Страница 5 от 25 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 396

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Да, разбрах,благодаря ти много
    Редактирано от arrow : 26.09.2010 в 22:19.

  2. #2

    Smile

    Oт собствен опит - текст ако е на български не става............... - поне при мен

    Относно 1-ят - не съм много запозната, но c pall се запазва палитрата, а иначе като запаметяваш трябва да е с разширение xsd.........

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pepen Виж мнение
    Здравейте!От доста време чета и на български/благодарение на едно отзивчиво другарче което ми изпрати инструкциите на dimdan333 -благодаря и на двете /и на руски от тука http://filona.gallery.ru/watch?a=Teb-hJki.Гледам клипчета и правя проби след проби ,докато накрая май схванах как се прави пренабор .Дори направих един,разбира се малка схема и си съчиних една мини схемичка ,колкото за проба.Наистина е бая трудоемка работа ,но пък носи удоволетворение.Разучила съм всички бутони ,но съм убедена че още имам какво да уча!По принцип започнах заради факта че има схеми-цветни без символи а аз си нямам цветен принтер, а и от инатДоста ми беше трудно защото не знам английски ,нито компютърен език и как само се лутах докато разбера какво е бе чанъм "подложка".Най-накрая сама си стигнах до извода че това пренабора си е чисто и просто все едно да копираш схемата с индиго , ама пустата му подложка е отгоре.може и да ми се смеете ,но аз така си го разбирам.Ех , ако някой се навие да направи един компютърен речник с непознатите думи/то може и да има/ ,ще е супер!
    Имам , поне за сега 2 въпроса .Първия-като се пренабере схемата се записва като файл Пал, но защо после не мога да го отворя?
    Вторият е -искам към така създадената схема да вмъкна текст не като го пиша , а чрез бутона Т.Опитвах но не стигам до никъде.Избирам си шрифта ,цъкам ок ,появява се някаква пулсираща черта на схемата и до там
    Ще съм благодарна на всеки който ми разясни !

    Като ти се появи тази пулсираща черта започваш да пишеш текста, който искаш.Разбира се преди това трябва да си си избрала шрифта.Това важи само за текст на латиница.После трябва да си го наместиш където искаш.
    За текст на кирилица, трябва да пренабираш.

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dimdan333 Виж мнение
    първо зада можете да експортирате в пдф формат ви трябва едно специално приложение на пакета адобе Adobe Acrobat Distiler - то е това което конвертира всякакви графични формати в .pdf файлове - а как става това ще покажа в няколко картинки.
    1. от падащото меню избираме настройката за печат на страница
    2. За да са ясни символите тук трябва да стои цифра от 8 до 10 . По-малките от 8 са за случай когато в схемата има множество различни бодове.А по-големи от 12 - правят символите миниятюрни и трудни за разпознаване
    3. От падащото меню избираме принтиране
    4.От подпрозореца трябва да изберем онова приложение с кото искаме да принтираме.
    5. В нашия случай искаме да направим документа в пдф формат и за целта е необходимо в този прозорец за принтиране да имаме тази опция - ако я имаме тогава всичко е наред - програмата автоматично започва да конвертнира схемата в пдф формат
    Можете също да си инсталирате виртуален принтер,с който превръщането на схемите в ПДФ става за секунди

  5. #5

    Подразбиране

    по лесно е с PDF24 Creator - безплатна е и е елементарна за работа.

  6. #6

    Подразбиране ПРОГРАМА ЗА ПРАВЕНЕ НА СХЕМИ – Pattern Maker

    здравейте, имам следният проблем:
    Свалих програмата за правене на гоблени pmv4_ne, инсталирах я , но неотваря нито картинка нито схема , нищо.Дава следното съобщение:
    Command line parameters:
    /L Language ID
    /S и т.н.

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от DUDATA Виж мнение
    здравейте, имам следният проблем:
    Свалих програмата за правене на гоблени pmv4_ne, инсталирах я , но неотваря нито картинка нито схема , нищо.Дава следното съобщение:
    Command line parameters:
    /L Language ID
    /S и т.н.
    Да не би Уиндоуса да ти е на български?Може би да е от това.
    Иначе може да е грешка при инсталирането,трябва да се чете какво пише там,където е необходимо да се слагат отметки.
    А най-накрая,може и да не си издърпала читава програма,тоест да не е пълна.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  8. #8

    Подразбиране :)

    Здравейте и от мен. Аз искам да попитам дали програмата има опция да промени вече направена цветна схема в черно - бяла. Една съфорумка ми каза, че може. Доста се порових, но не намерих от къде. Моля за помощ,з. мн. ми хареса гоблена, а няма как да разпечатам цветните схеми

  9. #9

    Smile

    Цитат Първоначално написано от cherrylady Виж мнение
    Здравейте и от мен. Аз искам да попитам дали програмата има опция да промени вече направена цветна схема в черно - бяла. Една съфорумка ми каза, че може. Доста се порових, но не намерих от къде. Моля за помощ,з. мн. ми хареса гоблена, а няма как да разпечатам цветните схеми
    От панела Palette избираш Symbol format и махаш отметката на Allow color behind symbol. Само преди това провери дали на всеки цвят има и символ.

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от did_tag Виж мнение
    От панела Palette избираш Symbol format и махаш отметката на Allow color behind symbol. Само преди това провери дали на всеки цвят има и символ.
    Стана! Много, много благодаря! А как мога да запазя промените. Никъде не виждам бутон save

  11. #11

    Smile

    Ако версията ти е PM Viewer - неможеш.

  12. #12

    Подразбиране

    Здравейте, мога ли да попитам при разпечатване на схемите как да ми излезе сивата зона която застъпва листите?
    Благодаря предварително.
    Намерих го page setup -> Content -> show page overlapping
    Редактирано от pipitka : 28.12.2013 в 12:21.
    eхooooooooooooooo

  13. #13

    Подразбиране


    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  14. #14

    Подразбиране

    Здравейте приятели. Някой знае ли дали PM може да се инсталира наОС Android, за да я използвам от таблет

  15. #15

    Подразбиране

    Благодаря,но наистина немога да я кача отново.

Страница 5 от 25 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •