Страница 19 от 27 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследенПоследен
Показване на 271 до 285 от 396
  1. #271

    Подразбиране

    В ПМ има такава възможност, като натиснеш бутончето , на което пише 123. Необходимо е обаче схемата да е в ПМ.

  2. #272

    Подразбиране

    Вени, то хубаво, че ще натисна бутончето 123 за да ми покаже колко бода имам в схемата на ПМ, но на мен ми ги показва само в работен вариант в отделно прозорче, а аз искам да ми се показва като табличка когато го превърна в ПДФ. Ей на това сега обясни как става, защото колкото схеми съм преобразувала, тази информация все я няма накрая.

  3. #273

    Подразбиране

    Жу, накара ме да се разтърся здраво из програмата, ама като съм си забравила учебника у дома....
    FILE; PAGE SETUP;CONTENT; PRINT INFORMATION;SHOW FLOSS USAGE и виждаш дали е станало с PRINT PREVIEW.

  4. #274

    Подразбиране

    Когато го преобразуваш в графичен файл гледай дали има отметка освен на импортиране на файла и на импортиране на информацията. Успех

  5. #275

    Подразбиране

    Вени, абсолютно си права , ако става въпрос за преобразуване в графичен файл. Ако обаче схемата е голяма, не е удобно да се преобразува в графика, защото като се отпечата на една страница, знаците ще са много ситни и нечитаеми. Затова по-удобно е да се използва виртуален принтер, т. е. файл в ПДФ формат. Точно това съм обяснила по-горе.В този случай схемата е разделена на страници така, както би изглеждала след отпечатване на хартия и вече не е нужна програмата ПМ за да се отпечата, т.е. може да се отпечата почти на всеки компютър.

  6. #276

    Подразбиране

    Здравейте,
    Може ли от програмата да се направи експорт в ексел на номерата на конците от цялата палитра на ДМЦ ?
    Бих искала да използвам такава таблица, за да си следя кои номера конци имам налични.
    Предварително благодаря.

  7. #277

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от did67 Виж мнение
    Здравейте,
    Може ли от програмата да се направи експорт в ексел на номерата на конците от цялата палитра на ДМЦ ?
    Бих искала да използвам такава таблица, за да си следя кои номера конци имам налични.
    Предварително благодаря.
    Има опция за експорт на знаци,номер на конците и брой чилета в Word.От падащото меню на "файл"-експорт-експорт на информация.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  8. #278

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Има опция за експорт на знаци,номер на конците и брой чилета в Word.От падащото меню на "файл"-експорт-експорт на информация.
    Това не бях го ползвала досега и аз . Много благодаря за насоката , ще върши идеални работи в определени и други случаи ....

    Само едно малко до уточнение , ако ми позволите и дано не греша, но тъй като did67 иска да извади всчки описани DMC конци от палитрата преди това май трябва да се избере/отпечати с бод всеки един цвят поне веднъж във патерн файл НОВ , за да може да го отпечата след това програмата .

  9. #279

    Подразбиране

    tdm13 благодаря за насоката.
    За съжаление VenezS е права - трябва да се създаде нов файл и тогава да се експортира.
    Редактирано от did67 : 10.06.2014 в 14:48.

  10. #280

    Подразбиране

    Така е,момичета.Освен,че ще трябва да се вкара всеки цвят от палитрата на ДМЦ,ще трябва и да се щракне по един бод с всеки цвят.Иначе от празен pattern не може да се експортира нищо.
    Освен това,преди всичко трябва и щателно да се прегледа ДМЦ-палитрата.Много често,когато се отварят пренабори от рускини,в палитрата на ДМЦ се хакват глупости от типа "привесок" и т.н.Първо трябва се изчисти от измислените цветове и номера от типа "3345а" и тогава да се действа.Играча си е.
    А после екпортитания уордовски файл трябва да се копне в екселски ида се направи таблица.Ако имам време утре или в други ден(ще ремонтирам банята) ще направя това упражнение и ще го кача.Така или иначе съм безработна,поне да свърша нещо полезно.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  11. #281

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Така е,момичета.Освен,че ще трябва да се вкара всеки цвят от палитрата на ДМЦ,ще трябва и да се щракне по един бод с всеки цвят.Иначе от празен pattern не може да се експортира нищо.
    Освен това,преди всичко трябва и щателно да се прегледа ДМЦ-палитрата.Много често,когато се отварят пренабори от рускини,в палитрата на ДМЦ се хакват глупости от типа "привесок" и т.н.Първо трябва се изчисти от измислените цветове и номера от типа "3345а" и тогава да се действа.Играча си е.
    А после екпортитания уордовски файл трябва да се копне в екселски ида се направи таблица.Ако имам време утре или в други ден(ще ремонтирам банята) ще направя това упражнение и ще го кача.Така или иначе съм безработна,поне да свърша нещо полезно.
    Да това имах в предвид, че трябва да се щракне всеки бод по веднъж.
    Освен това, че си е играчка и трябва да се следят номерата добре, то и за наименованията не е много сигурно, кой от къде е дръпнал програмката и дали са си оригиналните имена / и там има доста промяни /, затова ще си е голям труд да се направи експортирана от програмата.

  12. #282

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от did67 Виж мнение
    Здравейте,
    Може ли от програмата да се направи експорт в ексел на номерата на конците от цялата палитра на ДМЦ ?
    Бих искала да използвам такава таблица, за да си следя кои номера конци имам налични.
    Предварително благодаря.
    Сега се сещам , че за случая na did67, вместо tdm 13 да се мъчи с ПМ за изкарване на конците, ще е много по-лесно да си намериш електронен каталог на DMC конците или сайт, където има всички актуални номера на DMC и да си ги пренесеш в един ЕХЕЛ - файл. Поне ще е сигурно че е вярно .

  13. #283

    Подразбиране

    Момичета, много сложни варианти измисляте.Ето тук има готови чек-листи,които може направо да се отпечатват, при това за няколко марки конци.

    http://www.stranamam.ru/post/1867185/

  14. #284

    Подразбиране

    Много благодаря на всички, които се включиха.
    Аз лично предпочитам да работя в ексел / професионално изкривяване /.
    Ще потърся и аз в руските форуми някоя готова екселска таблица.

  15. #285

    Подразбиране

    Реклама:
    Виж какво намерих в сайта на ДМЦ: https://yadi.sk/d/lt6rDHjxSxQkx и понеже е в пдф,използвах онлайн конвертиране в ексел:

    https://yadi.sk/d/8eKy6bUgSxRZk

    Четири шиита са,но ако си направиш нов файл с копи-пейст можеш да си нагласиш таблицата както ти е удобно.
    Моля те,пиши дали те устройва.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

Страница 19 от 27 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •