Показване на 1 до 9 от 9
  1. #1

    Подразбиране Моите малки козуначета

    Ето моите малки козуначета. Направих плитка по идея на Natalyna, нарязах я и кращата на парчетата подганах отдолу така че да се получи топчица.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Milinka, страхотна идея а изглеждат направо превъзходно! Браво и за идеята и за изпълнението! Мняммм!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  3. #3

    Подразбиране Кулинаред свят - Моите малки козуначета

    Страхотни са. Може ли да ни напишеш рецептата. Наближава Великден - ще се пробвам и аз да ги направя.

  4. #4

    Подразбиране

    360г брашно
    3 яца – отделят се 3 с.л за намазване
    70г масло
    1/3 ч.чаша захар
    20 г прясна мая ( 1 пакетче суха)
    1 с.л. ром
    ванилия
    1/3 кора от лимон
    1/2 ч.л. сол
    90 мл мляко

    прясната мая се разтваря в топлото мляко + 1 ч.л захар + 3-4 с.л брашно. Да постой 10 –15 мин, за да шупне леко. Аз го месих с машината за хляб. Меси се на програма за козунак и се оставя около 20-30 мин да втаса след звана за добавяне на стафидите. После се оформят малките козуначета или козунак, или роло с планка от стафиди, орехи и канела. Плитките се усукват за да стане козунакат на конци. Втасва 1 час. Намазва се с отделеното яце, порасва се със захар. Пече се на 10- 15мин на 150оЦ, 40-45 мин на 175 оЦ .

    Малките козуначета ги оформих по идея от козунака на Natalyna. Направих плитка от 4 въженца - трябва да са тънки, около 1 см, за да станат козуначетата по релефни после. Режат се парченца с дължина около 6см и краищата се подгъват да стане топчица. Боцнах огоре по едно бадемче или орехче. Пекат се 10 мин на 150оЦ и още 15 мин на 175оЦ.

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от natalyna
    Milinka, страхотна идея а изглеждат направо превъзходно! Браво и за идеята и за изпълнението! Мняммм!
    Natalyna,

    Благодаря ти за хубавите думи.
    Вчера се опитах да направя твоя козунак, но не ми стана - не ми втаса. Явно нещо обърках с маята. Изглежда млякото ми беше горещо или захарта повече. Тестото е много вкусно и козунакат се изяде, въпреки че беше като камъче ...............


    Но не съм се отказала. Пак ще го направя. На всички се получи, трябва и при мен да стане.

  6. #6

    Подразбиране

    Milinka,много са симпатични козуначетата. А,тези хартиени формички от къде си ги купуваш????? :?

  7. #7

    Подразбиране

    Скарлет,

    Козуначетата ги изпекох във формички за мафини, а тези хартиените ги купувам от magazin за домашни потреби. Аз не съм в БГ. Предполагам че и там се продават някъде.

  8. #8

    Подразбиране

    Милинка, жалко че не се е получил. Да не би маята ти да не е била добра? Но като гледам какви красоти си сътворила... май нямаш нужда от моята рецепта.
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  9. #9

    Подразбиране

    Реклама:
    Аааааа,Natalyna , твоят козунак е убиец и няма да му се размине

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •