Показване на 1 до 11 от 11

Тема: *Сирене*

  1. #1

    Подразбиране *Сирене*

    Реших да направя една тема за любителите на сирене.Нека тук да слагаме всякакви рецепри със сирене.
    Ето няколко от мен:

    СИРЕНЕ ПАНЕ

    400гр сирене,1 яйце,галета,зелен лук,2 домата и мазнина за пържене

    Сиренето се нарязва на парчета с дебелина 1см.Намокря се с вода,потапя се в яйцето и след това в галетата и се пържи в сгорещена мазнина и от двете страни до златистокафяво.След като се извади от тигана,се гарнира с нарязания на ситно лук и резенчета домати.

  2. #2

    Подразбиране

    СИРЕНЕ ВЪВ ФОЛИО

    400гр.сирене,50гр.масло,червен пипер и чубрица

    Сиренето се нарязва на правоъгълни парчета с дебелина 2см.
    Всяко от тях се поставя във домакинско фолио,като му се добавят по малко масло,червен пипер и чубрица.Загува се добре,поставя се в тавичка и се пече в загрята фурна за 5-10мин.
    Поднася се заедно с фолиото!

  3. #3

    Подразбиране

    Препоръчвам горещо сиренето ва фолио, защото товa е едно от най-най-любимите ми. Всеки може да си сложи подправки по вкус (аз напр. умирам за чубрица),още резенчета домати, чушки,лимон, чесън.
    Разкош!!!

  4. #4

    Подразбиране

    Сирене на скара

    Сиренето предварително се маринова в олио и подправки за около 1 час, парчетата - дебели правоъгълници около 2см., се завива в лозови листа и се пече на скарата от двете страни.

    Пълнени кюфтета със сирене на скара
    (на скара е, защото само така съм ги правила)
    Омесена и овкусена кайма като за скара - разстила се на правоъгълник на ръката или в/у найлон, поставя се голямо парче сирене вътре и се завида да стане на правоъгълник. Пече се от четирите страни на скарата.

    Сирене хапки, Гювечета със сирене, Сиренова каша, Печени червени чушки с пълнеж от майонеза, сирене и подправки - това е студено предястие, Принцеси със сирене, Омлет със сирене, Сирене в микровълнова - това е една бърза приумица на брат ми - парчета сирене в чинията, в средата яйце, всичко поръсено с олио и червен пипер и запечено в МВ.
    Друго не се сещам, но у нас сиренето е на масата със всяко ядене. Без изключение.

  5. #5

    Подразбиране фалшиво синьо сирене

    Аз да ви кажа една рецепта за синьо сирене!
    1. бучка сирене -средно голяма
    2 .2 триъгълничета истинско синьос сирене
    1 . пакетче масло
    всичко се намачква увива се във фолио и се забравя в хладилника за поне 20 дни.
    сиренето втасва и придобива вкус на синьо сирене.

  6. #6

    Подразбиране

    Нарязано сирене на хапки,се овкусява с каквито желаете и обичате подправки,потопено в яйце и после оваляно в картофени люспи(готово картофено пюре).Пържат се или в много олио или най-добре във фритюрник.
    Така си правя и кашкавалени и пилешки хапки.

  7. #7

    Подразбиране

    панирано сирене с мед и кшкавал..........
    ммммммм невероятно вкусно е!
    Сега ще ви убия ,но не зная как се прави
    Предполагам че плочка сирене се намазва с мед от двете страни се слага кашкавал и се панира :? Ако някой знае със сигурност ще съм благодарна.....

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pep-4o
    Сирене на скара

    Сиренето предварително се маринова в олио и подправки за около 1 час, парчетата - дебели правоъгълници около 2см., се завива в лозови листа и се пече на скарата от двете страни.

    Пълнени кюфтета със сирене на скара
    (на скара е, защото само така съм ги правила)
    Омесена и овкусена кайма като за скара - разстила се на правоъгълник на ръката или в/у найлон, поставя се голямо парче сирене вътре и се завида да стане на правоъгълник. Пече се от четирите страни на скарата.

    Сирене хапки, Гювечета със сирене, Сиренова каша, Печени червени чушки с пълнеж от майонеза, сирене и подправки - това е студено предястие, Принцеси със сирене, Омлет със сирене, Сирене в микровълнова - това е една бърза приумица на брат ми - парчета сирене в чинията, в средата яйце, всичко поръсено с олио и червен пипер и запечено в МВ.
    Друго не се сещам, но у нас сиренето е на масата със всяко ядене. Без изключение.
    A kakvi podpravki se izpolzvat pri marinovaneto na Sireneto (za sirene na skara)? Kakvi mu vurvqt naj-mnogo?

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от DolceVita
    A kakvi podpravki se izpolzvat pri marinovaneto na Sireneto (za sirene na skara)? Kakvi mu vurvqt naj-mnogo?
    Чубрица, розмарин,мащерка - някое от тези, което ти хареса - въпрос на вкус, а може и с магданоз/когато има

    По тоя повод се сетих и за маринованите сиренца, които се нареждат на кубчета в буркан - различни видове (т.е. каквито имаме в момента), слагат се от горните подправки, долива се със зехтин/олио, затваря се капака на буркана и след 10 дни престой е готово за ядене. 10 дни ми е по рецепта, обикновено у нас до десетия ден е свършило.

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pep-4o
    Цитат Първоначално написано от DolceVita
    A kakvi podpravki se izpolzvat pri marinovaneto na Sireneto (za sirene na skara)? Kakvi mu vurvqt naj-mnogo?
    Чубрица, розмарин,мащерка - някое от тези, което ти хареса - въпрос на вкус, а може и с магданоз/когато има

    По тоя повод се сетих и за маринованите сиренца, които се нареждат на кубчета в буркан - различни видове (т.е. каквито имаме в момента), слагат се от горните подправки, долива се със зехтин/олио, затваря се капака на буркана и след 10 дни престой е готово за ядене. 10 дни ми е по рецепта, обикновено у нас до десетия ден е свършило.
    Merci, pep-4o!

    I pozdrawi na rodnata St Zagora

  11. #11

    Подразбиране

    Реклама:
    Тази вечер направих сиренето във фолио и всички останаха много доволни от резултата.
    Благодаря за идеята ,наистина е вкусно!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •