Страница 22 от 27 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследенПоследен
Показване на 316 до 330 от 396
  1. #316

    Подразбиране

    Остава да разбера как да се оправя с големината и на каква панама се шие?

  2. #317

    Подразбиране

    Дори,когато правиш пренабор,първо формирай палитрата от цветове.След което от лентата горе 'palette" натискаш "save palette as".После като вкараш графиката под мрежата на програмата,пак от бутона palette" избираш "open palette" и по този начин импортираш оригиналната палитра.Така няма на имаш разминавки в цветовете на отделните части на схемата.Всъщност създаваш файл,състоящ се само от оригиналната палитра и после не ти се налага отново да въвеждаш цветовете на всяка част на схемата.
    После като набереш частите на схемата,отваряш нов файл в програмата,съобразявайки се с големината на цялата оригинална схема,отново импортираш палитрата,от всеки файл с пренабрана част селектираш,копирарш и пействаш в новия файл.Наместваш частите и получаваш готова цяла схема.След като съединиш отделните части,натискаш бутона от лентата горе " I " и ти излиза информация колко на колко бода е пренабора.Оттам лесно се ориентираш колко на колко квадратчета панама ти е необходима.като имаш предвид,че едно квадратче е с 20х20 нишки.
    Видът панама се определя от бутона "fabric".Автоматично е зададено панама 14 каунта и можеш да променяш.22 каунта отговаря на нашата разграфена или неразграфена българска панама.
    На втория модел ти е посочен размера на готовия гоблен и вида панама.При първия можеш да импровизираш.
    Много ще се радвам догодина,живи и здрави,да се видим.Предварително ми драсни един мейл,за да се доуточним и разменим телефони.
    Успех!

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  3. #318

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Дори,когато правиш пренабор,първо формирай палитрата от цветове.След което от лентата горе 'palette" натискаш "save palette as".После като вкараш графиката под мрежата на програмата,пак от бутона palette" избираш "open palette" и по този начин импортираш оригиналната палитра.Така няма на имаш разминавки в цветовете на отделните части на схемата.Всъщност създаваш файл,състоящ се само от оригиналната палитра и после не ти се налага отново да въвеждаш цветовете на всяка част на схемата.
    После като набереш частите на схемата,отваряш нов файл в програмата,съобразявайки се с големината на цялата оригинална схема,отново импортираш палитрата,от всеки файл с пренабрана част селектираш,копирарш и пействаш в новия файл.Наместваш частите и получаваш готова цяла схема.След като съединиш отделните части,натискаш бутона от лентата горе " I " и ти излиза информация колко на колко бода е пренабора.Оттам лесно се ориентираш колко на колко квадратчета панама ти е необходима.като имаш предвид,че едно квадратче е с 20х20 нишки.
    Видът панама се определя от бутона "fabric".Автоматично е зададено панама 14 каунта и можеш да променяш.22 каунта отговаря на нашата разграфена или неразграфена българска панама.
    На втория модел ти е посочен размера на готовия гоблен и вида панама.При първия можеш да импровизираш.
    Много ще се радвам догодина,живи и здрави,да се видим.Предварително ми драсни един мейл,за да се доуточним и разменим телефони.
    Успех!
    Много ти благодаря! Ще се опитвам тук дано да успея да направя нещо.Ще търся и някой видео урок ако има.Хубав ден!!!

  4. #319

  5. #320

    Подразбиране

    Здравейте Жу и Дори!
    В серия от скрин шотове се постарах да ви покажа как се получават нещата.Доста от вашите въпроси се припокриват и затова обединих отговорите.На картинките ма как се прави палитра за пренабор и как се вкарва картинка под мрежата и как се работи върху нея.Сега бъразам за работа,но винаги съм насреща през свободното си време за пмощ.
    Архива със скрин шотовете изтеглете оттук:
    http://files.webfile.ru/file/fe2ad56...2cb0045ce020b0

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  6. #321

    Подразбиране

    БЛАГОДАРЯЯЯ!!!!ЗЛАТНА СИ tdm13. Ти видя ли схемите дали ще станат,много малки квадратчета ми излизат и като си съхраня палитрата после не мога да я отворя,явно не е за менТвоето обяснение е най-добро за мен.Ще се мъча и за напред когато имам време.
    Редактирано от dori4a : 28.09.2014 в 17:12.

  7. #322

    Подразбиране

    Страхотна си Тонче! Безкрайно много ти благодаря за подробните обяснения. Пробвах се и стана както си го показала. Имам и още някой въпрос, но ще те питам на лични..

  8. #323

    Подразбиране

    tdm13 не мога да изпратя снимка.JLMR780 Maria на Heritage elegans от портретите е.Ако можеш помогни да я направим в схема!

  9. #324

    Подразбиране

    Здравейте,
    Моля за малко помощ.Имам схема на гоблен-правен на тази програма.С програмата не се разбрахме.Та да попитам дали някой може да ми даде линк или евентуално да удари едно рамо за промяна на файла в PDF формат...Предварително благодаря...

  10. #325

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tsury23 Виж мнение
    Здравейте,
    Моля за малко помощ.Имам схема на гоблен-правен на тази програма.С програмата не се разбрахме.Та да попитам дали някой може да ми даде линк или евентуално да удари едно рамо за промяна на файла в PDF формат...Предварително благодаря...
    Прати ми схемата! Имаш моето рамо.

  11. #326

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от venipetgab Виж мнение
    Прати ми схемата! Имаш моето рамо.
    Много ти благодаря

  12. #327

    Подразбиране

    А схемата къде е? Не я получих.

  13. #328

    Подразбиране

    Здравейте момичета, някой правил ли е текст с програмата? Имам предвид изцяло текст /искам да си набера Молитвата на друг език/ Как става?

    Имам още един въпрос- как става разпечатването и на страницата с разхода на конците? Влизам ,слагам 20% запас,потвърждавам,но тази страница никога не ми се включва в разпечатката

    Благодаря ви предварително!
    Редактирано от mimosa : 14.10.2014 в 13:20.

  14. #329

    Подразбиране

    прочетох че имаш инструкцията за работа с програмата ще може ли да ми я пратиш благодаря
    babanu@abv.bg

  15. #330

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от gari Виж мнение
    прочетох че имаш инструкцията за работа с програмата ще може ли да ми я пратиш благодаря
    babanu@abv.bg
    gari, незнам към кого беше насочена молбата ти, но ти изпратих учебника, който имам, на руски. Дано свърши работа.

Страница 22 от 27 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •