Страница 7 от 27 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследенПоследен
Показване на 91 до 105 от 396
  1. #91

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от viking Виж мнение
    tdm13, благодаря много за отговора, проблема е че не мога да бъда много сигурна с кои нормални цветове да заменям
    Например,ако е 3781А,замени го с 3781, а ако е 24,ше се наложи на око.
    000 silver е сребристо ламе,но точно кой нюанс,незнам.
    Обикновено ако номера е нормален и съществува в палитрата на ДМЦ и накрая има някаква буква,сменям със същия номер от палитрата.Ако е нещо измислено,заменям на око или отивам в магазина и гледам на живо.Или пък търся оригинала с оригиналния ключ и сравнявам и заменям според него.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  2. #92

    Подразбиране

    Дами, на-накрая си инсталирах PM, но нещо не се справям дори с упътването, което някой от вас ми изпрати, та имам два въпроса
    1) как след като стане схема да я запиша в pdf
    2) как да увелича размера на дадена схема

    Примерно имам една която като я изпринтя и трябва да я чета с лупа после

  3. #93

    Подразбиране

    Mariada за да стане pdf схемата, ти трябва виртуален принтер, казва се foxit pdf creator. Инсталирай си го и тогава при принтиране ти го трансформира в pdf файл. След това можеш вече да го принтираш и на хартия.
    v_g_g@mail.bg

  4. #94

    Подразбиране

    Какъв е смисълът да се инсталира виртуален принтер и да се сменя формата на файла, след като схемите се принтират директно от програмата РМ? А размерът на знаците в схемата може да се увеличи от програмата. Ще се получат повече страници за разпечатване.

  5. #95

    Подразбиране

    Има смисъл, тя може да огледа какво е направила и да го поправи. Ако всеки път принтира какво ще стане ако не и хареса а страниците са много, защо да хаби излишно листа
    v_g_g@mail.bg

  6. #96

    Подразбиране

    Ами и в самата програма с принт превю може да се види схемата преди да се разпечата. Схемите от РМ се правят в .pdf обикновено заради колеги, които нямат инсталирана програмата, за да могат да ги отварят.

  7. #97

    Подразбиране

    Освен това,превръщането в pdf,ти помага при съхраняването на харддиска или на CD,флашка и т.н.
    Така дадена схема може да се отвори лесно и без проблем.Понякога програмата,понеже е хакната,се прецаква и така не те яд,че не можеш да отвориш схемата.
    Аз си съхранявам схемите в отделни папки,като всяка съдържа програмния файл,pdf файл и скрин.И понеже и аз не знам колко схеми вече имам,ги свалям на дискове,за де не се задръства компа.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  8. #98

    Подразбиране

    А как се прави скрин от програмата
    rusinova@mail.bg

  9. #99

    Подразбиране

    Вече няколко пъти имах повод да спомена, че моята програма РМ не е кракната. Приемам го за даденост, а може би при другия вариант наистина има проблеми. Преди време бях качила някъде тук вюър на програмата. Вариант, който е достатъчен за отваряне, разглеждане и разпечатване на схемите. Момичетата и момчетата, които не смятат сами да разработват схеми на гоблени, е по-добре да ползват него. Тогава няма смисъл от смяна на формата на файловете.

  10. #100

    Подразбиране

    И аз нямам проблем с програмата и интернета,но нямам принтерКойто е като мен може да си я превърне в ПДФ и да си я разпечата в някой клуб например.
    rusinova@mail.bg

  11. #101

    Подразбиране

    Самата програма РМ позволява да се направи графичен файл, така че не ти трябва да инсталираш виртуален принтер. От падащото меню File избираш опция Export to Graphics File и следваш инструкциите. Успех!

  12. #102

    Подразбиране

    Здравейте! Харесала съм си един гоблен и така и не мога да го намеря никъде, може ли да помоля някой, който работи с програма за съставяне на схеми да ми я направи. Нещо при мен не иска да се инсталира като хората

  13. #103

  14. #104

    Подразбиране

    Здравейте, как да си изчисля по колко метра от цвят ми трябва, например на Skein Est. ми се получава от един цвят 0,169, трябва да го умножа по 6 ли, което е метража на едно чиле? Или нещо бъркам...

  15. #105

    Подразбиране

    Реклама:
    Моля, помогнете.Днес не мога да отворя нищо в РМ
    Появяват ми се следните съобщения

    Какво трябва да направя?
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

Страница 7 от 27 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •