Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 129
  1. #61

    Подразбиране

    Здравейте,
    Искам да попитам дали някой има превод на програмата?
    Благодаря предварително

  2. #62

    Подразбиране

    За РМ като отвориш файл-менюто и отидеш на page setup и щракнеш на content има изброени опции.Маркираш опцията show floss usage и натискаш ОК.След това като си дадеш informacion отгоре от лентата с различните опции,излиза броя на бодовете и необходимите чилета.Обаче при мен важи само за Аида 14.А самото 14 се задава от fabric и size,при положение,че не си го задал при програмирането на самия гоблен,въпреки че трябва да е заложено автоматично.По същия начин от гореспоменатите опции ако отваряш готова схема си коригираш параметрите.
    За PCStitch не съм запозната.Само я използвам да отварям схеми.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  3. #63

    Подразбиране

    Извинявам се за въпроса, но някой може ли да ми каже на фотошоп как да заменя всички пиксели с даден цвят с друг цвят.
    Благодаря сърдечно

  4. #64

    Подразбиране

    Погледни тук. http://www.nevestushka.ru/vishivka.htm
    Имаше как да направим от снимка гоблен,точно използвайки пикселите като бодове. Не съм го разглеждала подробно, дано ти свърши работа.

  5. #65

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mirawushu Виж мнение
    Извинявам се за въпроса, но някой може ли да ми каже на фотошоп как да заменя всички пиксели с даден цвят с друг цвят.
    Благодаря сърдечно
    Ето ти няколко стъпки:

    1. От менюто Image избираш Adjustments и после Replace Color
    2. Отваря се диалогов прозорец Replace Color
    1. Избираш Image (означила съм го с 1), за да виждаш картинката в прозорчето. (Ако искаш да работиш с голямата картинка, оставяш си избора на Selection, но трябва да отместиш прозорчето, за да виждаш картинката. Вече щракайки върху самата картинка, избираш съответния цвят.)
    2. Щракваш върху цвета от картинката в прозорчето (той се появява в означеното с 2 квадратче).
    3. Избираш от 3 цвета, с който искаш да го замениш. За целта щракваш двукратно върху квадратчето, означено с 3, за да се отвори цветовата палитра.
    4. Щракваш върху бутона ОК и си готова.


    п.п. Ако знаеш кой е цвета за смяна, като стойности на RGB компонентите, можеш направо да го избереш от цветовата палитра, която ще се появи при двукратно щракване върху квадратчето, означено с 2.
    Успех!
    - Това е невъзможно - казала Причината.
    - Това е безразсъдство! - отбелязъл Опитът.
    - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
    - Опитай... - прошепнала Мечтата.

  6. #66

    Подразбиране

    kak moga da si napravq shemamolq vi kajete mi

  7. #67

    Подразбиране

    момичета имам нужда от помощ някой знае ли програма която xsd да може да се превръща в обикновенна схема за гоблен!

  8. #68

    Подразбиране

    Има предвид в графичен файл - картинка или *.pdf .
    Можеш да превърнеш *.xsd файл в *.pdfтакъв,чрез програмата doPdf.Но така или иначе трябва да имаш инсталирана PatternMaker на компютъра си.А щом имаш ПМ,какъв е проблема да разпечаташ схемата директно от нея.

  9. #69

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sneji Виж мнение
    Имам питане.Може ли с някоя от тези програми да намаля броя на цветовете на гоблена и ако може моля за подробно описание(с картинки) как да стане това?
    Предварително благодаря на отзовалите се!
    Може но не става автоматично.Т.е аз хващам един цвят,трия го,като след това запълвам с други цветове,така че да няма единични бодове.Не знам как да ти обясня

  10. #70

    Подразбиране

    Момичета и момчета! Явно съм много тъпа, обаче не мога и не мога да се справя с конвертиране на снимка в схема през PhotoshopPs4 Опитвах през линковете, които сте показали до тук, обачееее......нищо и нищо. Сигурно не правя нещата като хората, но се мъча вече упорито от часове. Моля ви, дайте някой нов линк или ми обяснете ама по стъпки, че трудно вдявам информацията

  11. #71

    Smile

    Моля за крак за програмата PM 4.Наложи ми се да я инсталирам наново, но крака ,който имам не става!!Помогнете!!!

    СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА mimiko!!!!!!
    Редактирано от slasch : 30.12.2009 в 19:07.

  12. #72

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sissak Виж мнение
    Има предвид в графичен файл - картинка или *.pdf .
    Можеш да превърнеш *.xsd файл в *.pdfтакъв,чрез програмата doPdf.Но така или иначе трябва да имаш инсталирана PatternMaker на компютъра си.А щом имаш ПМ,какъв е проблема да разпечаташ схемата директно от нея.
    Мен ме интересува точно това. Каква е тази програма doPdf. Аз не мога да печатам директно, защото нямам принтер на компютъра, на който имам програмата РМ. Как мога да обърна схемите от *.xsd файл в *.pdf? Когато експортирам схемата в една от стъпките мога да избера Jpeg файл или някакъв друг, по мой избор, но нямам pdf като избор, явно това не е начина
    Благодаря предварително

  13. #73

    Подразбиране

    ще си инсталираш виртуален принтер и тогава ще си ги принтираш в пдф формат

  14. #74

    Подразбиране

    Пухче, благодаря ти! Даже си намерих и програмата и по-късно ще си я инсталирам!
    Стана, успях да си обърна схемите в pdf
    Много благодаря
    Редактирано от Marieta_ : 07.01.2010 в 09:10.

  15. #75

    Подразбиране помощ

    Реклама:
    Момичета,моля помагайте!Не мога да отварям файлове xsd.Коя програма ми трябва

Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •