Показване на 1 до 15 от 31

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    имаше период когато работех на място което беше силно замърсено (офиса ни беше над централен булевард, прах ....ужас...) и аз също започнах да имам подобен проблем -след консултация с дерматолог предписанието беше : вечер след измиване на лицето пудрене със сулфатиацол + бирена мая 1 таблетка на ден . При мен даде резултат след около 2 седмици чесно казано не стана бързо ....

  2. #2

    Подразбиране

    Аз като един виден пример за изстрадал от акнето екземпляр да споделя как се справих с този проблем.
    Салицилов спирт + 1 опаковка стрит хлорнитомицин - преди употреба разклати.
    С памуче се почиства лицето.
    Това чудо обаче изсушава доста кожата и за да няма обратен ефект- пършинки по лицето се използва НЕОМАЗНЯВАЩ крем, аз лично използвах Джонсън bedtime крем за бебета с лавандула - не е мазен, бързо попива. Редовно си миех лицето със сапун мляко бебешки на същата фирма - не правя реклама нямам далавера, просто той също суши лицето.
    От време на време в къщи си правиш парна баня от отвара от лайка, за да ти се отворят порите и да ти подиша кожата. Също помага компрес от т.нар. шведска горчивка - продава се в аптеките, но май има и доста фалшификати.
    Относно слънцето помага, но само няколко седмици после става още по зле.
    И един мой малък трик - не ми се смейте. Казват, че не трябва да се стискат пъпките, защото едно че се зачервяват, второ че може да образуват дупки по лицето. А може ли да излезнеш с пъпка на лицето - не става. Та задължително, ако стискаш пъпки трябва да са с връх, задължително изкарваш цялата гной до кръв (не се стиска с нокти остава следи - с връхчетата на пръстите). И след това задължително си сложи ЧИСТОТО пръстче върху пъпката за доста време например 2 минути - едно че се успокоява мястото, едно че не му позволяваш да влезне въздух и прах от помещението. Един вид го вакумираш.
    Иска си време, но ще минат.
    Докторите да оборват, но това си ми е от личен опит
    Спри, не за да почиваш, а за да те настигне душата ти.
    drashkova@abv.bg

  3. #3

    Подразбиране

    Упорито акне би могло да се дължи на стафилококова инфекция, която се лекува и с мазане и с пиене на антибиотици доста дълго време (месеци!!!). Съветвам те да отидеш на друг кожен лекар. Лично аз знам в София един добър специалист. На лични бих мога да ти дам телефонния му номер!

    Друг вариянт е - ако идва от проблеми с женските хормони. В този случей се пият хормонални хапчета и нещата изчезват до няколко месеца. Та може би е добре да отидеш и на гинеколог.

    Но за мен стафилококите са най-вероятния причинител на това заболяване.

  4. #4
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rostso Виж мнение
    Упорито акне би могло да се дължи на стафилококова инфекция, която се лекува и с мазане и с пиене на антибиотици доста дълго време (месеци!!!). Съветвам те да отидеш на друг кожен лекар. Лично аз знам в София един добър специалист. На лични бих мога да ти дам телефонния му номер!

    Друг вариянт е - ако идва от проблеми с женските хормони. В този случей се пият хормонални хапчета и нещата изчезват до няколко месеца. Та може би е добре да отидеш и на гинеколог.

    Но за мен стафилококите са най-вероятния причинител на това заболяване.
    От малка по-точно още от бебе в родилното съм хванала стофилококите,защото ми излизаха нещо като петна по лицето и се консултирах със един завеждащ лекар директор на кожно отделение в Пловдив, и той ми изписа едно лекарство-крем за стафилококите,но незнам дали те са причинители на пъпките защото той нищо не каза. Мажеш,да ми пратиш телефонния номер на специалиста.

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от DRashkova Виж мнение
    Аз като един виден пример за изстрадал от акнето екземпляр да споделя как се справих с този проблем.
    Салицилов спирт + 1 опаковка стрит хлорнитомицин - преди употреба разклати.
    С памуче се почиства лицето.
    Това чудо обаче изсушава доста кожата и за да няма обратен ефект- пършинки по лицето се използва НЕОМАЗНЯВАЩ крем, аз лично използвах Джонсън bedtime крем за бебета с лавандула - не е мазен, бързо попива. Редовно си миех лицето със сапун мляко бебешки на същата фирма - не правя реклама нямам далавера, просто той също суши лицето.
    От време на време в къщи си правиш парна баня от отвара от лайка, за да ти се отворят порите и да ти подиша кожата. Също помага компрес от т.нар. шведска горчивка - продава се в аптеките, но май има и доста фалшификати.
    Относно слънцето помага, но само няколко седмици после става още по зле.
    И един мой малък трик - не ми се смейте. Казват, че не трябва да се стискат пъпките, защото едно че се зачервяват, второ че може да образуват дупки по лицето. А може ли да излезнеш с пъпка на лицето - не става. Та задължително, ако стискаш пъпки трябва да са с връх, задължително изкарваш цялата гной до кръв (не се стиска с нокти остава следи - с връхчетата на пръстите). И след това задължително си сложи ЧИСТОТО пръстче върху пъпката за доста време например 2 минути - едно че се успокоява мястото, едно че не му позволяваш да влезне въздух и прах от помещението. Един вид го вакумираш.
    Иска си време, но ще минат.
    Докторите да оборват, но това си ми е от личен опит
    Подкрепям написаното, аз също съм го ползвала в пубертетските години, а и по-късно, докато се успокоят хормоните. Наистина дава желаният ефект! А колко пари ме брулеше "компетентната" аптекарка с това "Лекарство-чудо" само аз си знам. Но съвсем случайно разбрах за комбинацията и вече започнах да си я приготвям сама. При това къде къде по-евтино! Успех!
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •