Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 129
  1. #16

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alunagalia Виж мнение
    Da no tozi koito go razpecatva trqbva da ima PM , nemoga da nakaram pecatnicata da si instalira programata zaradi men - ima li vazmojnost da se konvertira xsd- faila v po populqren . Ako nqkoi mi pomogne za tova wte sam blagodarna mnogo. Primerno kak cvetnite kartinki ot PM gi preobrazuvate vav fail-jpeg i gi poblikuvate vav foruma?
    Alunagalia, ex niama mi kirilitsata ta shte pisha i az na latinitsa, mnogo sorry...ta az izpolzvam edin mnogo lesen nachin edna priatelka me nauchi....dano uspeia da ti obiasnia kak da si zapazish sxemite kato snimki v jpeg....Znachi kato si otvorish faila v PM uvelichavash kolkoto iskash tam 100%, 150% i t.n. ako iskash da e po-iasna sxemata po-goliam, ako da e dolu-gore po-nisak protsent. Sled tova natiskash ¨valshebnoto¨ klavishche Print Screen koeto ti kopira tselia ekran, sled koeto triabva niakade da slojish kopiranoto, az izpolzvam Microsoft Photo Editor (ako niamash tazi programa, mislia sas sigurnost triabva da imash Paint, tam sashto stava samo pri save triabva da izberesh jpeg da ne stane mnogo goliamo v bitmap). Otvariash programata i otivash na Edit, Paste mislia beshe na english, che pri men e na portugalski...Sled tova izbirash otgore ot menu-to optsiata za izriazvane - tova e za da otrejesh nenujnite neshta i da ti ostane samo sxemata, pak copy i paste veche samo sxemata i eto ti gotova edna strtanichka ot sxemata...dano da si me razbrala, che me niama mnogo po obiasneniata...

  2. #17

    Подразбиране ооо

    Попаднах случайно на този сайт.Не само , че има невероятни схеми, но дава възможност да си направим схема сами.Нужна е регисtрация обаче.Действа, вече пробвах!

    http://igolki.net/new-draft.html
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  3. #18

  4. #19

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nikoleta9 Виж мнение
    Дано въпросът ми не е тъп но тъй като съм начинаеща предпочитам да попитам.Свалих си схема на даден гоблен и след като се опитах да я видя не ика да ми я отвори,т.е. ми иска някаква програмаИ на вас ли така ви излиза и каква е тази програма която ми иска
    Ако е от този сайт - схемите се отварят Abobe, ако е от друг- схемата може да е в Patern Maker
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  5. #20

    Подразбиране

    Ако може схемите да не са цветни, как става.

  6. #21

    Подразбиране

    borsuk,има отметка при параметрите/3-тата стъпка, от създаването на схемата/ черно-белая схема.Кликваш с мишката там
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  7. #22

    Подразбиране нещо и от мен

    http://www.patternsforyou.com/en/pat...hitecture.html
    тук може да направите също гоблен но схемата е цветна

  8. #23

    Подразбиране

    Когато се поразрових из сайта, който blue_bouble пусна видях надписът, който съм написала по-долу... някой би ли ми казал горе долу за какво става дума в него?Когато се иде в каталог схем и цъкнете на някое изображение забележете в какво състояние ще се отвори... мисля, че директно са ни показали какво ще се получи след ушиване, а незнам може пък и да греша.

    ВНИМАНИЕ!
    У нас недостаточно данных о качестве наших схем, и мы не хотим разочарований со стороны наших пользователей. Если какая-то схема Вам понравилась, и Вы всёже решили попробовать вышить, то начинайте вышивку с наиболее важных/сложных/критичных участков. Если Вы остались недовольны схемой, напишите нам о причинах недовольства. Ни один отзыв не останется без внимания.

    Уважаемые вышивальщицы... и вышивальщики! Во избежание недоразумений, доводим до Вашего сведения:
    * Все схемы, представленные выше, были созданы автоматически, и не корректировались вручную;
    * Предварительный просмотр - это схематичное представление результата. На отдельных моделях мониторов цвета могут отличаться от реальных;
    * Вы используете наши схемы на свой страх и риск. Принимаясь за вышивку, Вы допускаете вероятность того, что вышитая работа может отличаться от ожидаемого результата;
    * Администрация сайта не несет ответственности за возможный моральный или материальный ущерб, полученный при использовании нашего сервиса.

  9. #24

    Подразбиране

    Ние нямаме достатъчно данни за качеството на нашите схеми и не искаме да разочароваме нашите ползватели.Ако някоя схема ви хареса и вие все пак сте решили да пробвате да я ушиете,то почнете шиенето от най-важния,сложен, критичен участък.Ако останете недоволни от схемата,напишете ни за причините на недоволсво.Нито един отзив няма да остане вез внимание.
    Драги шиещи!За да избегнем недоразомения,ви осведомяваме:
    Всички схеми,показани по-горе,са създадени автоматично и не са коригирани ръчно.
    Предварителния преглед е схематично представяне на резултата.На отделните модели мониторните цветове може да се различават от реалните.
    Използвайте нашите схеми на свой риск.Приемайки да ги шиете,вие допускате вероятност за това,че ушитата работа може да се отличава от очакваното.
    Администрацията на сайта не носи отговорност за възможни морални и материални щети,получени при използването на нашия сървар/за последната дума не съм съвсем сигурна/.


    Свирепо лимонче,това е превода на текста,който си дала.Съдейки по написаното,аз не бих рискувала с тяхна схема.

  10. #25

    Подразбиране

    На мен ми направи впечатление нещо друго което трябва да се вземе под внимание:да се използват картини с ясни и резки граници между различни предмети и участъци и да се избягва преливане и на цветова.Аз си направих една снимка която е точно обратното на този съвет и резултатът не е много добър

  11. #26

    Подразбиране схеми от иголки

    Ето ви една от картини схемите, които направих в Иголки - не е публикувана в галерията. Ако някой иска схемата, да ми прати имейл.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #27

    Подразбиране

    Мисля, че са 1:4 всичките. На една от стъпките програмата те пита дали да са 1:1 или 1:4, но е заложено да са 1:4.

  13. #28

    Smile Схеми в иголки

    Направих 4 нови схеми в Иголки.ком - Ябълки, Делва с грозде, В кухнята и Чаша шампанско /тя ми е любимата/. Ако ви харесват ги сваляйте. Мисля, че схемите станаха добре.http://www.goblenite.org/images/smilies/f_eyebrows.gif

  14. #29

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от blue_bouble Виж мнение
    Попаднах случайно на този сайт.Не само , че има невероятни схеми, но дава възможност да си направим схема сами.Нужна е регисtрация обаче.Действа, вече пробвах!

    http://igolki.net/new-draft.html
    Идеално, от доста време се чудех как да си направя гоблен от картинка. Схемата е готова пък ще видя какво ще излезе

    ПП Шия бавно особенно 40 000 знака

  15. #30

    Question Няколко въпроса за Pattern Maker

    Реклама:
    Благодарение на информацията от форума, си свалих и инсталирах действащ вариант на програмата. Прочетох руското ръководство и доста експериментирах. На следните въпроси, обаче не мога да намеря решението и моля за помощ:
    1. Когато отворя дадена схема променя цветове, символи, т.н. настройки, това го помни и разпечатва с промените, а новия размер(ZOOM) както и да го наглася, разпечатва, както първоначално му е зададено;
    2. Когато под символната схема има цвят, как мога да го изключа и да разпечатам само черно - бяла символна схема - иначе става мътилка във всички нюанси на сивото;
    3.Има ли начин, ако схемата е разработена например с конци Мадейра, да ги превърне програмата в ДМС, или ако трябва да се вкарват ръчно, откъде да го направя?
    Много се надявам да ми помогнете да открия отговорите

Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •