Показване на 1 до 15 от 58

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Здравейте !!! От скоро съм се запалила да шия гоблени и вече имам няколко ушити ,но са с български конци.Решила съм да си поръчам и някои с ДМС конци от интернет. Попаднах на сайта на ГОБЛЕНСЕТ. Имат страхотни гоблени ,някои може ли да ми каже как да си поръчам гоблен от там ? А някоя от вас шила ли е техни гоблени и знаете ли с какви конци са ? А дали снимките на гоблените в този сайт /ГОБЛЕНСЕТ/ са еднакви с ушития вече гоблен? Засипах Ви с въпроси и ще съм Ви безкраино благодарна за отговорите .

  2. #2

    Подразбиране

    velly17, в голяма грешка си, да не се бъркаш с някой друг сайт или да мислиш че тези на Шехерезада са оригинални, да ти кажа че не са.

    До скоро не можеше да си купиш гоблен от сайта на Гобленсет, сега вече може, но само по-големи количества и искат много пари за транспортни разходи. За жалост и никой не ги внася в България. Единствения начин е да имаш случайно ходене до Букурещ, може да се купят и от Молдова, Украйна и РФ, които си ги внасят там. Дотук е ясно че оригиналните гоблени са ни относително недостъпни.
    Конците си ги багрят сами и в повечето случаи нямат точно съответствие с ДМЦ, но приблизителното също върши добра работа. Ушитите гоблени от българки, които си виждала са ушити с ДМЦ, ако бяха оригинални, мисля че биха се похвалили, получават се много сполучаливи като цяло.
    Цветовете на гоблените в сайта са много по-ярки, отколкото действителните, които са по-земни и приглушени, във всеки случай това са много добри гоблени и жалко че никой не внася. Разгледай форума с творбите на форумките и ще намериш доста гоблени на Гобленсет, но аз мисля че всички са шити с ДМЦ или други достъпни конци. В безплатните схеми също има доста модели.
    Редактирано от Araxna : 13.09.2009 в 18:42.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •