Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследенПоследен
Показване на 91 до 105 от 129
  1. #91

    Подразбиране

    Благодаря ти, Илиянка. Разбрах. Аз бях останала с впечатление, че има някакъв трик за разпознаване на символи, но явно съм се заблудила. Няма нищо, и това с големите участъци си е помощ.

    djav@mail.bg
    моите гоблени: х-х-х

  2. #92

    Подразбиране

    iskam da razbera dali ima programa za pravene na shemi no da e na bylgarski iskam da probvam da si napravq shema na sobstvwna snimka i me interesuva dali nqkoi e zapoznat s tova molq da mi otgovorite

  3. #93

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pissi_s Виж мнение
    iskam da razbera dali ima programa za pravene na shemi no da e na bylgarski iskam da probvam da si napravq shema na sobstvwna snimka i me interesuva dali nqkoi e zapoznat s tova molq da mi otgovorite
    Първо,използвай кирилица,моля!
    Досега не съм срещала програма за гоблени с българизация.Знам за русификатор,но така и не тръгна на компа.Използваме на английски.А,ако се поразровиш из форума,някъде имаше инструкции за работа с програмата на български.Говоря ти за Pattern maker,относно PCStitch нямам информация.
    От опит ти казвам,че правенето на гоблен по снимка не е лесна работа.Не става въпрос за заложиш снимката в програмата и да стартираш автоматично да ти направи схема.
    Поразрови се из форума,прочети темите и постовете за програмите.Там всичко е обяснено,а някъде има и прикачени картинки.
    Ако има нещо друго,пак питай.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  4. #94

    Подразбиране

    Моля за помощ.Принтирах си схемата на конете на Дименшънс.Обаче ми излизат повечето знаци двойни в едно квадратче.И малко трудно ги различавам.
    Може ли някакси да се нагласи програмата да си станат като другите,по големички.
    Аз се мъчих,но не можах.Слагам и снимка на единия лист да видите за какво говоря,че правя едни обяснения.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #95

    Подразбиране

    Моля за помощ.Принтирах си схемата на конете на Дименшънс.Обаче ми излизат повечето знаци двойни в едно квадратче.И малко трудно ги различавам.
    Може ли някакси да се нагласи програмата да си станат като другите,по големички.
    Аз се мъчих,но не можах.Слагам и снимка на единия лист да видите за какво говоря,че правя едни обяснения.


    При Дименшънс е така,понеже бодовете са различни.Имаш кръст,полукръст и т.н.
    Ще влезеш от файл менюто в опция Page setup, на опцийката size using specified stitch size ще на пишеш 5.Преди това я активирай,като щракнеш в кръгчето до надписа.Така увеличаваш схемата при разпечатването.
    Другият начин е пак в Page setup,обаче най-горната опцийка Same as display size да я активираш.така ще разпечата схемата според zoom-а,който си дала.Аз обикновено давам zoom 200%.Zoom-а се задава от лентата за управление,която е точно под лентата с надписи File,Edit,View и т.н.
    Не забравяй преди това да предледаш в превюто как ще ти изглежда разпечатката.След това печатай.Схемата ще стане повече листове,но ще е четлива идеално.
    В 104 пост на тази тема съм дала линк за инструкции за работа с програмата.На руски е,но е разбираемо.Дръпни ги.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  6. #96

    Подразбиране

    tdm13,много ти благодаря.Ще пробвам.Аз обикновено разпечатвам на 9 page setup.Тази ще я направя по едричка.
    Приятен ден!

  7. #97

    Подразбиране

    А дали самите знаци не са такива двойни. Защото доколкото виждам при коня няма двойни знаци.
    А тук качвам инструкции за работа с РМ на български, които получих от една съфорумка преди много време. Дано всеки намери отговор на въпросите си там.
    http://dox.bg/files/dw?a=95b73e99a8

  8. #98
    Активност Аватара на sonya_t
    Селановци, обл. Враца
     
    43 Мнения
     

    Подразбиране Моята програма

    Аз ползвам програмата Stitch Art Easy 4.0. Харесва ми. Дори поставя номера на всеки ред от схемата - хоризонтални и вертикални.

    C'est la vie...
    sonya_t.s@abv.bg

  9. #99

    Подразбиране

    Здравей Соня аз също си инсталирах Stitch Art Easy! 4.0 Beta 2 но не разбирам схемите как се шият 1:1 или 1:4 и как да разбера колко конци са ми необходими.моля те ако знаеш помогни ми.

  10. #100

    Подразбиране

    Тошка, в повечето страни по света изглежда, че най-популярни са кръстчетата, а 1:4 доколкото знам съществува само в България Така че, без да знам каква е програмата, залагам на кръстчета, които разбира се могат да се заменят от 1:1. Що се отнася до количеството конци, най-добре ще е да си преценяш "на око", дори и да не можеш, с времето ще свикнеш. Иначе има и разни калкулатори, някъде във форума имаше линкове.

  11. #101

    Подразбиране

    хора уморих се от опити. не ме бива много в тия програми. ако може някой да направи схема за тези снимки http://dox.bg/files/dw?a=8ed65560ad или поне една от тях и да изпрати на maffia_bg@abv.bg ще бъде супер.

    п.с. хората искам да са черно-бели. забелязал съм че така изглеждат по-ефектно.

  12. #102

    Подразбиране

    sim4o ,коригира се с жив каталог на конците.Гледаш номера на цвета , гледаш какъв е в действителност в каталога.Ако цветът в програмата не съответства на действителността, го сменяш по свое усмотрение.

  13. #103

    Smile

    Как да сменя един цвят с друг. Искам да променя 5 цвята на един гоблен от една цветова гама- синьо в лила. Начинът който знам е квадратче по квадратче, но това е убийствено бавно. Няма ли начин да маркирам единият цвят, да му дам change и да сложа другия. Искам да видя крайният резултат и тогава да реша да сменям...........

  14. #104

    Подразбиране моля за помощ

    здравейте момичета,може би доста е писано за това което ще ви попитам но моля за съдействие с каква програма се отварят XSD файловеи откъде мога да я дръпна-предварително много ви благодаря-лек ден ви желая Димка

  15. #105

    Smile

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от brambi70 Виж мнение
    здравейте момичета,може би доста е писано за това което ще ви попитам но моля за съдействие с каква програма се отварят XSD файловеи откъде мога да я дръпна-предварително много ви благодаря-лек ден ви желая Димка


    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=6085

    пост 180 - има линк за програмата, както и инструкции

Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •