Страница 3 от 27 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 396
  1. #31

    Подразбиране

    Имам такъв въпрос. Увеличавам схема в РМ до 400%, обаче като принтирам, картинката остава малка. Питам, как мога да увелича схемата максимално при принтиране.
    С нетърпение очаквам отговора.

  2. #32

    Подразбиране

    natkam, отиваш на file - page setup
    Там където пише 11 ,променяш на по -малко число в зависимост колко големи искаш да ти се разпечатат знаците.Проверявай как ще изглежда разпечатано с Print Preview


  3. #33

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sissak Виж мнение
    natkam, отиваш на file - page setup
    Там където пише 11 ,променяш на по -малко число в зависимост колко големи искаш да ти се разпечатат знаците.Проверявай как ще изглежда разпечатано с Print Preview

    Благодаря много, справих се.

  4. #34

    Подразбиране

    Здрасти на всички. За първи път пиша.Благодаря много за помощта,която черпих от различните участници.Свалих си Pattern Maker. Сложих си обикновена снимка JPG от файл,импорт.Обработих си я както трябва, получи се страхотен проектогоблен.Но,но ,но-в схемата не мога да заместя цветовете със знаците и за принт ми се подготвя картината с цветове и бодове.Как да си направя чиста схемата.

  5. #35

    Подразбиране

    отиди на View-----Symbols.
    Ще видиш дизайна със символи.
    Ако искаш символите да излизат на фон на цвета за който са можеш да регулираш показването им, сменяйки настройката на символите
    Pallete---- Symbol options



    Слагаш отметка там, където сочи стрелка1.
    Ако се отметне и там, където сочи стрелка2 в случай ,че има бекстич в схемата, то знаците над които минава той ще се изписват над него и така ще се шие по-лесно

  6. #36

    Подразбиране

    mimekonova , първата картинка ти дава гоблена как трябва да изглежда ушит.Втората,самата схема.За да получих схемата ,виж стрелките,сочещи бутоните,които трябва да са ти включени:


  7. #37

    Подразбиране

    некои може ли да ми каже как се рабботи с този Pattern Maker как се печата самата схема от цветове в символи

  8. #38

    Подразбиране

    peto68. ще се опитам нагледно да ти покажа как става:

    1. Когато свалиш схема за Pattern Maker (.xsd) и я отвориш в програмата, тя изглежда най-често така.

    http://i228.photobucket.com/albums/e...14-15-08_1.png

    2. За да превърнеш цветните символи, в обикновени графични такива, натискаш показания бутон.
    Заб. В случай, че иска и обикновени цветни символи, можеш да ги направиш черни като кликнеш на избрания символ от палитрата по-долу.



    3. Сега малко подготовка преди принтирането:
    Трябва да избереш какво искаш да принтираш : само схета или и легендата.
    Също така може да включиш и грида (координатната система). Ето как става:





    4. Сега е време за преглед на свършеното. Така може да видиш как ще изглежда принтирано на А4. Ако си доволна от постигнатото - натискай Print !



    http://i228.photobucket.com/albums/e...914-28-206.png

    Това е!

  9. #39

    Подразбиране

    Имам питане.Може ли с някоя от тези програми да намаля броя на цветовете на гоблена и ако може моля за подробно описание(с картинки) как да стане това?
    Предварително благодаря на отзовалите се!
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

  10. #40

    Подразбиране

    Здравейте, момичета и тук-там момчета (нещо се изгубиха). Имам нужда от помощ. Имам програмата РМ версия 4.01, ако не се лъжа. С нея без проблем отварям файлове с разширение .xsd. Но си харесах някои моделчета с разширение .pat, които тази програма не може да отвори. Бихте ли ми казали каква програма да си изтегля, за да мога да ги отварям - да е работеща и с крак към нея. Много моля

  11. #41

    Подразбиране

    Благодаря, Илиана. Благодаря и на Мимико и Ванина, които са ми писали ЛС. Дано се справя. Приятен ден на всички.

  12. #42

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от iliana67 Виж мнение
    Аз лично не съм имала успех при повторно активиране на вече съществуваща версия на програмата без да съм си преинсталира компа.
    Ако някой е успял нека да ти подскаже как да го направиш.
    Иначе е много лесно след като се преинсталираш компютъра следвай правилно указанията за инсталиране и тогава няма да имаш проблеми.
    Единствената програма която дава що-годе реални цветове на вкараната снимка е патерн мейкър4 всички останали използват цветове в палитрите си нереални с действителните такива и рискуваш да си направиш нещо което след това да не можеш да го гледаш.
    Коя имаш в предвид тази Pattern_maket_PRO_v4_06 или pm4

  13. #43

    Подразбиране

    Пак имам въпрос. в програмата РМ има опция floss usage, за метражите на конците. Понеже за първи път ще шия пренабор, въпросът ми е към всички, които са шили пренабори.Стигат ли ви конците, които сте закупили според пренабора? Виждала съм скан на конците на оригиналния гоблен, който мисля да шия и на пръв поглед има разлика с количеството, което дава пренабора.
    Благодаря предварително

  14. #44

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Marieta_ Виж мнение
    Пак имам въпрос. в програмата РМ има опция floss usage, за метражите на конците. Понеже за първи път ще шия пренабор, въпросът ми е към всички, които са шили пренабори.Стигат ли ви конците, които сте закупили според пренабора? Виждала съм скан на конците на оригиналния гоблен, който мисля да шия и на пръв поглед има разлика с количеството, което дава пренабора.
    Благодаря предварително
    На мен ми се случи на 2 пъти да не съответства броя. Но си купих допълнително

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Моля помагайте,въпроса ми е към тези които имат VISTA а най вече към знаещите ,има ли начин да сваля новата версия на РМ.....иначе за VISTA ми иска парички

Страница 3 от 27 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •