Реших да отворя такава тема, защото забелязах, че в доста други се дискутира това как се правят рози, други фигурки, мастика (марципан) и т.н. Нека тук всеки да сподели неговия опит в това. На мен ми е много интересно, макар че никога не съм правила такива неща, обаче смятам да се пробвам скоро, за втория рожден ден на дъщеря ми.
Засега мога да споделя само рецептите за мастика, които съм събирала от други форуми.

Захарна мастика с желатин

500 г пудра захар
10 г желатин
55 г. вода
сок от 1 лимон

Приготовление: Накиснете желатина в хладка вода за 15 мин. След това го разтворете на котлона (в никакъв случай да не кипва, защото си губи свойствата). Пудрата захар се пресява в купа, по средата се прави кладенче, сипва се останалото и бързо се омесва, за да се получи еднородна бяла маса. Мастиката не трябва да лепне по ръцете. Ако е лепкава, добавете още малко пудра захар, а ако се чупи - лимонов сок. Може да се оцвети със сок от цвекло за розов цвят, с какао за кафяв или да се използват хранителни бои. Захарната мастика е много пластична. Може да се разточи с точилка на тънък лист и да се режат цветни листчета, венчелистчета и т.н. Тя е много добър материал за лепене - от нея могат да се слепват цветя, вази, кошнички, дворци, фигурки. Ако е нужно изделието да изсъхне бързо, тази мастика е за вас.

Млечна захарна мастика

160 г сухо мляко
160 г пудра захар
200 г кондензирано мляко
2 ч.л. лимонов сок
по желание 1 ч.л. коняк

Сухото мляко и пудрата захар се смесват, пресяват се, изсипват се на купчина с връх. Постепенно се влива кондензираното мляко и се замесва. Меси се, докато мастиката стане еластична и еднородна. Опакова се в полиетилен. Готовата мастика може да се използва и на следващия ден, но най-добре е да се работи с прясно приготвена маса. Мастиката може да се украси в различни цветове с хранителни бои. За тази цел от общата маса се отделя част. С пръст се прави вдлъбнатина, вътре се наливат няколко капки боя и се меси на маса, посипана с пудра захар. Готовите оцветени парчета мастика се завиват в полиетилен. Сега може от тях да се правят фигурки.
Украсите от млечна мастика могат да се ядат, но с времето също изсъхват. Затова, ако искате да стават за ядене, правете ги на самия празник, тогава ще останат свежи и меки.

Мастика с желатин 2

2 с.л. хладка вода
1 1/2 ч.л. желатин
1 1/2 с.л. глюкоза (течна)
2 ч.л. глицерин
450 гр пудра захар (пресята)
1. В тенджерка се налива вода и се сипва желатинът. Разтваря се на слаб огън. Сипва се глюкозата и глицеринът и се сваля от огъня.
2. Постепенно се сипва пудрата захар с дървена лъжица, за да се избегне формирането на бучици. Когато се стигне до състояние, в което е невъзможно да се бърка, се премества на масата.
3. Добавя се останалата захар, измесва се и се съхранява в затворен съд.