Страница 11 от 27 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследенПоследен
Показване на 151 до 165 от 396
  1. #151

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Miro Виж мнение
    Програмата е супер , много ми допада , но ... мисля , че разхода на конци не е съвсем - направо не е точен . Прерових темите , явно обаче го пропескам , къде беше конвертора , койта изчислявяше метража на база бодове , руски беше , а не го намирам
    Изчислението на конците наистина иска малко практика.В смисъл да си шил гоблен от програмата и да видиш как върви действителния разход спрамо програмния.В последните години бродирам само от пренабори в програмен вариант.Често сама си пренабирам схемите от графиките,намерени в нета.Стигнах до следния извод:
    Когато шия гоблен 1:1,от прозореца на палитрата избирам "Strands",давам "Select all"за всички цветове и задавам 4 нишки(strands),а за 1:4 задавам 6.
    Преди това пробвах на 1:4 да задам 4 ншки,а на 1:1 2 нишки,но конците не ми стигаха и се налагаше да купувам допълнително.
    Програмата дава разхода на конци в цели чилета или в част от чиле,което се превръща в метри като се умножи по 8(метража на страндартното чиле).
    Последното става като натиснеш квадратчето "123"от командната лента и махнеш отметката на "Round up usafe totals".В горното квдратче над този надпис можеш да си зададеш и колко процента в повече да си зададеш аванс на конците с отметка.
    По този начин си сигурен,че конците винаги ще ти стигнат и даже малко ще ти останат за всеки случай.
    Но ако искаш да правиш готови комплектовки,ще е добре да бъде ушит всеки модел,за да се разбере с абсолютна точност действителния разход.
    Успех!

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  2. #152

    Подразбиране

    Картинка,скрин на гоблена от програмата се прави като отвориш файл-менюто от главната лента и натиснеш "Export to Graphix file",излиза прозорче с надпис Export Pattern Wizard.Махаш отметката на Export the information,Next,даваш resolutions 50 или 100 dots,NExt,Next,Finish и готово.


    Аз съм Тони,а не Таня.Забавих се с отговора,защото първоначално не разбрах,че се обръщаш към мен
    Редактирано от tdm13 : 01.05.2012 в 22:01.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  3. #153

    Подразбиране

    Благодаря,Тони )))!Отдавна се чудя за скрина,а то толкова лесно.Извинявам се за грешката,но останах с впечатление,че си Таня.
    Редактирано от RUSINOVA65 : 03.05.2012 в 23:19.
    rusinova@mail.bg

  4. #154

    Подразбиране

    Моми4ета, някой може ли да ме светне. инсталирах си програмата, ама ми излиза само снимката на гоблена от изтегления файл, схемите къде да ги търся oправих се !!!
    Редактирано от GENI : 02.05.2012 в 19:18.
    svetlla_pd@abv.bg

  5. #155

    Подразбиране

    моми4ета, някой може ли да ми обясни, защо на оригиналния гоблен(комплектовката) на "Огън и лед" цветовете са 14, а когато го направя с PM, излизат над 80, това нормално ли е, исках само да пробвам какво ще излезе...и направо съм разо4арована и ако реша да направя някой с тази програма, излиза нещо съвсем друго
    svetlla_pd@abv.bg

  6. #156

    Подразбиране

    От какво си разочарована? Не може вчера да инсталираш програмата и днес вече да правиш гоблени. За това трябва месеци, даже години практика. Ако ти е интересно, продължавай да пробваш, но първо разучи добре програмата и нейните възможности.... За един ден не става. А параметрите на гоблена, в това число и броят на цветовете се задават предварително...
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  7. #157

    Подразбиране

    моля, някой може ли да ми изпрати линк за изтегляне на програма , с която само да се отварят xsd файловете,(без ПМ) и могат да се принтират, защото с ПМ не се отварят пове4ето ,а линковвете дадени за такива програмки по-назад в темата не са активни, благодаря предварително
    svetlla_pd@abv.bg

  8. #158

    Подразбиране

    От програмата РМ .xsd файлове се разпечатват директно. Не е нужен виртуален принтер и конвертиране в .pdf
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  9. #159

    Подразбиране

    Аз нямам принтер,затова ги разпечатвам с виртуален и после си ги принтирам на друг компютър/по-горе съм го писала/
    rusinova@mail.bg

  10. #160

    Подразбиране

    Е не искат...... и не искат да се отварят файловете с PM - ТА, 5 пъти инсталирах и трих, не става и не става, от няколко места свалях програмата....не отваря, някой по-търпелив и наясно с нещата би ли ми помогнал моля, много искам да си отварям тези пусти файлове..., ами то се оказа голям проблем
    svetlla_pd@abv.bg

  11. #161

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от GENI Виж мнение
    Е не искат...... и не искат да се отварят файловете с PM - ТА, 5 пъти инсталирах и трих, не става и не става, от няколко места свалях програмата....не отваря, някой по-търпелив и наясно с нещата би ли ми помогнал моля, много искам да си отварям тези пусти файлове..., ами то се оказа голям проблем
    Изпращам ти на емейла компресиран файл с програмата РМ. Само вюър е. Това значи, че можеш да разглеждаш и да разпечатваш .xsd файлове. Не можеш да правиш схеми. Разархивирай го в работна директория и стартирай първото .exe. За файлове с разширение .pat ти трябва друга програма, която аз нямам.
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  12. #162

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от RUSINOVA65 Виж мнение
    Аз нямам принтер,затова ги разпечатвам с виртуален и после си ги принтирам на друг компютър/по-горе съм го писала/
    Именно за това уточних, че ако има принтер, няма нужда от конвертиране.
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  13. #163

    Подразбиране въпрос !!!!!

    Здравейте моми4ета, извинявайте, 4е пак ще питам, но как да разбера какви и колко основни цвята да задам
    ..........А параметрите на гоблена, в това число и броят на цветовете се задават предварително...
    , преди програмата да ги обработи(не знам дали правилно поставих въпроса си ????)
    svetlla_pd@abv.bg

  14. #164

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от GENI Виж мнение
    Здравейте моми4ета, извинявайте, 4е пак ще питам, но как да разбера какви и колко основни цвята да задам, преди програмата да ги обработи(не знам дали правилно поставих въпроса си ????)
    Aо искаш да пускаш картинка през програмата,която автоматично да ти наптрави схема-всичко,което здаваш е по ъвое усмотрение.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  15. #165

    Подразбиране ???????

    Реклама:
    ..........е как по мое усмотрение, ....как да преценя какви цветове то4но да сложа, в палитрата са толкова много......
    svetlla_pd@abv.bg

Страница 11 от 27 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •