Цитат Първоначално написано от Miro Виж мнение
Програмата е супер , много ми допада , но ... мисля , че разхода на конци не е съвсем - направо не е точен . Прерових темите , явно обаче го пропескам , къде беше конвертора , койта изчислявяше метража на база бодове , руски беше , а не го намирам
Изчислението на конците наистина иска малко практика.В смисъл да си шил гоблен от програмата и да видиш как върви действителния разход спрамо програмния.В последните години бродирам само от пренабори в програмен вариант.Често сама си пренабирам схемите от графиките,намерени в нета.Стигнах до следния извод:
Когато шия гоблен 1:1,от прозореца на палитрата избирам "Strands",давам "Select all"за всички цветове и задавам 4 нишки(strands),а за 1:4 задавам 6.
Преди това пробвах на 1:4 да задам 4 ншки,а на 1:1 2 нишки,но конците не ми стигаха и се налагаше да купувам допълнително.
Програмата дава разхода на конци в цели чилета или в част от чиле,което се превръща в метри като се умножи по 8(метража на страндартното чиле).
Последното става като натиснеш квадратчето "123"от командната лента и махнеш отметката на "Round up usafe totals".В горното квдратче над този надпис можеш да си зададеш и колко процента в повече да си зададеш аванс на конците с отметка.
По този начин си сигурен,че конците винаги ще ти стигнат и даже малко ще ти останат за всеки случай.
Но ако искаш да правиш готови комплектовки,ще е добре да бъде ушит всеки модел,за да се разбере с абсолютна точност действителния разход.
Успех!