Страница 10 от 27 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследенПоследен
Показване на 136 до 150 от 396
  1. #136

    Подразбиране

    Сисе файла /които е за инструкции на БГ/ е невалиден

  2. #137

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sissak Виж мнение



    Тук има линкове към програмите и указания за работа с тях.

    http://ivanichka.wordpress.com/2009/...ернет-ресурси/
    Благодаря много .
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  3. #138

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Miro Виж мнение
    момичета , помощ отново , благодарение на вас и на Илиянчето - вече боравя добре с програмата , НО.... как да изчистя подложката след като съм пренабрал схемата ??? Оп явно не съм дочел ... има пост , но ако ми го обяните пак ....
    1.От командната лента натискаш"Palette"и "save palette as".
    2.Пак от командната лента натиска,за да отвориш нов файл-картинката е малко бяло листче и кликваш върху него.
    3.Задаваш размерите на пренабрания гоблен и ОК.
    4.Кликваш с десен бутон върху автоматично появилата се палитра и "Delete all".
    5.Кликваш върху Palettе от командната лента и избираш "Open palette" и си слагаш палитрата на твоя гоблен.
    6.От файла с пренабрания гоблен с подложката копираш пренабраното и го пренасяш върху вече открития нов празен файл и сейфваш.
    7.Вече при новия файл с десен бутон на мишката кликваш върху палитрата и избираш Sort -"Sort by main list order" и с приплъзване нагласяш цветовете спрямо оригиналните знаци на гоблена.Това се прави с цел да избегнеш наново нагласянато на самите знаци.
    Ако имаш още въпроси,питай.
    Аз ще потърся къде съм си набутала ръководството на българскии щр ти го пратя.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  4. #139

    Подразбиране

    При разпечатването на схема на листовете излизат по 3 реда знаци отстрани и отдолу които са на сив фон и това са знаците които застъпват следващият лист.Дано съм обяснила както трябва
    Има ли начин да си отпечатвам схемата без да ми излиза тази част със застъпените знаци

  5. #140

    Подразбиране

    При принтиране избираш print setup/standart layout/ - content - print chart - махни отметката на show page overlapping и няма да отпечатва сивите 3 реда.Дано съм била ясна
    rusinova@mail.bg

  6. #141

    Подразбиране

    Къде ми изчезна съобщението от вчера незнам
    Но пак благодаря-получи ми се

  7. #142

    Подразбиране

    Момичета , благодарен съм ви за всички съвети , и много благодаря на Илияна , която също ми помогна страшно много , остана само един въпрос , който така и не разбрах какво трябва да направя , когато схемата е готова , защо при мен не излиза , как да я конвертирам в PDF формат ще се радвам на помощ
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  8. #143

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Miro Виж мнение
    Момичета , благодарен съм ви за всички съвети , и много благодаря на Илияна , която също ми помогна страшно много , остана само един въпрос , който така и не разбрах какво трябва да направя , когато схемата е готова , защо при мен не излиза , как да я конвертирам в PDF формат ще се радвам на помощ
    Инсталирай виртуален pdf принтер.В калдата-та има много безплатни версии.
    След това задай виртуалния принтер по подразбиране на компа и готово.
    Успех!

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  9. #144

    Подразбиране

    Търся и ... ще го направя Мерси , ще кажа резултата
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  10. #145

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Инсталирай виртуален pdf принтер.В калдата-та има много безплатни версии.
    След това задай виртуалния принтер по подразбиране на компа и готово.
    Успех!
    Малее , направо да не повярвам , инсталирах , конвертирах , запаметих .... МНОГО ,МНОГО ти благодаря - на следващата среща на гоблените - трябва да съм там - ще черпя




    И не мога , при вече съществуваща схема , как мога да надебеля , решетката , - тазе през десетте квадратчета , някъде изобщо не излиза ... иначе - всичко е ОК , как да направя линиите по дебели ?
    Редактирано от Miro : 28.04.2012 в 00:02.
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  11. #146

    Подразбиране

    Решетката се поставя и премахва от view, show grid или от бутона с черна решетка.

  12. #147

    Подразбиране

    Може да пробваш и така: от Fabric - Grid Options да зададеш параметрите на мрежата. Мисля, че оттам се променяше дебелината и цвета на основните (през 10 квадратчета) линии и тези между тях. Дано не съм те заблудила, че оттавна не съм го правила, но може да пробваш. Успех!
    А относно конвертирането в pdf файл, аз го правя чрез самата програма по следния път File - Export file и следваш стъпките. Става бързо и лесно.

  13. #148

    Подразбиране

    Виж със скринове как точно става:




    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  14. #149

    Подразбиране

    Таня,а можеш ли да ми кажеш как се вади скрин/картинка на гоблена/ от ПМ програма?Само да не е цветно ПДФ от програмата,че са с много големи размери
    rusinova@mail.bg

  15. #150

    Подразбиране

    Реклама:
    Програмата е супер , много ми допада , но ... мисля , че разхода на конци не е съвсем - направо не е точен . Прерових темите , явно обаче го пропескам , къде беше конвертора , койта изчислявяше метража на база бодове , руски беше , а не го намирам
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

Страница 10 от 27 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •