Показване на 1 до 11 от 11
  1. #1

    Подразбиране Въпрос относно шевна машина

    Здравейте, видях в МЕТРО тази шевна машина на промоция. Моля за съвет дали си заслужава да си я купя. По принцип не ми трябва професионално, а любителски. И дали оверлочният шев ще върши работа, зная че няма да е като на професионалните машини, но да върши работа. Предварително се извинявам за лошата снимка, но е направена с телефона.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Аз имам такъв Лучник електрически и почти не го използвам.Бода е зиг-заг и изобщо не е като оверлога.Зависи за какво ще я използваш,аз съвсем не съм по шиенето

  3. #3

    Подразбиране

    Ако питаш мен- за тези пари си заслужава да я купиш. Аз имам Лучник на повече от 20 години и ми върши перфектна работа.Тогава беше много скъпа, но не съжалявам, че съм я купила. Шия на нея всичко- пердета, покривки, ципове на якета, трико, скъсявам дори дънки. Какво като не е оверлог- зиг-зага става за почистване на ръбовете. Мога да шия дори илици и копчета. Освен това е много яка и не се чупи. За начинаещ просто е идеална, но това е мое мнение - не искам да те подвеждам.

  4. #4

    Подразбиране

    Преди два месеца си купих от Метро същата машина но друг модел и съм много доволна,За домашни условия/не съм професионална шивачка/ми върши прекрасна работа.

  5. #5

    Подразбиране

    Много Ви благодаря момичета за мненията. Тъй като ще я ползвам за домашни нужди и при тази цена ще я взема пък ще видим :-)

  6. #6

    Подразбиране

    Аз пък да си кажа, зиг-зага изобщо не струва да замести овърлога. Нашата машина шие зиг-заг - умряла работа, на ръка стават по-чисти кантовете, донякъде спира разнищването, но пак си се нищи.

  7. #7

    Подразбиране

    Най хубавите машини са на жаном.Имам тойота и не съм доволна при малък ръб трябва да я караш на ръка,ако пък се забие иглата в совалката трябва да разглобиш леглото на совалката за да освободиш иглата.А старите тойоти са били пушки шили са кожа и по 5 дънкини плата подведоха ме и съжалявам.А дори и да е за домашна работа пак ти трябва нещо хубаво.Като погледнеш реално тя ти остава за цял живот.Така че си вземи жаном. http://www.sevilmisler.com/marka.php...57&isim=Janome
    http://www.axioma.3clab.com/janome_d.html може да са по скъпи но няма да съжаляваш. Работила съм и на лада чешките те също са мн добри.
    e-mail: ivelina.geljzkova@abv.bg
    не отговарям на лс без снимка или линк на исканото

  8. #8

    Подразбиране

    Това намерих като описание на модела, от официалната страница на Лучник преведена с гугъл

    Основни функции:
    • 13 шева
    • 4-стъпка, автоматично buttonholes хвърляне
    • безплатно ръка
    • дръжка за носене
    • контейнер за аксесоари
    • 24 месеца гаранция
    Други характеристики:
    • Лесен и бърз обмен на краката-долен колонтитул на резето
    • Електронни управител
    • Интегрирана горната tightener тема
    • Невидим представя за банките - закрит бод
    • Шевни ципове - закрит бод
    • Шевни каучук, ремонти, укрепване на тъкани, шевни дрехи - еластичен бод wielościegowym
    • Шевни еластични материали - просто тройна бод
    • В рамките на подшиване и плат - obrzucającym диагонален бод
    • Ramal бод - идеален за бродерия или капитониране
    • Satin бод (зиг-заг концентрирани) - декоративен шев
    • Шивашки материали - от мека (тюл, шифон, дантела, жоржет) след средно тежки (тънко кадифе, туид, платно) - с подходящ избор на игли и конци
    • Работа улеснява шевни маншети, панталони, шапка
    • Характеристики: шевни бутони
    • Висока лифт крачето дава възможност за шиене няколко слоя материал
    • Приложимостта на двойни игли - декоративно шиене
    • Прекратяване на долния конец szpuleczkę с автоматично навиване изключване на системата след попълване szpuleczki
    Стандартно оборудване:
    • 2 ролки
    • 3 игли
    • Felt подложка под бобина тема
    • долен колонтитул за buttonholes с бутони
    • нож дупки
    • oilcan
    Допълнително оборудване:
    • Zipper крака миг
    • Foot сатен
    • Footer за плетене на една кука
    • Foot закрит
    • Shirring
    • Foot да шият низ, канап
    • Кърпене крака
    • Foot за Quilting
    • Zipper крака закрит
    • Двойна игла
    Особености:
    • 220-240V, 50Hz
    • Motor 70W, 15W крушка
    • Нето тегло 5 кг, шест кг Бруто

    Ако може някой, който разбира да даде съвет.

  9. #9

    Подразбиране

    Ама и превода е един гугълска работа.
    Аз имам Лучник от 13 год. - в сравнение с този на снимката все едно е от памтивека. Като функции, така като гледам са същите. Досега няма грешка. За тази цена не бих се замисляла много, ясно че зиг-зага не е оверлог, те затова са с различни имена. При 2 години гаранция няма какво да му мислиш.

  10. #10

    Подразбиране

    Тая"кутия с пласмасови чаркалаци",освен да си зачистваш панамата на гоблена или да я гледаш за красота, за друго няма да става.

  11. #11

    Подразбиране

    Реклама:
    Ааааааааа и аз получих брошурката на Метро. Само на 11 ноември в петък тази шевна машина ще е за 120лв от 227лв.
    И т.к. от известно време се интересувам от шевна машина, като подходящ подарък от дядо Коледа, много ме заинтересува тази промоция. Така, че давайте със "ЗА" и "Против", че 11.11.11 - петък идва, да знаем дали да се набутваме или да дадем повечко парички за нещо друго.
    Не искам да шия само прави тегели. Искам да може всичко за малко пари
    Спри, не за да почиваш, а за да те настигне душата ти.
    drashkova@abv.bg

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •