Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 58
  1. #1
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране Въпрос относно един гоблен?

    Момичета имам един въпрос към вас.Понеже си взех да шия един гоблен,а името му е "Елени в гората" и се шие 1:1.Та въпроса ми е можели да шия този гоблен 1:4,а не 1:1 и как става? Питам защото гоблена е много голям и ще го шия много бавно с 1:1.Ще съм ви много благодарна ако някой ми каже.
    Редактирано от Verche_98 : 08.07.2011 в 15:15.

  2. #2

    Подразбиране

    Ако шиеш 1:4 ще се получи 4 пъти по-голям от дадените сега размери.

  3. #3
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Благодаря за обяснението,май ще си го шия едно към едно.

  4. #4

    Подразбиране

    Щом е голям шии си го 1:1 става по красиво.Като му свикнеш дори става по бързо. Успех.

  5. #5
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Добре ще го шия 1:1 благодаря ти Лили

  6. #6

    Подразбиране

    Ако искаш може да го шиеш на Аида 18 , по лесно се шие.

  7. #7
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Къде мога да го намеря на Аида 18? Не искам да го шия 1:1 защото съм свикнала да шия 1:4.

  8. #8

    Подразбиране

    Аида 18 е по-едра от стандартната панама, която е 22-ри каунт. Ако шиеш 1:4 на нея ще стане още по-голям. На Аида 18, ако шиеш гобленов бод, е най-добре конецът да е три ката. За кръстче е прекалено ситна според мен.
    1:1 е по-лесен бод от 1:4 и гобленът става по-нежен.

  9. #9
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Никога не съм шиля 1:1, но мисля да го пробвам.Аз знам,че 1:1 е шие по бавно отколкото 1:4.

  10. #10

    Подразбиране

    Точно обратното!
    1:1 значи един знак от схемата - един бод на панамата...
    1:4 значи един знак - четири бода...
    т.е. четири пъти по-бавно се ушиват знаците от панамата...

  11. #11
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Аз това много добре го знам и съм си свикнала да шия 1:4,но пък за бавно да се шие при мен не защото аз много бързо шия и не мисля,че 1:4 се шие бавно.

  12. #12

    Подразбиране

    Не ти обяснявам как се шие, а само изказвам мнение. Шия и 1:1, и 1:4, и кръстче.... и на базата на дългогодишния си опит, споделих, че няма как нещо, което е четири пъти по-голямо да се ушие по-бързо. Може да е по-лесно, дори само заради това, че по-рядко се сменя конеца, но по-бързо не е.
    ЛИЧНО МНЕНИЕ!!!

  13. #13
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Здравейте на всички реших да не пускам нова тема а да попитам тук. В момента правя гоблен по снимка и не ми е ясно за да шия 1:1 или 1:4 каква панама да му задам,Аида 14 или Аида 16.Аз искам да шия 1:4 защото съм свикнала?
    Моля,помогнете каква панама да задам.

  14. #14

    Подразбиране

    Аида 14 - шие се кръстче. Размерът става горе-долу като 1:4.
    Аида 16 - може и кръстче. Ще се покрие по-плътно панамата. Гобленов бод също може, но с три нишки конец. 1:4 ще стане доста голям.
    Не знам броя на бодовете на гоблена, който правиш, но имай пред вид, че каунта на панамата показва колко бода има на 1 инч. Т.е. Аида 14 значи, че на 1 инч от панамата има 14 бода.

  15. #15
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Реклама:
    Броя на бодовете е 22

Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •