за тези, които са пропуснали за какво става въпрос ето накратко:

tazzzz: Между другото от 2-3 месеца ми се върти нещо друго в главата..., и едвам се сдържам да свършат коледните игри, за да споделя. Понеже от това което правим много малка част се задържа при нас (поне при мен, де), си мисля - Защо да не си организираме една игра, в която никой на никого няма да изпраща, а всеки месец от годината да шием по един орнамент за елхата си, и на края на месеца да ги показваме в тема. Така всеки ще си има по 12 орнамента за коледното дръвче в края на годината. Какво ще кажете?

Ducky: А защо да е с коледна тема
Аз също отдавна си го мисля. Миналата година дори с biskvitka_ уж се организирахме - да започнем нещо такова, но аз съм много несериозна - нищо не направих . И нея май отказах

Може да се избира различна дреболийка всеки месец - берлинго, бискорню, пинкийп, зигугу, пятиклинка .......има много за избор. Може в един месец да споделяме идеи, опит и линкове с уроци - а на следващия да действаме по задачката и в края му да показваме...
Да си спретнем един съвместен проект "Малките неща"! И за национална среща като дойде време ще имаме много за показване

Юра: И на мен това повече ми допадна - да не е само коледни орнаменти
Щото не знам какво е зигугу , пинкийп - абе много сте напред с материала .....

Ducky: Юра, това ще е целта Всички да се научим Аз не, че знам много...ама много обичам експерименти. И знам, че нищо не е толкова трудно колкото изглежда. Пробвала съм доста такива фигурки, понякога е трудоемко, но много, много красоти се получават

А като се научим как се правят такива малки фигурки - после можем да правим от тях каквото ни хрумне. Аз много обичам практичните приложения на всяко едно ръкоделие

leti_at: Идея за една игра "Малките неща за дома", страшно много ми допада,че и без това сега нямам време за "големи" неща, а от друга страна шиенето ми липсва ужасно много.
Пък и децата ми все се сърдят,че всички дребосъчковци заминават за някъде и вкъщи нищо не остава..
Хайде да си спретнем една такава игра от началото на януари. Можем за начало да се насочим към великденската украса. Какво ще кажете?

Май това е най-важното засега