Страница 25 от 27 ПърваПърва ... 152324252627 ПоследенПоследен
Показване на 361 до 375 от 396
  1. #361

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Miro Виж мнение
    Момичета и момчета , нуждая се от помоща ви , можете ли да ми помогнете , да ви пратя xsd формата и да го ми го преорбазувате в ПДФ , не съм спец в програмата , а принтера ми в къщи се повреди , а искам да си я принтирам в службата . благодаря ако се отзове някой ...
    Изпрати ми схемата.

  2. #362

    Подразбиране

    Оправих схемата , .... но сега с една колежка от форума се чудехме - готигоблен , но два от цветовете се покриват - дадени едни и същи - има ли спецове по пренабори , дето могат да я пренаберът и да се оправят цветовете , че с тия два цвята , може да замажем гоблена , а той е вълшебен .... kart.jpg
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  3. #363

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Miro Виж мнение
    Оправих схемата , .... но сега с една колежка от форума се чудехме - готигоблен , но два от цветовете се покриват - дадени едни и същи - има ли спецове по пренабори , дето могат да я пренаберът и да се оправят цветовете , че с тия два цвята , може да замажем гоблена , а той е вълшебен .... kart.jpg
    Миро това, което имаш знаеш ли на коя фирма е разработка и с колко цвята е схемата , защото аз имам разработка на този гоблен на китайска фирма с 104 цвята и друга схема с 50 цвята и при нея има два знака с един номер 934 но не знам чия разработка е или е някакъв прогон

  4. #364

    Подразбиране

    Момичета и момчета помагайте - от няколко дни се опитвам в една схема ПМ да подредя легендата така че при принтиране да ми излизат номерата на конците по гами ,какви ли не отметки сменях но напразно
    Схемата е на този гоблен
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    djina59@abv.bg

    Тук срещнах приятели за които съм мечтала,
    но срещнах и такива за които живота бих си дала.


  5. #365

    Подразбиране

    http://www.myphotostitch.com/Make_Pa...e_Pattern.html

    Ако някой го интересува, може да пробва и да види какъв би бил резултата

  6. #366

    Подразбиране

    Моля за помощ!
    Как да сканирам схема от 50 листа формат А4 в един общ файл? Опитах какво ли не,но ми ги запаметява като отделни файлове.

  7. #367

    Подразбиране

    Не че толкова знам, ама мисля ,че трябва да ги сложиш в папка и после да архивираш . Аз му викам да ги сложиш в "една книжка "

  8. #368

    Подразбиране

    Така правя.Зададох име на нова папка,сканирам страниците една по една като използвам бутона +, показва ми ги че вървят подред,но когато натисна Save ми ги запаметява като една папка,в която всяка страница трябва да се отвори отделно с програмата Adobe.
    А аз искам да се отвори цялата схема(като схемите на GK),за да се опитам да я пренабера в PM.
    Дано да обясних разбираемо.

  9. #369

    Подразбиране

    ya-ya доколкото аз разбрах ти искаш накрая сканираният файл да е във форт рдф , според мен сканираш всички страници в една папка ,но при сканирането избираш в опциите на скенера ти да са не във формат рдф а във jpf то скенера си ги номерира и след като се сканират всичките , тогава маркираш всички сканирани страници с десен бутон и там има опция -преобразуване във формат рдф ,не знам дали може да стане направо един фал при сканирането

  10. #370

    Подразбиране

    Благодаря, zhak,ще пробвам.
    А ако са на отделни файлове,как става пренабора?

  11. #371

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ya-ya Виж мнение
    Благодаря, zhak,ще пробвам.
    А ако са на отделни файлове,как става пренабора?
    аз не знам сама ли ще си правиш пренабора , защото аз го правя по така нареченият ръчен начин т.е. лист по лист и не ми е нужно схемите да са във формат рдф , но съм чела за наличието на програма за автоматично конвертиране на формат рдф във РМ особено за схеми на ГК но не съм го правила , преди време ако си спомням едно момче се похвали в една друга тема как пренася от лаптоп на плотер пренабрани схеми и как пренабира едва ли не за секунди схема на хаед , тогава го попитах как го прави но все още не съм получила отговор

  12. #372

    Подразбиране

    Жужи, абсолютно права си. Пренабора се прави лист по лист, след това се съединява в празен файл с размер, колкото е голяма цялата схема. От ПДФ не може директно да се пренабира в PM, трябва първо да се конвертира в.jpg .
    Ya-ya,доколкото схващам , искаш да сглобиш цялата схема в едно изображение и след това нацяло да я пренабереш, но това незнам дали е възможно. Просто ще се получи един много голям и тежък за работа файл, който освен, че няма да можеш да виждаш добре, когато пренабираш, ами и компютъра ще ти се тормози. Ако имаш затруднения да пренабираш лист по лист, прати ми схемата да видя аз какво мога да направя.
    Редактирано от venipetgab : 22.06.2015 в 21:01.

  13. #373

    Подразбиране

    Това,което искам да направя е механичен пренабор от PDF в XSD чрез Excel по метода на Иван Цыбин,описан тук http://zlataya.info/publ/n_uch/komp/...or2/17-1-0-168.
    Жуже,по ръчния начин горе-долу се оправям и аз.Това момче,за което говориш,да не би да е същото,което се появи с няколко поста в темата за ГК и след това изчезна.И аз го попитах няколко въпроса,но нямам отговор.
    Вени,писах ти на лични.

  14. #374

    Подразбиране

    Да за него говоря , той се бе похвалил че е на ти с компютрите, но нещо се скри
    Янче , аз четох за такъм механичен пренабор в друг сайт и за него наистина трябва скана да е в рдф формат но и страниците да са сканирани много точно да няма изкривяване ,но не съм го пробвала ,видя ми се не толкова елементарно , защото това което аз четох трябва да се въведе палитрата ръчно и то точно чрез копиране на оригиналната , а при ГК тя никак не е малка и поне аз има да се мотая един ден , предпочетох да го дам на рускините да ми го конвертират-те са доста услужливи и явно имат опит -в девочника открива и специална тема за заявка за пренабори
    приятен ден скъпа , според мен по-добре го дай да ти го пренаберат

  15. #375

    Подразбиране

    Реклама:
    Да,знам,че рускините пренабират на драго сърце.Но комплекта е Эстэ-оригинал и закупувайки го аз приех условието за авторското право и неразпространението му в нета.
    Продължавам да опитвам и да се уча,и без това имам поне още година работа по конете на ГК. Ако ли не, ще шия от хартиената схема.Тя е чудесна ,но просто от монитора с РМ става в пъти по-бързо.

Страница 25 от 27 ПърваПърва ... 152324252627 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •