Страница 21 от 27 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследенПоследен
Показване на 301 до 315 от 396
  1. #301

    Подразбиране

    Мисля,че не може.Доколкото знам,РМ е за Windows.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  2. #302

    Подразбиране

    tdm13,благодаря.
    Четох при рускините че е възможно.Те го правят по-следния начин: http://zlataya.info/forum/21-498-6 (пост 133 и136).Но това за мен е висша математика.

  3. #303

    Подразбиране


    Да,доста е трудно,а дали си заслужава?! Не съм компютърен специалист и на мен ми звучи доста космически
    Но ако имаш огромно желание,някой хакер може да ти помогне.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  4. #304

    Подразбиране

    Дори не мисля да пробвам.Попитах от чисто любопитство.Рядко се уреждам до лаптопа,а пък до стационарния РС не ми е удобно да шия,та затова си мислех за таблета.
    Решението е ясно -нов,по-скъп таблет.

  5. #305

    Подразбиране

    За Windows е ясно,че става.
    А русификатора на Иван Цыбин не се инсталира на Windows 8,защото е разработен за Windows 7 (поне според него)

  6. #306

    Подразбиране

    Здравейте момичета! Ще се радвам,ако можете да ми помогнете да разбера как мога да разпечатя вече готовата схема в ПМ на по-малко страници На някои схеми какъвто и процент увеличение да задавам,излизат все на много страници
    Благодаря ви предварително

  7. #307

    Подразбиране

    Настройките за принтиране не зависят от процента на уверичение. Можеш да ги промениш от file - page setup. По подразбиране размера се определя като брой символи на инч - колкото е по-голямо числото толкова е по-ситна схемата(на по-малко страници). Можеш да задеш и колко на колко страници искаш да и е схемата. След като зададеш желаните параметри можеш да видиш как ще изглежда с print preview. Дано съм могла да ти обясня правилно.
    Редактирано от tsenka01 : 06.11.2014 в 22:31.

  8. #308

    Подразбиране

    tsenka01, благодаря ти много! Обяснението е супер!

  9. #309

    Подразбиране

    Здравейте момичета! Искам да помоля за помощ - която от вас е на "ТИ" с програмата ако може да ми каже как от дадена картинка да си направя схема в ПМ. До сега съм си набирала схемите от графичен вид - бод по бод, и съм се справяла добре. Примерно ето тази или тази

    Интересувам се как се задават параметрите на панамата и броя на цветовете за да се получи това.
    Много ще съм благодарна на отзовалите се.

  10. #310

    Подразбиране

    Здравей,Жу!
    Първият начин,който масово използват е да пуснат картинката през програмата автоматично,с брой цветове по желание.Получава се прогон,след което започват да чистят еденичните бодове и да си донагласят и заменят цветовете.Лично за мен този начин е прекалено трудоемък и леко безмислен.Но това си е МОЕ мнение и не искам да обидя никого.
    Другият начин,по който аз работя е да се вкара картината в програмата под мрежата и виртуално да се бродира върху нея.Ето така: http://files.webfile.ru/file/5f0886f...7b846eae8cdd47
    Тук сама си избираш цветовете като гама и брой.
    Много е важно,размера на бодовете да е кратен на пикселите на изображението.Например,сърцата са с размер 500х500 пиксела,аз зададох два пъти по-малък размер-250х250 бода.(Близалките са с много малък размер и се получава много пикселирано изображение под мрежата).
    След като набереш картинката,подобно на пренабор,от "fabric" можеш да си зададеш каунтите на панамата-14,22....в зависимост върху каква панама ще бродираш.От опит ти споделям,относно броя на чилетата-задай 6 strands(за 1:4 и кръстат бод,а за 1:1-4 strands)) от опция "palette".Иначе ако си останат на "default" няма да ти стигнат конците.
    Ако ще бродираш 1:1,пак от "fabric" промени grids на панамата от 10 на 20.
    Ако имаш още въпроси,пиши.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  11. #311

    Подразбиране

    Момичета и аз имам нужда от помощ за схема.Обръщам я в ПМ но има прекалено много знаци....В схемата са дадени само цветове без знаци.Обръщам в ПМ но се показват около 45,50 цвята (знаци) а гобленът е с 24цвята
    Редактирано от dori4a : 26.09.2014 в 20:15.

  12. #312

    Подразбиране

    Трябва да направиш пренабор.Автоматично не се получава.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  13. #313

  14. #314

    Подразбиране

    А теб tdm13,съжалявам,че не те поканих да се запознаем на панаира в Хасково.Аз ходя из страната по панаирите.Но догодина живот и здраве ако съм в Хасково ще се обадя на всяка цена.За пренабор не ми е ясно,а не разбирам и английски,за да вляза в час.И схемите ъвище останат така.Благодаря ти много

  15. #315

    Подразбиране

    Реклама:
    За броя на конците разбрахблагодарение на sissak.Схемата е от две части,когато ги направих по 29 цвята в ПМ ,във всяка част се получиха различни цветове за един знак.
    Редактирано от dori4a : 26.09.2014 в 21:37. Причина: още информация

Страница 21 от 27 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •