Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 58
  1. #16

    Подразбиране

    Верче, според мен питаш едно и също само сменяш повода / името на гоблена/ . От това какъв бод ще избереш се променя само големината - значи ако си наясно какъв размер искаш да ти е гоблена ще си избереш и бода. За мен 1:4 би трябвало да се работи само на гобленовата българска панама. Аида 14 си е за кръстчета и 1:1.
    Всичко е въпрос на твоето усещане за гоблена който ще работиш.

  2. #17

    Подразбиране

    Не знам с каква програма правиш гоблена от снимка, но доколкото съм запозната тези програми винаги предполагат бод 1:1. Така че, според мен, ако искаш да шиеш 1:4 на българска панама 22 каунт, на програмата трябва да зададеш 11 каунт панама. Дано си разбрала какво написах, но така мисля аз, нека и по-сведущи да кажат.

  3. #18
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Аз работя в PM и сега зададох 22 кант,но незнам вече какъв бод да шия щом съм задала 22 кант

  4. #19

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Verche_98 Виж мнение
    Броя на бодовете е 22
    Ама наистина питаш едни и същи работи и аз, за да съм полезна, отговарям всеки път. Сега чак изчетох темата от начало.
    ГОВОРЯ ЗА БРОЯ НА БОДОВЕТЕ НА ГОБЛЕНА!!!
    Това, което си написала, е 22-ри каунт панама. Да, броят на бодовете е 22 на инч.
    Гобленът може да е 220/350 бода, например! Или всякакъв друг размер! Но ако е 22 бода ми се струва, че става само за коледна топка.
    Ти май не си наясно с елементарни неща в гобленарството, а си тръгнала сама гоблен да правиш!
    И, за да съм максимално точна, каквато и панама да зададеш в програмата, все тая. После можеш да ушиеш гоблена по направената схема с какъвто си бод искаш - 1:1, 1:4 или кръстче. Това, разбира се, ако не е с детайл.

  5. #20
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Юра Виж мнение
    Верче, според мен питаш едно и също само сменяш повода / името на гоблена/ . От това какъв бод ще избереш се променя само големината - значи ако си наясно какъв размер искаш да ти е гоблена ще си избереш и бода. За мен 1:4 би трябвало да се работи само на гобленовата българска панама. Аида 14 си е за кръстчета и 1:1.
    Всичко е въпрос на твоето усещане за гоблена който ще работиш.
    Аз му зададох ширината да е 500 и дължината да е 150 mm.

  6. #21
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Благодаря ви,че ми помогнахте,явно ще трябва да питам друг как се работи с програмата.

  7. #22

    Подразбиране

    Все по-интересно ми става! 15 на 50 сантиметра??? Защо не покажеш снимката на това чудо? Ръстомер ли е, що ли?

  8. #23
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Ето това е гоблена, и искам да направя на брат ми подарък за рождения му ден защото е ловец.Издирвах схемата,но така и не я открих. А и за пръв път искам да направя гоблен по снимка и за това не са ми ясни нещата.


  9. #24

    Подразбиране

    Според мен тази картинка е доста трудна, за да направиш сама от нея качествен гоблен. Ако все пак решиш ето ти линк, за да си свалиш ръководство за работа с програмата РМ. На руски е, но при повече желание ще се справиш. Успех. http://dox.bg/files/dw?a=e70b816664

  10. #25
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veneta_az Виж мнение
    Според мен тази картинка е доста трудна, за да направиш сама от нея качествен гоблен. Ако все пак решиш ето ти линк, за да си свалиш ръководство за работа с програмата РМ. На руски е, но при повече желание ще се справиш. Успех. http://dox.bg/files/dw?a=e70b816664
    Благодаря ти ще изчета ръководството,ще го разбера на половин съм рускиния няма проблем.

  11. #26

    Подразбиране

    Ами това не е за размери, които си задала - 15/50 см. По-подходящо ще е 25/35 см например. Това, което си задала е много тясно и дълго.
    Измери, например с линийка един лист хартия формат А3 и задай този размер. Или А4, за да е по-малък.
    И все пак те съветвам, щом не си работила с програмата до сега, да не го правиш точно с този гоблен и точно за рожден ден.
    Има достатъчно направени гоблени на ловна тематика. По-добре си избери някой друг, при който ще си сигурна за резултата.

  12. #27

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Verche_98 Виж мнение
    Ето това е гоблена, и искам да направя на брат ми подарък за рождения му ден защото е ловец.Издирвах схемата,но така и не я открих. А и за пръв път искам да направя гоблен по снимка и за това не са ми ясни нещата.

    Само да вметна- това е от най-новия каталог на Майя и скоро няма да се появи
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  13. #28
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Благодаря ти,Светле значи ще трябва да се откажа.
    Редактирано от Verche_98 : 20.07.2011 в 19:56.

  14. #29

    Подразбиране

    Dimensions имат подобен гоблен, може да пробваш с него:
    http://www.eksuccessbrands.com/dimen...Deer_35182.htm

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    http://dox.bg/files/dw?a=e015325a4c Мн ви моля каже ми ти това прогон ли е или не е.Мн благодаря.
    e-mail: ivelina.geljzkova@abv.bg
    не отговарям на лс без снимка или линк на исканото

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •