Показване на 1 до 12 от 12
  1. #1

    Подразбиране фирми сглобяеми къщи

    Здравейте, момичета!
    Някоя от вас да живее или да познава хора, които живеят в такава къща? Интересуват ме по-точно тези, изградени със стоманена конструкция.
    Ровичкам по нета, засега се спрях на две фирми, но нямам преки впечатления от техни изпълнения.
    Ето на тези:
    http://www.sweethomebulgaria.com/da-pogovorim
    и
    http://vipltd.net/?pid=74

    Та, ако има някой да сподели опит, ще съм много благодарна

    Знам, че между нас има различни професионалисти, ако има някой, който разбира от строителство, може ли да погледне и да даде мнение относно начина на строене и изолациите?
    Редактирано от vesi700 : 15.12.2011 в 19:59.

  2. #2

    Подразбиране

    Незнам, аз съм доста скептично настроена към тези къщи... не мисля че си заслужавада живееш в такава...

  3. #3

    Подразбиране

    Sisitoo, имаш лоши отзиви от познати ли?

  4. #4

    Подразбиране

    Не съм строител нито имам личен опит но преди около 20г на село едни китайци си сгобиха сглобяема вила много добре го помня защото всички ахкаха как е възможно.Вилата и до днес не е мръднала просто на нас ни е странно като чуем "сглобяема" не си ли е от тухли,че да не вземе да дойде кумчо вълчо.
    Успех!

  5. #5

    Подразбиране

    vesi700 моето мнение е ако имаш възможност по- добре да си изградиш
    къща с мазе задължително.Необходими са фундаменти- шайба-колони и плочи които да издържат на земетресение!
    Няма да ти излезе по- скъпо но 100% ще е по- сигурно!
    Първоначалната оферта е винаги различна от крайната.
    Живота е прекрасен
    i.p.stamenova@abv.bg

  6. #6

    Подразбиране

    Аз не съм специалист по въпроса,но съпруга ми е строителен инженер и с това се занимава от много години!Изобщо не иска да чуе за такива!

  7. #7

    Подразбиране

    Уффф, май ще си останем в старата къща
    Благодаря ви за мненията, момичета!
    Мен ме спираше цената, ама явно има и други съображения...

  8. #8

    Подразбиране

    След едно варненско свлачище, единствената оцеляла постройка, беше едно дървена виличка на метална рамка. Беше се пързаляла 50-60 метра надолу, а бетонните палати бяха изчезнали. Божа работа.
    В земетръсните райони на САЩ, правят доста опити точно с такива еднофамилни къщи с метален скелет, ама високите сгради ги правят с дълбоки бетонни колони и разни "успокоители на люлеенето", та явно и двата пътя "водят до Рим".
    Търси още информация и питай по-често "защо". Много хора дават мнение според собствения си страх, а не според собствения си опит — нямат газови уреди, защото газта била опасна, но се возят спокойно в таксита и автобуси на газ...
    ако даваш, ще получаваш

  9. #9
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    vesi700,имам приятели комшии на моето село, който живеят в така сглобяема къща и са много доволни от нея.

  10. #10

    Подразбиране

    Verche_98 , можеш ли да дадеш информация за фирмата, построила къщата им, квадратура, егажи и крайна цена?

    БориславМ , благодаря ти за мнението, аз съм абсолютен лаик в строителния бизнес, така че се възползвам от съвета ти

  11. #11
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Развира се, че ще дам информация,но само да си отида до моя край и ще питам коя фирма е и каква квадратура!

  12. #12

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте и аз съм скептичен към тях. Чел съм малко за тях и в общи линии казват че ако се направят както му е реда няма да има проблеми. Но според мен малко са фирмите които държат на качеството. До колкото аз съм чел, хубаво е да имат не само дърво но и метал, например тук се вижда как се строи такава къща и тази е само от дърво, няма метал. В завършен вид далеч не изглежда като останалите къщи, които са сложили в сайта си. Това което е на компютърна графика се отличава от онова което е реално. И друго че тези тънки греди колко може да издържат – ще стои 50-60 години след това ще почне да има проблеми. Казват че са екологични, а били защитени от нападение на термити, е добре, то ако са екологични защо тогава термитите ще бягат от тях? Според мен тези къщи са прехвалени, въпреки че са малко по евтини от тухлените. Който иска къща за 50 години, да, но ако иска тя да остане за децата му, трябва яко камък.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •