Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 129
  1. #46

    Подразбиране

    Здравейте! Макар и с много лошо качество на снимките показвам ви моите неща от иголки. Свещта беше недовършена, но след като язавърших, изпрах и изгладих грейна.Много важно е да се види на схемата, която сте направили дали преобладават полета с даден цвят или на едно квадратче има десетина цвята с по едно бодче. Вторият вариант прдупреждава за лоша схема. Машината генерира оптично смесване на цветове, за да получи определен цвят. Като се има в пред вид , колко голяма е гамата на цветове и всеки от тях си има номер, мисля, че получаването на цвят, чрез поредица от единични бодове е явление чуждо на гоблена. Затова много важна е вашата преценка за схемата и едно от нещата е всеки цвят да има своите цветни петна..
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #47

  3. #48

    Подразбиране

    Десислава, сигурна съм, че си публикувала този адрес само с добри намерения, но аз също не съм доволна от този сайт. Имам регистрация направих си няколко схеми, дори почнах едната. има много единични бодове, но това не е проблем, оказа се , че и схемата не отговаря много и се отказах, въпреки изгубеното време. Според мен може и да стане, но трябва схемата внимателно да се прегледа и преработи. Лично аз не бих пробвала втори път.

  4. #49

    Подразбиране

    Мнението ми е съвпада с това на Мариета. Ших по 2 схеми от иголки.нет и не се получава много красиво. Ето резултата с 24 цвята на "Безумно влюбени"
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #50

    Подразбиране

    Идеални облени стават. Вече почти съм ушила един.Схемата е от http://igolki.net/

  6. #51

    Подразбиране

    Момичета,разгледах сайта за който говорите и честно казано не съм особено впечатлена.Правя схеми с програма почти 2 години и знам каква мъка е докато се получи нещо което да става хем за гледане,хем за шиене.В този сайт нищо не се пипва на ръка,пикселите на снимките не отговарят приблизително на бодовете и в крайна сметка при повечето неща които разгледах се е получила някаква абстракция.Затова мога да ви посъветвам- шийте от този сайт простички и малки неща,за да не влагате много средства и труд в нещо,което може и да не ви хареса накрая!Разбира се това е лично мнение и можете да не се съобразите с него!!!

  7. #52

    Подразбиране

    Зададох му снимка и ми направи схема...май ще се пробвам
    Може ли някой да ми каже с коя програма най-добре се сваля схемата..в смисъл е pdf и предполагам ,че трябва с Адобе Рийдър или греша?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #53

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от iv4omad Виж мнение
    Зададох му снимка и ми направи схема...май ще се пробвам
    Може ли някой да ми каже с коя програма най-добре се сваля схемата..в смисъл е pdf и предполагам ,че трябва с Адобе Рийдър или греша?
    Не грешиш!!!
    Отваряй го с Адоба!

  9. #54

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lana62 Виж мнение
    Момичета,разгледах сайта за който говорите и честно казано не съм особено впечатлена.Правя схеми с програма почти 2 години и знам каква мъка е докато се получи нещо което да става хем за гледане,хем за шиене.В този сайт нищо не се пипва на ръка,пикселите на снимките не отговарят приблизително на бодовете и в крайна сметка при повечето неща които разгледах се е получила някаква абстракция.Затова мога да ви посъветвам- шийте от този сайт простички и малки неща,за да не влагате много средства и труд в нещо,което може и да не ви хареса накрая!Разбира се това е лично мнение и можете да не се съобразите с него!!!
    Аз съм много доволна от крайните резултати. Наистина е важно и качеството на снимката, но така или иначе, ако снимката е калпава - няма програма, която да я направи красив гоблен. В иголки ми прави впечатление, че повечето хора си задават малък брой на конците ( имам предвид вече готовите примери, коитоп са дадени там), а от това страда и крайния резултат. Показвам вече съвсем готовите ми нещица, направени от иголки и не мисля, че изглеждат зле.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #55

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lana62 Виж мнение
    Момичета,разгледах сайта за който говорите и честно казано не съм особено впечатлена.Правя схеми с програма почти 2 години и знам каква мъка е докато се получи нещо което да става хем за гледане,хем за шиене.В този сайт нищо не се пипва на ръка,пикселите на снимките не отговарят приблизително на бодовете и в крайна сметка при повечето неща които разгледах се е получила някаква абстракция.Затова мога да ви посъветвам- шийте от този сайт простички и малки неща,за да не влагате много средства и труд в нещо,което може и да не ви хареса накрая!Разбира се това е лично мнение и можете да не се съобразите с него!!!
    Как се корегират единичните бодове например? Аз просто премахвам тези които преценя, но в процеса на шиене. От това схемата не се променя.

  11. #56

    Подразбиране

    Единичните бодове премахвам като кликна с десния бутон на мишката върху тях,а после запълвам празното бодче с подходящт съседен цвят.Освен това програмата ми дава възможност да си поиграя с опциите-контраст,сатурация, яркост и цветова гама.Така мога да подобря качеството на снимката преди да я превърна в схема.След като схемата е в работен плот има още много работа-премахване на единичните бодове,замяна на някой цвят с друг, корекции на някои форми,изчистване на дребни детайли които нямат значение за общия вид на гоблена.Понякога ми се е случвало да работя върху дадена схема цял ден и накрая резултата да е такъв,че изтривам всичко!
    В други случаи от не много добра снимка е ставало чудесен гоблен!Ще онагледя казаното с пример-първата снимка е оригинала(малко посивял от времето),а втората снимка е моята разработка изведена до цветен графичен файл.Преценката оставям на вас!Моля не ме линчувайте!!!


  12. #57

    Подразбиране

    Лана,Перфектно е! За какво линчуване става въпрос!?
    Аз също доста си играя с програмата за гоблени,но напоследък нямам търпение и нерви.Наистина е доста голяма играчка.Опитах се веднъж да направя пренабор,гледайки схемата,без да я сканирам и наслагвам-ами то все едно шия виртуален гоблен.Много труд и търпение се изисква.Картинката по-долу е моя разработка от един wallpaper,ама трябва още да се пипне.Имам поне 10 започнати проекта,които искат довършване,ама дето се казва "когато му дойде времето"
    Но моя извод е,че е много важно качеството на картинката,която се вмъква за схема.
    Редактирано от tdm13 : 18.12.2009 в 23:27.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  13. #58

    Smile

    Благодаря,беше чудесно преживяване с този сайт .Много ценя и всички отзиви и всяка помощ за него.А ето и моята снимка вече с готова схема
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #59

    Подразбиране

    Момичета,претиснява ме че пише че се шие с кръстат бод?
    Така ли е?

  15. #60

    Подразбиране ПРОГРАМИ ЗА ПРАВЕНЕ НА СХЕМИ – PCStitch, Pattern Maker и др.

    Реклама:
    В тази нова тема са обединени следните теми:

    PAT файлове
    проблем с програмата PCStitch
    Pattern Maker
    кажете ми как...
    Stitch Art Eazy
    PSstich - теглене
    Помогнете да отворя XSD
    Помогнете!
    Въпрос от един лаик
    Няколко въпроса за Pattern Maker
    Къде греша?
    Програма за правене на нови схеми...
    Безплатни програми
    смяна на вида на бода на програма за гоблени

    модератор
    Редактирано от TDK : 11.03.2009 в 15:29.

Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •