Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 396

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране ПРОГРАМА ЗА ПРАВЕНЕ НА СХЕМИ – Pattern Maker 1

    Цитат Първоначално написано от antonia Виж мнение
    аз си направих схема на една картина"ваза с латинки". мога да я разпечатам на домашния принтер от програмата Pattern Maker както трябва -на няколко листа. трудното е в това, че искам също да я изпратя по е-mail , но не зная как да я запомня че да се разпечатва както става, когато си разпечатваме безплатните схеми "солария", "гинокардия"... (те са формат pdf) дано ме разбрахте какво искам да направя.

    дано има по-големи специалисти , които да обяснят, защото прочетох по-горе за такъв проблем, явно е нужно обяснение:
    първо зада можете да експортирате в пдф формат ви трябва едно специално приложение на пакета адобе Adobe Acrobat Distiler - то е това което конвертира всякакви графични формати в .pdf файлове - а как става това ще покажа в няколко картинки.
    1. от падащото меню избираме настройката за печат на страница
    2. За да са ясни символите тук трябва да стои цифра от 8 до 10 . По-малките от 8 са за случай когато в схемата има множество различни бодове.А по-големи от 12 - правят символите миниятюрни и трудни за разпознаване
    3. От падащото меню избираме принтиране
    4.От подпрозореца трябва да изберем онова приложение с кото искаме да принтираме.
    5. В нашия случай искаме да направим документа в пдф формат и за целта е необходимо в този прозорец за принтиране да имаме тази опция - ако я имаме тогава всичко е наред - програмата автоматично започва да конвертнира схемата в пдф формат
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране смяна на вида на бода на програма за гоблени

    ,опитах с много програми за гоблени,но никоя не ми харсева как прави изображението от снимка.Стои ми много на квадрати.Работих последно с Pattern Maker for cross stitch 4 ,но немога да разбара как да сменя на обикновен бод.....или какво е за мен обикновен бод? 1:1 и да е /....Дано да се те ме разбра ли!Изображението е лице на децата ми и за това искам да стане наистина сполучливо!Имам упътване на български на програмата,но нещо или аз не правя както трябва или просто по-хубаво нестава?
    Ще съм много благодарна ако някой ми каже как да се справя с проблема.....Предварително благодаря

  3. #3

    Подразбиране

    В ПМ има бутон за подмяна на знаците в реда с бутоните, ако не го виждаш има го и тук Edit/Change/Stitch Type. Настройката на мрежата също може да я промениш от мрежа през десет знака, на мрежа през 20, от Fabric/Grid Options.
    Горе долу такива неща ползвам.
    Качеството на получения гоблен си зависи и от: снимката която се импортира, броя на цветовете и зададения размер на гоблена.
    A LONE RIDER

  4. #4

    Подразбиране

    най-добре направете целия гоблен в 1:1. получава се перфектно, но е по-голяма играчка с шиенето.

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от babet Виж мнение
    най-добре направете целия гоблен в 1:1. получава се перфектно, но е по-голяма играчка с шиенето.
    това не го разбрах -какво общо има бода 1:1 с въпроса за палитрата?

  6. #6

    Подразбиране

    Някой,който импортирана вълна в палитрата да ти изпрати файл с исканата палитра.. Като отвориш програмата,от падащо меню на Палитра избери опция Import Palette File и импортираш.Но не мога да разгадая разширението на файла.
    Поне това открих в хелп-менюто.Или поне така го разбрах.
    Importing Color Definitions

    Version 4 of Pattern Maker stores the color definitions for each floss/thread type using a different method than used for previous versions. If you have floss/thread files from an earlier version that you would like to import into version 4, then select Import Color Definitions from the Palette menu for each file. The color definitions for each file will then override those definitions provided with the program.

    The file names for the floss/thread files used for earlier versions have ‘thread’ as the main part of the name. For example, the file for DMC is ‘threads.dmc’.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  7. #7

    Question Помощ Pattern Maker

    Привет на всички! Новичка съм в този форум, предварително се извинявам, ако съм сложила темата не на място Може ли някой от вас да ми помогне с прословутата Pattern Maker? Създавам схемата, избрала съм кръстат бод, дотук добре... но това, което не зная, е дали да я шия 1:1 или 1:4 Не мога да открия опция за подобна настройка. Благодаря ви предварително за помощта!

  8. #8

    Smile

    Цитат Първоначално написано от iaia Виж мнение
    Привет на всички! Новичка съм в този форум, предварително се извинявам, ако съм сложила темата не на място Може ли някой от вас да ми помогне с прословутата Pattern Maker? Създавам схемата, избрала съм кръстат бод, дотук добре... но това, което не зная, е дали да я шия 1:1 или 1:4 Не мога да открия опция за подобна настройка. Благодаря ви предварително за помощта!

    Шиеш с кръстчета- един знак от схемата ти е едно кръстче.Успех

  9. #9

    Подразбиране

    Много благодаря за помощта! Ще пробвам, пък каквото стане. Ако не е много нахално да попитам...имаш ли опит с тази програма, дали се получават гоблените както изглеждат в програмата (след лека обработка разбира се на лилавеещи и зеленеещи участъци)? Извини ме,ако ставам досадна с въпросите си

  10. #10

    Подразбиране

    То това май е по-хитрият вариант. Замислям се аз дали да не премина към гобленовия бод, вероятно схемата ми ще е 1:4. Дано се получи нещо от цялото това суетене

  11. #11

    Подразбиране

    Здравейте отново! А някой има ли представа ако на Pattern Maker задам да шия с гобленов бод, в такъв случай схемата 1:1 ли се шие или 1:4? Как изобщо се наглася това? Благодаря на отзовалите се

  12. #12

    Подразбиране

    1. Щракваш 2 пъти върху цвета, за да се отвори палитрата с останалите цветове.
    2. Намираш в палитрата другия цвят (може и като му въведеш номера).
    3. Щракваш с десния бутон върху новия цвят и избираш Replace.
    4. Появява се съобщение, в което те питат дали искаш да замениш единия цвят с другия. Отговаряш Yes и всичко е ОК.



    п.п. Убедете се, че сте маркирали цвета, който искате да замените, а не някой друг.
    - Това е невъзможно - казала Причината.
    - Това е безразсъдство! - отбелязъл Опитът.
    - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
    - Опитай... - прошепнала Мечтата.

  13. #13

    Подразбиране

    Здравейте, аз съм сравнително "нова" - отдавна посещавам форумите, но само като читател. Сега се включвам, за следното - имам преведено на български език указанието за работа с Pattern Maker for cross stitch. Някой, ако иска да го получи - да пише.

  14. #14

    Подразбиране

    Привет и от мен на всички, токущо открих този сайт и е страхотен. Интересувам се много от тези програми за които пишете, ако мога да Ви помоля да ми изпратите линкове за сваляне на някоя добра програма(за предпочитане на бг. или ако можете да ми обясните след това нагледно как да работя правилно с нея, че да се получат нещата ). Много благодаря предварително на отзовалите се !!!

  15. #15

    Подразбиране

    Искам описанието на бг.благодаря

Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •