Аз като един виден пример за изстрадал от акнето екземпляр да споделя как се справих с този проблем.
Салицилов спирт + 1 опаковка стрит хлорнитомицин - преди употреба разклати.
С памуче се почиства лицето.
Това чудо обаче изсушава доста кожата и за да няма обратен ефект- пършинки по лицето се използва НЕОМАЗНЯВАЩ крем, аз лично използвах Джонсън bedtime крем за бебета с лавандула - не е мазен, бързо попива. Редовно си миех лицето със сапун мляко бебешки на същата фирма - не правя реклама нямам далавера, просто той също суши лицето.
От време на време в къщи си правиш парна баня от отвара от лайка, за да ти се отворят порите и да ти подиша кожата. Също помага компрес от т.нар. шведска горчивка - продава се в аптеките, но май има и доста фалшификати.
Относно слънцето помага, но само няколко седмици после става още по зле.
И един мой малък трик - не ми се смейте. Казват, че не трябва да се стискат пъпките, защото едно че се зачервяват, второ че може да образуват дупки по лицето. А може ли да излезнеш с пъпка на лицето - не става. Та задължително, ако стискаш пъпки трябва да са с връх, задължително изкарваш цялата гной до кръв (не се стиска с нокти остава следи - с връхчетата на пръстите). И след това задължително си сложи ЧИСТОТО пръстче върху пъпката за доста време например 2 минути - едно че се успокоява мястото, едно че не му позволяваш да влезне въздух и прах от помещението. Един вид го вакумираш.
Иска си време, но ще минат.
Докторите да оборват, но това си ми е от личен опит