Страница 2 от 27 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 396
  1. #16

    Question Помощ Pattern Maker

    Привет на всички! Новичка съм в този форум, предварително се извинявам, ако съм сложила темата не на място Може ли някой от вас да ми помогне с прословутата Pattern Maker? Създавам схемата, избрала съм кръстат бод, дотук добре... но това, което не зная, е дали да я шия 1:1 или 1:4 Не мога да открия опция за подобна настройка. Благодаря ви предварително за помощта!

  2. #17

    Smile

    Цитат Първоначално написано от iaia Виж мнение
    Привет на всички! Новичка съм в този форум, предварително се извинявам, ако съм сложила темата не на място Може ли някой от вас да ми помогне с прословутата Pattern Maker? Създавам схемата, избрала съм кръстат бод, дотук добре... но това, което не зная, е дали да я шия 1:1 или 1:4 Не мога да открия опция за подобна настройка. Благодаря ви предварително за помощта!

    Шиеш с кръстчета- един знак от схемата ти е едно кръстче.Успех

  3. #18

    Подразбиране

    Много благодаря за помощта! Ще пробвам, пък каквото стане. Ако не е много нахално да попитам...имаш ли опит с тази програма, дали се получават гоблените както изглеждат в програмата (след лека обработка разбира се на лилавеещи и зеленеещи участъци)? Извини ме,ако ставам досадна с въпросите си

  4. #19

    Подразбиране

    То това май е по-хитрият вариант. Замислям се аз дали да не премина към гобленовия бод, вероятно схемата ми ще е 1:4. Дано се получи нещо от цялото това суетене

  5. #20

    Подразбиране

    Здравейте отново! А някой има ли представа ако на Pattern Maker задам да шия с гобленов бод, в такъв случай схемата 1:1 ли се шие или 1:4? Как изобщо се наглася това? Благодаря на отзовалите се

  6. #21

    Подразбиране

    Как мога да сменя даден цвят с друг?Напримем лимонено жълто 444 със 945

  7. #22

    Подразбиране

    Благодаря, Илиана67! Предполагам,че мога вместо да обработвам схемата,създадена за кръстат бод, да си разпечатам така и просто с гобленивия бод да я шия 1:4. Виждам 1 бод, шия 4? Така би трябвало да стане същият размери същата картинка, нали? И още един въпрос, предполагам 15ти поред Пробвала ли си да шиеш по схеми, създадени от тази програма, дали се получават добри неща? Много благодаря предварително!

  8. #23

    Подразбиране

    А и друго се сетих, когато е зададено да се шие на Аида 14... тогава нали няма пропускане на квадратчета,в смисъл... едно малко квадратче си е един кръстат бод. Ако шия с гобленов 1:4 вместо с кръстат ... тогава май ще стане по-голямо изображението?

  9. #24

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от zaek Виж мнение
    Как мога да сменя даден цвят с друг?Напримем лимонено жълто 444 със 945

    Аз няколко пъти поглеждам за да открия отговора на този въпрос но ....
    Затова го повтарям - как се прави радакция на цвят по схемата ?
    Редактирано от Юра : 19.03.2009 в 11:09.

  10. #25

    Подразбиране

    1. Щракваш 2 пъти върху цвета, за да се отвори палитрата с останалите цветове.
    2. Намираш в палитрата другия цвят (може и като му въведеш номера).
    3. Щракваш с десния бутон върху новия цвят и избираш Replace.
    4. Появява се съобщение, в което те питат дали искаш да замениш единия цвят с другия. Отговаряш Yes и всичко е ОК.



    п.п. Убедете се, че сте маркирали цвета, който искате да замените, а не някой друг.
    - Това е невъзможно - казала Причината.
    - Това е безразсъдство! - отбелязъл Опитът.
    - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
    - Опитай... - прошепнала Мечтата.

  11. #26

    Подразбиране

    Здравейте, аз съм сравнително "нова" - отдавна посещавам форумите, но само като читател. Сега се включвам, за следното - имам преведено на български език указанието за работа с Pattern Maker for cross stitch. Някой, ако иска да го получи - да пише.

  12. #27

    Подразбиране

    За мен лично методът на Стаси е по-сигурен.
    При това влачене не се знае в коя клетка може да попаднеш .
    Но е вариант .

  13. #28

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от iliana67 Виж мнение
    има много по-лесен начин - въведете си новия номер цвят и с десен бунот на мишката хванете и влачете цвета който искате да замените до новия цвят и като го поставите върху него ще ви попита програмата наистина ли искате да извършите деиствието вие казвате да и всичко е заменено овтоматично (за влаченето се появява една ръчичка)
    Ето мнението на iliana67 нагледно

    PS: Вече имате и двата варианта на редакция на цвят. Вие изберете кой да е! Из лично предпочитам на Iliana67
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 1.JPG‎ (61.7 KB, 229 показвания)
    • Тип на файла: jpg 2.JPG‎ (71.1 KB, 189 показвания)
    На ЛС, без прикачена картинка не отговарям
    dianita_12345@abv.bg

  14. #29

    Подразбиране

    Имам инструкцията за Pattern Maker for cross stitch. Който се интересува - да пише.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Triana` Виж мнение
    Вече имате и двата варианта на редакция на цвят. Вие изберете кой да е!
    O, има и трети начин, но е малко по-сложен: Избираме областта, където е цвета с Rectangular Selection, Free-Hand Selection или ако искаме целия дизайн с Edit - Select All.

    Всички цветове долу в палитрата излизат с отметка:

    Натискаш върху отметката на цветовете, които няма да сменяш и те се появяват на екрана, а отметката става на хиксче. Можеш всичките да ги направиш на хиксчета едновременно с десния бутон. Цвета, който ще сменяш оставяш с отметка. Избираш новия цвят като го натискаш с мишката, т. е. квадратчето му става по-малко. Натискаме бутона Change Color. На снимката сменяме третия с петия цвят.

    По-трудно е, но се вижда по-добре къде какво се сменя.
    Редактирано от wylchin : 22.03.2009 в 00:48.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

Страница 2 от 27 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •