстчето? Правилно ли виждам или греша?
    Полукръстчето е долната нишка на кръстчето, т. е. е с наклон на дясно. С една дума, от лицевата страна на гоблена изглежда както гобленовия бод, а от опаковата страна е права чертичка.
    canko е показала много нагледно.

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    Полукръстчето е долната нишка на кръстчето, т. е. е с наклон на дясно. С една дума, от лицевата страна на гоблена изглежда както гобленовия бод, а от опаковата страна е права чертичка.
    canko е показала много нагледно.
    Ми нали и аз това искам да кажа-говорех конкретно за наклона.

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sianie35 Виж мнение
    Ми нали и аз това искам да кажа-говорех конкретно за наклона.
    И аз това казах, че не грешиш!

  10. #10

    Подразбиране

    Аз знам че горната нишка на кръстчето и полукръстчето трябва да имат еднакъв наклон. Точно както е на схемите нагледно показано.

  11. #11

    Подразбиране

    Не ,погледни добре -точно за това имах питане, когато
    започнах първия си дим.Наклона на горния кат на кръстчето е обратен на наклона на полукръстчето-така го дават и на схемата според мен.Нека да кажат и други...

  12. #12

    Подразбиране

    sianie35, и аз съм на това мнение и така съм шила досега. Ако полукръстчето трябва да е със същият наклон като горната част на кръстчето, това трябва да е изрично указано в ключа.

  13. #13

    Подразбиране

    Хорааа... пак казвам - на схемата, показана от canko се вижда съвсем добре. Полукръст е първият бод на кръстчето, долната нишка... или както и да го наречем. Наклонът е на дясно!!! Ушила съм поне 20 гоблена с този бод. От лицевата страна на гоблена стои точно като гобленовия бод.
    А полукръст с ляв наклон, както е горният бод на кръстчето, не съм виждала в нито един ключ. Но за това може и да бъркам. Все пак не съм видяла всички гоблени на света. Ако някой е виждал, да каже поне как му е името на този бод.

  14. #14

    Подразбиране

    Малкият модел на "Арабско момиче" на Ланарте-там лице и ръце са фрагмент и са с наклон както кръстчето на останалата част,но май е гобленов бод ,а не полукръст.Просто нямам спомени,отдавна съм го шила.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Наклона на полукръстчето зависи от ефекта,който искате да постигнете с него.С наклон наляво пак е полукръстче-аз го използвам за фон,когато не искам да се откроява от кръстчето/получава се лек релеф за кръстчето спрямо полукръстчето/.А когано полукръста е с наклон надясно много ясно се очертава.Тъй ,че според мен е въпрос на избор или на ключ
    rusinova@mail.bg

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •