Показване на 1 до 9 от 9
  1. #1

    Подразбиране сладкиш с бомбони лакта...........

    Имам спомен,че го четох някъде тук но не мога да го намеря. Навремето го правех и ставаше страхотен,а вчера си взех бомбони. Та молбата ми е за линк или за рецептата отново ако не е нахално. Става въпрос за тая с кисело мляко,сода брашно и не помня още какво се слагаше.........

  2. #2

    Подразбиране

    Тук е сладкиша Лакта на Любопитко,но рецепта няма,ако искаш напиши ЛС на Любопитко и тя ще ти каже рецептата.

    http://www.goblenite.com/phpBB/viewt...r=asc&start=20

  3. #3

    Подразбиране

    Ето рецептата любезно предоставена от Любопитко,за което съм и искрено блатодарна. Този сладкиш има за мен сантиментална стойност,свързан е с детството ми и с тинейджърските ми години-тогава не бяхме чували тая дума
    А ето и какво се получи на практика-ще кажа само,че е адски вкусен.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    Е,че дайте рецептата и на нас де :wink:
    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  5. #5

    Подразбиране

    Ама,че съм смотана :? ето рецептата
    Сладкиш Лакта

    1 коф.кисело мляко
    1к.л сода бикарбонат
    1ч.ч. захар
    1 и 1/2 ч.ч. брашно
    1 ч.ч. смлени орехи
    2 бр.яйца
    1 пак. масло
    1 пак .бонбони "Лакта"

    Млякото ,содата,1/2 ч.ч.орехи и брашното се разбъркват внимателно/без миксер/и към тях се прибавят добре разбитите яйца със захарта.Смесва се всичко внимателно и се сипва в предварително намаслена и поръсена с брашно тавичка.Пече се при 150*-180*.Маслото и бонбоните се стопяват,към тях се прибавя другата половина на орехите и с тази смес се залива изпечения вече сладкиш.Оставя се да се охлади ,най-добре в хладилника и след 2-3 часа е готов за атака!

  6. #6

    Подразбиране

    Мммм, много вкусно звучи Съвсем скоро смятам да се пробвам в направата му
    Имам обаче един въпрос: Трябва ли да изчакам изпечения сладкиш да изтине, за да го залея?

  7. #7

    Подразбиране

    Аз след като го изпека или малко преди да го извадя от фурната, започвам да разтопявам бонбоните.
    Не мисля, че е нужно да го чакаш да изстине.
    Успех!
    Ще останеш доволна.

  8. #8

    Подразбиране

    Чуден е сладкиша Бе ометен скоростно

  9. #9

    Подразбиране

    Реклама:
    Радвам се, че ти е харесал!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •