Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследенПоследен
Показване на 91 до 105 от 127
  1. #91

    Подразбиране

    Птичките си ги купих на 6-тата Национална среща през 2013г. Продават го Коутс България и са оригинална комплектовка. Цената им беше 27 лв. тогава, но сега не знам дали е такава.

  2. #92

    Подразбиране

    А този, който шиете в момента - интерсно ми е - на каква панама е? И това кръстат бод ли е? Панамата изглежда по-различна.

  3. #93

    Подразбиране

    Тези цветове са разкошни и с каква скорост го шиеш

  4. #94

    Подразбиране

    Prif, шия го с гобленов бод, но фирмата го предлага и с кръстче, само че с друг каталожен номер. А панамата е различна- твърда е като Аидата и се шие много приятно според мен, защото бодчетата застават много подредени сами точно заради това, че е твърда. Иначе я мерих и отговаря на 25 каунт т.е. е по-ситна и от нашата българската. Но пък така няма и опасност да остане рехаво

  5. #95

    Подразбиране

    Гобленов бод или полукръстче - има разлика в изпълнението ? Понеже си харесах един модел на Лука с подобни характеристики ще питам още нещо - на колко ката, конците всички ли са Анхор или са смесени ?

  6. #96

    Подразбиране

    Шие се с 2 нишки и всичките са Анхор. Аз го шия с гобленов бод. Знам каква е разликата с полукръстчето, но аз винаги си шия гобленов, дори и да е дадено полукръстче, защото така съм свикнала. Лицевия резултат е еднакъв според мен. Макар че много хора могат да ме оборят с множество аргументи... Но на мен така ми харесва

  7. #97

    Подразбиране

    Прекрасни неща си изработила! Браво! Като гледам равсметките на останалите, направо се засрамвам.А новият е невероятен, толкова цветен и свеж.

  8. #98

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mirastiv Виж мнение
    Шие се с 2 нишки и всичките са Анхор. Аз го шия с гобленов бод. Знам каква е разликата с полукръстчето, но аз винаги си шия гобленов, дори и да е дадено полукръстче, защото така съм свикнала. Лицевия резултат е еднакъв според мен. Макар че много хора могат да ме оборят с множество аргументи... Но на мен така ми харесва
    Благодаря за информацията. Принципно аз съм за гобленов бод - по мазно и равномерно ми се получава ...Затова и попитах - за да съм сигурна дали конците ще стигнат.

  9. #99

    Подразбиране

    Благодаря за отговора! Четейки разговора с Юра ми стана интересно - може би малко неграмотен гобленарски въпрос, но може ли да ми обясните разликата между гобленов бод и полукръстче или къде мога да ги видя (ако има обяснено тук във форума)?

  10. #100

    Подразбиране

    Ами със сигурност е обсъждано много пъти във форума, но трудно ще го открия...
    Мога да го обясня както го разбирам аз.
    Гобленовия бод е когато изпълняваш бодчето от горния десен ъгъл към долния ляв на квадратчето, когато шиеш реда в посока отляво-надясно и от долния ляв към горния десен, когато се връщаш обратно.
    А при полукръстчето е обартно т.е. шиейки реда в посока отляво-надясно, бодеш от долния ляв ъгъл към горния десен. и обратно.
    Малко сложно изглежда обяснението, но ако си го представиш е много точно.
    Разликата е в резултата отзад на гоблена. При гобленовия бод се получават наклонени чертички и според мен е по-красиво. А при полукръстчето отзад стават вертикални чертички. Което мен лично не ми харесва. Но пък от друга страна гоблена не се изкривява...
    Друга разлика е в разхода на конец- при гобленовия е по-голям заради резултата откъм гърба.
    Всеки си има свой начин на шиене и предпочитания
    Моето мнение е, че лицевия резултат е еднакъв, така че реално няма кой-знае какво значение кой вид бод ще шиеш....

  11. #101

    Подразбиране

    не мислех да взимам отношение , но ще си позволя и аз да изкажа мнението си- това отляво -надясно или обратно няма отношение към гобленовият бод или полукръсчето то зависи от начина на шиене на самият гобленар лично аз ползвам и двете посоки при двата бода
    разликата е отзад и на каква панама ще се шие- както вече се посочи при гобленов бод отзад дори става по-плътно отколкото отпред ,защото наклонената чертичка е по-дълга отколкото отпред и това при някои панами държи наклонената отпред да си остане наклонена-особено при панамите на лука , гобленсет които са за гобленов бод там тъканта е такава ,че ако почнете да шиете полукръст наклонената черта отпред става и тя като права, защото конеца минава между нишките на панамата и няма кое да го държи да остане наклонен при такива панами -с подобна структура на тъканта има и при някои ленени -е за предпочитане да се шие гобленов бод независимо от разхода на конците
    дано да съм се изразила правилно , но най добре е да пробвате на панамата единият бод и другият и да видите кой от двата начина стои по-добре отпред , без да се интересувате от разход на конци , защото гоблена се гледа отпред в крайна сметка
    приятен и спорен ден на всички

  12. #102

    Подразбиране


    Ето до къде стигнах аз... Остана ми най-скучната част
    На всичко отгоре както се вижда си изцапах панамата с флумастер... Сега ще се мъча да го махна някак... Даже не знам как е станало, но се ядосах.

  13. #103

    Подразбиране

    Много цветно, много красиво се получава
    v_g_g@mail.bg

  14. #104

    Подразбиране

    Мирка, ако е водоразтворим ще се махне при прането.А се получава много красив.Вярно е, че ти остава най-скучната част, но ще се справиш.Успех!
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  15. #105

    Подразбиране

    Реклама:
    Много ми харесва този гоблен. Започнах го , за да участвам с него в конкурса, но след това се отказах, след като друга участничка заяви желанието си да участва с него. Отстъпих и го. Но ще си го завърша някой ден.Аз го започнах с кръстчета, че повече ми харесва . Ще видим какво ще се получи. Тъкмо ще имам база за сравнение.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •