Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 21
  1. #1

    Подразбиране ЕДИН СКРОМЕН ВЪПРОС...

    Винаги ме е било страх от неразграфената панама.А пък има толкова хубави моделчета!!!Приемам абсолютно всички майсторски трикове и хитринки които сте използвали момичета- ще чета с удоволствие и ще попивам!!!А сигурно ще има нещо полезно и за другите неуки.Давайте съвети и напътствия - МОЛЯ!!!

  2. #2

    Подразбиране

    Prosto q razgrafqva6.Az prawq tova s 4eren moliv,kojto posle se izpira.Moje i s troposka


  3. #3

    Подразбиране

    Аз пък шия без да я разграфявам. Съответно шия даден цвят до него другия и така продължавам. Наскоро ми се налойи да бодна два бода на разграфена.....изживях някакъв ужас, отгоре ли отдолу ли е цветната нишка, па че едно ли е дже ли е до нея... Мисля, че човек щом свикне с неразграфената после е трудно да се въреш. А мама прави като Ваня, разграфява си я с молив и после се изпира. Въпрос на вкус. На менлично ми е доста по лесно на неразграфената


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  4. #4

    Подразбиране

    В магазините на ДМС има специални маркери които са на водна основа - след намокрянето на гоблена не остава и следа. Някъде около 8 лв. Има и китайски маркери ,който са с цена 1.20 лв. Аз ползвам от тях и съм много доволна.

  5. #5

    Подразбиране

    Аз разграфявах с молив, но при два гоблена не се изпра и сега не разграфявам. Ориентирам се по вече ушитото и не ми е проблем.

  6. #6

    Подразбиране

    Вярно, че има специални маркери за разграфяване, които се изпират.

    Но скоро една млада майка на двама малки художника ми каза, че продават вече фулмастри за рисуване, които се изпират. И така си почиства стени, покривки и т.н.
    Попитай в книжарницата за такива.
    Но ако продавачката не знае, погледни опаковката, том задължително пише.

    И разбира се, първо пробвай върху малко парченце, дали ще стане!

  7. #7

    Подразбиране 1:4 вместо кръстат бод

    Моля да ме извините, че леко измествам въпроса, но ми дадоха един гоблен на Ланарте -неразграфена панама и кръстат бод.
    Не съм шила нито едното, нито другото. Мога ли да заместя кръстатия бод с 1:4? Така поне едното ще ми е познато....

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dessislawa1 Виж мнение
    Моля да ме извините, че леко измествам въпроса, но ми дадоха един гоблен на Ланарте -неразграфена панама и кръстат бод.
    Не съм шила нито едното, нито другото. Мога ли да заместя кръстатия бод с 1:4? Така поне едното ще ми е познато....
    според мен ший както е на оригинала разграфиси панамата с маркер* аз също ползвам такъв* http://www.8888bg.com от тук можеш да си поръчаш и не се плаши от кръстатия бод той е по приятен от 1>4

  9. #9

    Подразбиране

    По- добре разграфи панамата /така ще ти е по-лесно за шиене/, но ще запазиш красотата на оригинала!

  10. #10

    Подразбиране

    Аз понеже предпочитам гобленовия бод, затова често замествам кръстчето с 1:4.

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veselka68 Виж мнение
    Винаги ме е било страх от неразграфената панама.А пък има толкова хубави моделчета!!!Приемам абсолютно всички майсторски трикове и хитринки които сте използвали момичета- ще чета с удоволствие и ще попивам!!!А сигурно ще има нещо полезно и за другите неуки.Давайте съвети и напътствия - МОЛЯ!!!
    Ако още не си си купила неразграфена панама,давам ти сайтчето на нашата Иренка.Аз си купих от нея магическа - разграфена и се изпира страхотно.http://www.8888bg.com/catalog.php?cid=113

  12. #12

    Подразбиране

    Здравейте.Присламчвам се към тази тема със следния въпрос.Решила съм да шия "Майчинство" на HAED.От тук разбрах,че най-добре е да се шие кръстат бод по квадратчета-10/10.Въпросът ми е-по този начин гоблена не се ли насича, т.е. да си личат квадратчетата.Ама и аз го написах..Дано сте ме разбрали.Ще се радвам, ако ми дадете съвет и отговор.

  13. #13

    Подразбиране

    niki-m dp ших на тази фирма гоблен но с гобленов бод 1:1 на българска разграфена панама.Получи се много добре

  14. #14

    Подразбиране

    И аз мисля ,че HAED се шие с гобленов бод 1:1.Достатъчно са сложни и с много единични бодчета,за да се мъчиш и с кръстчета,а и с гобленов бод става по-нежно
    rusinova@mail.bg

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодаря за отговорите.Ако шия с гобленов бод на гърба бода наклонен ли трябва да е или като на полукръст-изправен?Как е по-икономично и най-важното да не стане ушитото на отделни квадратчета/при шев 10/10бода/?

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •