Показване на 1 до 5 от 5

Тема: Пратки

  1. #1

    Подразбиране Пратки

    Дано тук да е мястото ... Искам да изпратя няколко ушити гоблени до Англия Естествено отидох в бг пощи купих си малко кашонче и жените ми казаха че трябвало да го оставя отворен да видели и те щели да го запечатат защото имало забрани................
    Един човек обаче съвсем случаен ми каза че неколкократно докато е живял в Англия си е получавал колетите от България "отарашени"
    Аз лично съм виждала на терминал 1 в София да ми преравят сака за ценности тия дето транспортират до багажното.
    И ме притеснява факта, че като видят тука че са гоблени в кашончето - дали няма да се разделя с някой?? И понеже ми казаха, че до 2 кг колетите не ги отваряли ???? Някой знае ли дали е вярно това или да споделите пращали ли сте и дали са пристигали безопасно ?

  2. #2

    Подразбиране

    Ако пратката ти е препоръчана, а не обикновена, мисля че няма опасност, защото се вписва в регистрите и пътят й до получателя може да се проследи. Обикновените не се вписват и това много добре се знае от пощенските служители, затова има много случаи на "изчезнали" пратки. Във форума вече има такава тема - може да прочетеш там и други мнения по този проблем:
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7540

  3. #3

    Подразбиране

    И аз съм изпращала голен до Англия в кашон-до сега всичко е получавано.Но е бил един сред други вещи или два малки без рамка естествено!

  4. #4

    Подразбиране

    Аз често изпращам за чужбина пратки - за ЕС или Русия САМО ПРЕПОРЪЧАНО! И недей да показваш нещата - мой съвет. За препоръчана пратка до 1 кг взимат 12-15 лева, и до сега всичко се е получавало, без проблем. Можеш да сложиш и застраховка, за сума пари, ама се оскъпява с 6 лева пратката.
    Имах веднъж случай, изпратено ОТ Англия към мен - изтарашено и липсваше едно чиле конец само /слава богу, че вътре имаше едно ценно парче панама 7 лири, дето я няма в БГ/ Пу, пу - че не се огледаха в нея! А въпросната пратка беше с Priority Mail - уж сигурна работа...
    За близки страни ползвам и шофьори на автобусни линии - вземат по 5 лева на пакет, но трябва да имаш човек, който да чака рейса в съответния град, в съответния час. Надявам се , че помогнах, УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ!

  5. #5

    Подразбиране

    Реклама:
    marji аз не се притеснявма длаи ще пристигне или не щото и аз мислех да я пусна препоръчана - но по скоро се опасявам от това вместо 5 гоблена тръгнали от българия - в англия да отидат 3 "изтарашено" както kati31 каза Благодаря Ви момичета Ще пробвам да мина през кварталната поща може да не искат да им го отпечатвам Ако искат - ще се скарам и ще я пусна от централната в плик с балонченца там не би трябвало да искат да отварям щотот ще мине за малак пакет ?

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •