Страница 5 от 27 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 396
  1. #61

    Подразбиране

    Здравейте, имам програмата Pattern Maker и искам да проектирам гоблен 1:1 с гобленов бод! Моля, ако някой знае как да настроя програмата, т.е кой бод от менюто с бодове съответства на гобленов, да ме ориентира? И още, ако все пак проектирам с кръстат бод, а при шиене замествам всяко кръстче с гобленов 1:1, дали ще се получи добре и няма ли да се промени размера на модела в сантиметри спрямо този, който съм задала предварително в програмата?
    Благодаря!
    P.S.
    Някъде назад във форума имаше линкове с указания на български, но не ми се отварят... Моля, ако някой знае, да ми каже откъде мога да изтегля тези инструкции..?

    Вече ги намерих
    Редактирано от Tin4eto : 11.04.2011 в 12:12.

  2. #62

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от natkam Виж мнение
    момичета, имам един въпрос . Как да махна бек стич от схемата в ПМ и дали е възмажно това?
    Ето как се трие бекстич: Натискаш копчето за чертане и изтриване на бекстич (Draw or erase back stitches). Когато посочваш бутончетата с курсора на мишката на програмата отдолу се изписва за какво са.

    Увеличи на 400%, за да може чертите да се увеличат достатъчно, за да кликаш върху тях.

    Кликни върху чертата която искаш да изтриеш с левия бутон на мишката. В двата края ще се появят две сини квадратчета, които я маркират.

    След като маркираш с левия бутон, натискаш десния бутон на мишката и бекстича се маха.
    Редактирано от wylchin : 09.04.2011 в 12:44.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  3. #63

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от wylchin Виж мнение
    Ето как се трие бекстич: Натискаш копчето за чертане и изтриване на бекстич (Draw or erase back stitches). Когато посочваш бутончетата с курсора на мишката на програмата отдолу се изписва за какво са.

    Увеличи на 400%, за да може чертите да се увеличат достатъчно, за да кликаш върху тях.

    Кликни върху чертата която искаш да изтриеш с левия бутон на мишката. В двата края ще се появят две сини квадратчета, които я маркират.

    След като маркираш с левия бутон, натискаш десния бутон на мишката и бекстича се маха.
    Този похват не го знаех!А аз действах досега по най-трудния начин.Благодаря!

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  4. #64

    Подразбиране

    От повече от седмица се мъча да си изтегля Pattern Marker , но все не мога да я подкарам и не мога. Крак иска незнам си какво. Уж го тегля този крак, слагам го, но и той не става Тегля трия , тегля трия и не мога. Вие откъде я теглите? На мен всъщност ми трябва за отваряне на едни схеми, който са в xsd формат. С PCStitch не иска да ми ги отваря, та затова искам да си изтегля Pattern Marker . Някакъв съвет ако може да ми дадете? И дано въпросът ми е на правилното място.

  5. #65

  6. #66

    Подразбиране

    Този, който е пренабирал схемата, не я е довършил.

  7. #67

    Подразбиране

    Не харесвам пренабрани схеми, само в краен случай ползвам ПМ. Ако можеш си потърси схемата в графика, за да не се главоболиш после.

  8. #68

    Smile

    Символите са с бял цвят.

    Мога да ти ги оправя, но от дом.комп, ако мажеш да изчакаш до довечера

  9. #69

    Подразбиране

    Благодаря Ви за бързите отговори!
    Nelly_L, хрумна ми, че може да е недовършена.
    mamanushi, преди време и аз бях скептично настроена към схемите в ПМ формат, но уших няколко гоблена така и свикнах. Даже ги предпочитам, когато сканирана схема не е четлива.
    did_tag, и това, че символите са бели ми хрумна, но защо не можах да измисля
    Ще се радвам, ако ги оправиш, но само ако не ти отнема време.

  10. #70

    Smile

    По принцип е лесно, но ако имаш програма за гледане, можеш да сменяш, но не и да запаметиш - разпечатваш или го правиш в пдф.
    Избираш Palette options - Symbol format и от color; foregraund сменяш цвета на символа.

    Изпращам, само да видя къде, че не мога да качвам на файлообменници.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #71

    Подразбиране

    did_tag, мерси за e-mail, който ми изпрати. В същото време последвах обясненията ти в програмата и сама успях да променя цвета и някои символи. Хубаво е и че научих нещо ново днес!
    Благодаря ти!

  12. #72

    Подразбиране

    Аз си изтеглих с 300 зора някаква trial версия и вече не мога да я отварям. Имах същите проблеми като теб. Първият вариант на Pattern Maker, който изтеглих, се оказа, че е за кройки, не за схеми. После изтеглих друг, отваря ми xsd формати, но не мога да разбера как да ми прави схемите черно-бели и само със знаци, а не с цвят. Освен това не разбирам как да ги запазя... Отворих едни момиченца, реших, че няма да ги запазвам, а ще ги принтя, схемата излезе толкова малка, че трябва да я чета с микроскоп!
    Някъде прочетох, че такива файлове можело да се отворят с фотошоп, ама аз не успях...

    Цитат Първоначално написано от pandora_sc Виж мнение
    От повече от седмица се мъча да си изтегля Pattern Marker , но все не мога да я подкарам и не мога. Крак иска незнам си какво. Уж го тегля този крак, слагам го, но и той не става Тегля трия , тегля трия и не мога. Вие откъде я теглите? На мен всъщност ми трябва за отваряне на едни схеми, който са в xsd формат. С PCStitch не иска да ми ги отваря, та затова искам да си изтегля Pattern Marker . Някакъв съвет ако може да ми дадете? И дано въпросът ми е на правилното място.

  13. #73

    Подразбиране

    Имам питане за РМ - как се радактира размера на мрежата / големината на модела/ . От една схема изтрих някои неща и ми остана празна мрежа която не мога да махна Ако някой знае да подскаже

  14. #74

    Подразбиране

    Юра има един бутон вида му е правоъгълник очертан с пунктирана линия казва се -Restanqular Selection- в менюто на РМ горе в дясно - с него очертаваш очастъка който искаш да преместиш на празното място после с мишката местиш маркираният участък до където искаш да отиде , ако празните редове са в дясно и отдолу се изтриват като от главното менюто избираш Fabric и от падащото меню -sizes отваря се прозорец в който посочваш новите размери на мрежата и излишните редове се изтриват автоматично
    дано съм обяснила правилно , защото ти няма да правиш нов пренабор че да правиш подложка ,а от вече направен искаш да промениш някои неща

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Желка, точно така се получи. Тъкмо щях да пиша как но ти вече си го обяснила абсолютно правилно. Няма да се повтарям.

    Ей това мерака е голяма работа - колко нови неща научих покрай една ми ти схема....

Страница 5 от 27 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •