Показване на 1 до 13 от 13
  1. #1

    Подразбиране уред за кисело мляко

    Има ли някой от вас уред за подквасване на кисело мляко.Мисля да си купя такъв.Нека да обсъдим и обменим опит.Аз съм се спряла на ТРИСТАР
    http://tectrade.bg/tomatocart/produc...e35c8979a4e032


  2. #2

    Подразбиране

    наскоро рекламираха на тефал - изглежда по-удачен, може да се приготвя цедено мляко. все още се колебая дали да си купя. Ако някой го е ползвал нека ми пише

  3. #3

    Подразбиране

    И аз съм му хвърлила око,но проблема не е в уреда , а в млякото.Едно време за децата си го квасих и без уред и ставаше супер,но сега е направо кошмар.С уреда трябва да си гледаме и по едно животинче да ни дава мляко
    Редактирано от pepen : 29.10.2011 в 15:48.

  4. #4

    Подразбиране

    Аз мисля,че проблема не е в домашното мляко/защото млякото в кутии,ако е мляко,е толкова преработено,че освен за пиене, за нищо не става/,а в закваската.Много малко марки,които продават в магазините,стават за закваска.Например при нас знам само за "Русалка"
    rusinova@mail.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Има натурална закаваска ЕЛБИ.Изчетох доста в друг форум.Много са доволни и сигурно ще си закупя.А домашно мляко мога да си купувам всеки ден


  6. #6

    Подразбиране

    Гледах в предаването "Така го правят жените",че към закваската се слагат няколко капки мая за сирене и се завиват бурканите по традиционния начин-след това обърнаха обратно подквасеното мляко и то не се изсипа от буркана.Някой дали е пробвал този начин за подквасване ?

  7. #7

    Подразбиране

    Може да се добавят 1-2 лъжици сухо мляко на 1 литър и също става много гъсто


  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Mima_stz Виж мнение
    наскоро рекламираха на тефал - изглежда по-удачен, може да се приготвя цедено мляко. все още се колебая дали да си купя. Ако някой го е ползвал нека ми пише
    Върши същата работа а цената му е в пъти по голяма заради марката


  9. #9

    Подразбиране

    Чудесна работа върши и едно старо одеало. Сваряваш ДОМАШНОТО мляко, оставяш го да изстине, колкото да ти търпи малкото пръстче. Топиш една лъжица в кисело мляко, което става за закваска, после я слагаш в прясното. Затваряш с капачки, ама не запечатваш съвсем. Нареждаш бурканите върху одеалото и ги завиваш хубаво. Долу горе пак след 8 часа може да се отвият и ако не е течно млякото значи е готово.

  10. #10

    Подразбиране

    Е,все пак си взех на Тефал.Сега си квасим и си квасим мляко да искаш


  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vania.kaimska Виж мнение
    Е,все пак си взех на Тефал.Сега си квасим и си квасим мляко да искаш
    Дай малко подробности,моля те?Вместимост,ефективност и разбира се - цена!

  12. #12

    Подразбиране

    Вместимост 2 литра.Невероятно кисело мляко става и катък много лесно много бързо.Не е необходимо млякото да е топло.Може да си го сварила ве4ерта и на другия ден да го подвкасваш без затопляне
    http://www.pazaruvai-lesno.bg/view_p....php?pid=69874


  13. #13

    Подразбиране

    Реклама:
    Звучи ми като добра инвестиция

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •