Показване на 1 до 15 от 58

Hybrid View

  1. #1
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Броя на бодовете е 22

  2. #2

    Подразбиране

    Верче, според мен питаш едно и също само сменяш повода / името на гоблена/ . От това какъв бод ще избереш се променя само големината - значи ако си наясно какъв размер искаш да ти е гоблена ще си избереш и бода. За мен 1:4 би трябвало да се работи само на гобленовата българска панама. Аида 14 си е за кръстчета и 1:1.
    Всичко е въпрос на твоето усещане за гоблена който ще работиш.

  3. #3

    Подразбиране

    Не знам с каква програма правиш гоблена от снимка, но доколкото съм запозната тези програми винаги предполагат бод 1:1. Така че, според мен, ако искаш да шиеш 1:4 на българска панама 22 каунт, на програмата трябва да зададеш 11 каунт панама. Дано си разбрала какво написах, но така мисля аз, нека и по-сведущи да кажат.

  4. #4
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Юра Виж мнение
    Верче, според мен питаш едно и също само сменяш повода / името на гоблена/ . От това какъв бод ще избереш се променя само големината - значи ако си наясно какъв размер искаш да ти е гоблена ще си избереш и бода. За мен 1:4 би трябвало да се работи само на гобленовата българска панама. Аида 14 си е за кръстчета и 1:1.
    Всичко е въпрос на твоето усещане за гоблена който ще работиш.
    Аз му зададох ширината да е 500 и дължината да е 150 mm.

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Verche_98 Виж мнение
    Броя на бодовете е 22
    Ама наистина питаш едни и същи работи и аз, за да съм полезна, отговарям всеки път. Сега чак изчетох темата от начало.
    ГОВОРЯ ЗА БРОЯ НА БОДОВЕТЕ НА ГОБЛЕНА!!!
    Това, което си написала, е 22-ри каунт панама. Да, броят на бодовете е 22 на инч.
    Гобленът може да е 220/350 бода, например! Или всякакъв друг размер! Но ако е 22 бода ми се струва, че става само за коледна топка.
    Ти май не си наясно с елементарни неща в гобленарството, а си тръгнала сама гоблен да правиш!
    И, за да съм максимално точна, каквато и панама да зададеш в програмата, все тая. После можеш да ушиеш гоблена по направената схема с какъвто си бод искаш - 1:1, 1:4 или кръстче. Това, разбира се, ако не е с детайл.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •