Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 21 от 21
  1. #16

    Подразбиране

    Ситната панама става на кръстче само на 2 нишки .Другите панами тип Аида стават за кръстчета.За големината на кръстчето има значение размерът на панамат18,16,14..Най- ситната Аида става и за гоблен бод.Много зависи каква панама ще ползваш, за да решиш как ще шиеш.На гобленовия бод гърба е наклонен ,а кръстчето -гърба е прави чертички.Успех!

  2. #17

    Подразбиране

    Да обобщя от това ,което съм чела по форумите-Ако шиеш на 22 каунта/бълг.разграфена панама/-с 2 нишки гобленов бод/може и през нишка на кръстчета,но няма смисъл според мен/,на 18-може 2 нишки кръстчета или 3 нишки гобленов бод,на 16 и 14 -най-добре е с 2 нишки кръстчета.Само да уточня,че гобленовия бод има по добро покритие от полукръсчето,но полукръстчето е по- икономично.Пробвай и прецени.Успех!
    rusinova@mail.bg

  3. #18

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от RUSINOVA65 Виж мнение
    ... с 2 нишки гобленов бод/може и през нишка на кръстчета,но няма смисъл според мен/...
    За можене - може, но ще е много рехово


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  4. #19

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от RUSINOVA65 Виж мнение
    ........Само да уточня,че гобленовия бод има по добро покритие от полукръсчето,но полукръстчето е по- икономично.Пробвай и прецени.Успех!
    Само да уточня, че гобленовият бод и полукръстчето НЯМАТ разлика в покритието и в това как изглежда ушитото отпред на гоблена. Разликата е на гърба. И да, полукръста е по-икономичен бод, но на 22-ри каунт панама се шие по-удобно с гергеф.

  5. #20

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rodich Виж мнение
    За можене - може, но ще е много рехово
    Съгласна съм! Видях ушит по този начин гоблен - на обикновената българска панама, през нишка и кръстчета. Мога да кажа само едно - УЖАС!!! Язък за труда!

  6. #21

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от veselka68 Виж мнение
    Винаги ме е било страх от неразграфената панама.А пък има толкова хубави моделчета!!!Приемам абсолютно всички майсторски трикове и хитринки които сте използвали момичета- ще чета с удоволствие и ще попивам!!!А сигурно ще има нещо полезно и за другите неуки.Давайте съвети и напътствия - МОЛЯ!!!
    Моята хитринка е, че на неразграфената панама започвам да шия от центъра. Почти всички схеми имат стрелки и лесно се засича средата. А след това цвят до цвят и модела сам те води. И много отдавна използвам тройка конец и бод 1:2. Покрива идеално.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •