Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 31

Hybrid View

  1. #1
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране Борба срещу пъпки!

    Един от големите ми проблеми са пъпките.Ходила съм на кожен лекар,предписвали са ми какви ли не мазила,но няма ефект от тях.По точно казано за някакъв кратък период от 1 седмица пъпките изчезват,но след това отново се появяват.Според вас какво мислите и какви идеи ще дадете за този проблем.Може и някои лекар да напише коментар върху този проблем.

  2. #2

    Подразбиране

    Verche, консултирала ли си се с козметичка? Преди време и аз имах подобен проблем, но при мен се оказа че е от прекалено омазнената ми кожа на лицето. Откакто започнах да ползвам продукти, намаляващи омазняването, нещата значително се подобриха.
    ПИСАНЕТО НА КИРИЛИЦА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

    tania_murr@abv.bg


  3. #3

    Подразбиране

    имаше период когато работех на място което беше силно замърсено (офиса ни беше над централен булевард, прах ....ужас...) и аз също започнах да имам подобен проблем -след консултация с дерматолог предписанието беше : вечер след измиване на лицето пудрене със сулфатиацол + бирена мая 1 таблетка на ден . При мен даде резултат след около 2 седмици чесно казано не стана бързо ....

  4. #4

    Подразбиране

    Аз като един виден пример за изстрадал от акнето екземпляр да споделя как се справих с този проблем.
    Салицилов спирт + 1 опаковка стрит хлорнитомицин - преди употреба разклати.
    С памуче се почиства лицето.
    Това чудо обаче изсушава доста кожата и за да няма обратен ефект- пършинки по лицето се използва НЕОМАЗНЯВАЩ крем, аз лично използвах Джонсън bedtime крем за бебета с лавандула - не е мазен, бързо попива. Редовно си миех лицето със сапун мляко бебешки на същата фирма - не правя реклама нямам далавера, просто той също суши лицето.
    От време на време в къщи си правиш парна баня от отвара от лайка, за да ти се отворят порите и да ти подиша кожата. Също помага компрес от т.нар. шведска горчивка - продава се в аптеките, но май има и доста фалшификати.
    Относно слънцето помага, но само няколко седмици после става още по зле.
    И един мой малък трик - не ми се смейте. Казват, че не трябва да се стискат пъпките, защото едно че се зачервяват, второ че може да образуват дупки по лицето. А може ли да излезнеш с пъпка на лицето - не става. Та задължително, ако стискаш пъпки трябва да са с връх, задължително изкарваш цялата гной до кръв (не се стиска с нокти остава следи - с връхчетата на пръстите). И след това задължително си сложи ЧИСТОТО пръстче върху пъпката за доста време например 2 минути - едно че се успокоява мястото, едно че не му позволяваш да влезне въздух и прах от помещението. Един вид го вакумираш.
    Иска си време, но ще минат.
    Докторите да оборват, но това си ми е от личен опит
    Спри, не за да почиваш, а за да те настигне душата ти.
    drashkova@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Упорито акне би могло да се дължи на стафилококова инфекция, която се лекува и с мазане и с пиене на антибиотици доста дълго време (месеци!!!). Съветвам те да отидеш на друг кожен лекар. Лично аз знам в София един добър специалист. На лични бих мога да ти дам телефонния му номер!

    Друг вариянт е - ако идва от проблеми с женските хормони. В този случей се пият хормонални хапчета и нещата изчезват до няколко месеца. Та може би е добре да отидеш и на гинеколог.

    Но за мен стафилококите са най-вероятния причинител на това заболяване.

  6. #6
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rostso Виж мнение
    Упорито акне би могло да се дължи на стафилококова инфекция, която се лекува и с мазане и с пиене на антибиотици доста дълго време (месеци!!!). Съветвам те да отидеш на друг кожен лекар. Лично аз знам в София един добър специалист. На лични бих мога да ти дам телефонния му номер!

    Друг вариянт е - ако идва от проблеми с женските хормони. В този случей се пият хормонални хапчета и нещата изчезват до няколко месеца. Та може би е добре да отидеш и на гинеколог.

    Но за мен стафилококите са най-вероятния причинител на това заболяване.
    От малка по-точно още от бебе в родилното съм хванала стофилококите,защото ми излизаха нещо като петна по лицето и се консултирах със един завеждащ лекар директор на кожно отделение в Пловдив, и той ми изписа едно лекарство-крем за стафилококите,но незнам дали те са причинители на пъпките защото той нищо не каза. Мажеш,да ми пратиш телефонния номер на специалиста.

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от DRashkova Виж мнение
    Аз като един виден пример за изстрадал от акнето екземпляр да споделя как се справих с този проблем.
    Салицилов спирт + 1 опаковка стрит хлорнитомицин - преди употреба разклати.
    С памуче се почиства лицето.
    Това чудо обаче изсушава доста кожата и за да няма обратен ефект- пършинки по лицето се използва НЕОМАЗНЯВАЩ крем, аз лично използвах Джонсън bedtime крем за бебета с лавандула - не е мазен, бързо попива. Редовно си миех лицето със сапун мляко бебешки на същата фирма - не правя реклама нямам далавера, просто той също суши лицето.
    От време на време в къщи си правиш парна баня от отвара от лайка, за да ти се отворят порите и да ти подиша кожата. Също помага компрес от т.нар. шведска горчивка - продава се в аптеките, но май има и доста фалшификати.
    Относно слънцето помага, но само няколко седмици после става още по зле.
    И един мой малък трик - не ми се смейте. Казват, че не трябва да се стискат пъпките, защото едно че се зачервяват, второ че може да образуват дупки по лицето. А може ли да излезнеш с пъпка на лицето - не става. Та задължително, ако стискаш пъпки трябва да са с връх, задължително изкарваш цялата гной до кръв (не се стиска с нокти остава следи - с връхчетата на пръстите). И след това задължително си сложи ЧИСТОТО пръстче върху пъпката за доста време например 2 минути - едно че се успокоява мястото, едно че не му позволяваш да влезне въздух и прах от помещението. Един вид го вакумираш.
    Иска си време, но ще минат.
    Докторите да оборват, но това си ми е от личен опит
    Подкрепям написаното, аз също съм го ползвала в пубертетските години, а и по-късно, докато се успокоят хормоните. Наистина дава желаният ефект! А колко пари ме брулеше "компетентната" аптекарка с това "Лекарство-чудо" само аз си знам. Но съвсем случайно разбрах за комбинацията и вече започнах да си я приготвям сама. При това къде къде по-евтино! Успех!
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  8. #8
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от murr Виж мнение
    Verche, консултирала ли си се с козметичка? Преди време и аз имах подобен проблем, но при мен се оказа че е от прекалено омазнената ми кожа на лицето. Откакто започнах да ползвам продукти, намаляващи омазняването, нещата значително се подобриха.
    Да консултирала съм се с козметичка,но никакъв ефект нямаше.

  9. #9

    Подразбиране

    Известно време работих с един тибетски лекар, който казваше, че проблемите с кожата обикновено тръгват от черния дроб, който не си върши работата добре и не пречиства кръвта. В резултат разни работи избиват по кожата, венците и други разни места. Не знам какъв е случая при теб, но той даваше следните препоръки за хранене:
    - по-малко свинско месо и животински мазнини;
    - по-малко кисело, туршии и консервирани храни изобщо. Ако искаш да сложиш нещо кисело на салата примерно, за предпочитане е изцеден лимон пред оцет или готов лимонов кок от магазина;
    - сутрин на гладно - 1 чаша преварена вода, поизстинала колкото търпиш, с една ч.л. мед;
    - вечерята да е лесна за разтваряне в стомаха, без много месо и мазнини, по-малко сурови зеленчуци;
    - след обяда и след вечерята - пак преварена, топла вода, без мед.
    Това е най-общо. Едва ли пъпките ще изчезнат само с тези неща, но едно по-добро храносмилане никога не е излишно

  10. #10
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nev Виж мнение
    Известно време работих с един тибетски лекар, който казваше, че проблемите с кожата обикновено тръгват от черния дроб, който не си върши работата добре и не пречиства кръвта. В резултат разни работи избиват по кожата, венците и други разни места. Не знам какъв е случая при теб, но той даваше следните препоръки за хранене:
    - по-малко свинско месо и животински мазнини;
    - по-малко кисело, туршии и консервирани храни изобщо. Ако искаш да сложиш нещо кисело на салата примерно, за предпочитане е изцеден лимон пред оцет или готов лимонов кок от магазина;
    - сутрин на гладно - 1 чаша преварена вода, поизстинала колкото търпиш, с една ч.л. мед;
    - вечерята да е лесна за разтваряне в стомаха, без много месо и мазнини, по-малко сурови зеленчуци;
    - след обяда и след вечерята - пак преварена, топла вода, без мед.
    Това е най-общо. Едва ли пъпките ще изчезнат само с тези неща, но едно по-добро храносмилане никога не е излишно
    Ами чесно казано не искам да пробвам да този метод,защото знам какъв ще е резултата- никакъв.Просто много рецепти съм пробвала и маски за лице и ефекта е никакъв.Все повече и повече акнето излиза с маските за лице.

  11. #11

    Подразбиране

    Според мен лечението би трябвало да се проведе вътрешно външно.Едва ли само с мазане ще се реши проблемът

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Пухче Виж мнение
    Според мен лечението би трябвало да се проведе вътрешно външно.Едва ли само с мазане ще се реши проблемът
    Със сигурност е вътрешен проблемът, но трябва да се комбинират дветре лечения, за да не останат белези
    Понякога стоя и си мисля, а понякога само си стоя
    М.Пух

  13. #13

    Подразбиране

    И аз така мисля. Ако причината е в кръвта, то да се лекува само кожата е временно решение. Като се спрат маските, проблемите ще се върнат. Но... всеки сам решава как да се лекува и всеки преценя кое му влияе най-добре.

  14. #14
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Както вече казах на мен от малка от родилното още имам стафилококи и мисля,че те са причениталите,но не съм съвсем сигурна. Аз мисля,че с мазане с крем-лекарство ще стане,но незнам.

  15. #15

    Подразбиране

    Да ти го обясня елементарно-както казваш ако са ти още от родилното те са и в червата ти,проникнали са и в кръвта ти.Необходимо е едновременно лечение-вътрешно и външно,иначе ще се въртиш постоянно в омагьосан кръг. Това е.Само с мазане външно няма да стане.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •