Цитат Първоначално написано от fanivarna Виж мнение
здравейте момичета докато четох мненията ви за Леврон се уплаших имам корабчето на Леврон не сам го почнала още комлепковка е на моя близка в чужбина дали да го почвам или да си остане в шкафа схемата ми е много четлива за разлика от други
не се плаши, всичко е въпрос на вътрешна нагласа. ако седнеш да шиеш и се ядосваш на всяко бодче - няма да ти спори и шиенето. Аз съм на принципа като ще влагам труд - поне да е качествен. По добре по-трудно и по-красиво, отколкото повече гоблени но по-обикновенни. Не съм привърженичка на гоблените от преди 20 г тип воденицата на някой, пътя към нещо си, девойката с .... така че ти реши за себе си, в какво искаш да вложиш труда си ако ще го шиеш а и за всички които шият леврон или друг такъв гоблен мога да ви кажа на мен какво ми помага:
1, схемата е принтирана на малко по-малко от А2 формат, въпреки че на леврон са си добре изкарани.
2, взимам 1 схема, почвам с цвета който най - много има, оцветявам го и после шия, така избягвам вдяването на иглата по няколко пъти, след като видя че нещо е пропуснато
3, после така процедирам с всички конци от тази схема, ушивам всичко и чак тогава почвам другата / поне така съм го замислила, защото още съм на първата схема
по принцип не съм привърженичка на шиенето на една схема на цяло и после почването на др лист, но като я гледам тази на леврон, май няма да имам избор, иначе ще се загубя в собственото си творение