Страница 1 от 7 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 94
  1. #1

    Cool "Малките неща за дома"

    МАЛКИТЕ НЕЩА ЗА ДОМА
    *всеки прави каквото му харесва и после показва резултата. не е задължително да спазвате кривулката за месеца. Схемите са по ваш избор.

    под всяка думичка има линк с урок

    януари -
    пендибул
    /пинкийп-сърце
    февруари -
    бискорню
    / възглавничка
    март - зигугу/книжка за игли 1 2
    април - пятиклинка/бонбон
    май - лале/звезда звезда2
    юни -
    кубче/матрак
    юли - калъф за ножичка/зигугу
    август -
    пятилкинка/книжка за игли 1 2
    септември - берлинго/лале
    октомври - кубче/пинкийп
    ноември - елхичка/звезда звезда2
    декември - берлинго/бонбон


    още -
    торбичка за бонбони, тиква, камбанка, клубничка, кристал 1, кристал 2, снежни топки
    Редактирано от tazzzz : 22.12.2011 в 09:20.

  2. #2

    Подразбиране

    за тези, които са пропуснали за какво става въпрос ето накратко:

    tazzzz: Между другото от 2-3 месеца ми се върти нещо друго в главата..., и едвам се сдържам да свършат коледните игри, за да споделя. Понеже от това което правим много малка част се задържа при нас (поне при мен, де), си мисля - Защо да не си организираме една игра, в която никой на никого няма да изпраща, а всеки месец от годината да шием по един орнамент за елхата си, и на края на месеца да ги показваме в тема. Така всеки ще си има по 12 орнамента за коледното дръвче в края на годината. Какво ще кажете?

    Ducky: А защо да е с коледна тема
    Аз също отдавна си го мисля. Миналата година дори с biskvitka_ уж се организирахме - да започнем нещо такова, но аз съм много несериозна - нищо не направих . И нея май отказах

    Може да се избира различна дреболийка всеки месец - берлинго, бискорню, пинкийп, зигугу, пятиклинка .......има много за избор. Може в един месец да споделяме идеи, опит и линкове с уроци - а на следващия да действаме по задачката и в края му да показваме...
    Да си спретнем един съвместен проект "Малките неща"! И за национална среща като дойде време ще имаме много за показване

    Юра: И на мен това повече ми допадна - да не е само коледни орнаменти
    Щото не знам какво е зигугу , пинкийп - абе много сте напред с материала .....

    Ducky: Юра, това ще е целта Всички да се научим Аз не, че знам много...ама много обичам експерименти. И знам, че нищо не е толкова трудно колкото изглежда. Пробвала съм доста такива фигурки, понякога е трудоемко, но много, много красоти се получават

    А като се научим как се правят такива малки фигурки - после можем да правим от тях каквото ни хрумне. Аз много обичам практичните приложения на всяко едно ръкоделие

    leti_at: Идея за една игра "Малките неща за дома", страшно много ми допада,че и без това сега нямам време за "големи" неща, а от друга страна шиенето ми липсва ужасно много.
    Пък и децата ми все се сърдят,че всички дребосъчковци заминават за някъде и вкъщи нищо не остава..
    Хайде да си спретнем една такава игра от началото на януари. Можем за начало да се насочим към великденската украса. Какво ще кажете?

    Май това е най-важното засега

  3. #3

    Подразбиране

    За всеки месец имаше определена кривулка, като впоследствие сложиха по няколко варианта, напр. за декември елхичка, шишарка, камбанка, торбичка за бонбони. Ние започнахме от септември миналата година и кривулките бяха зигугу, бискорню-лале, възглавничка, елхичка, батончик (бонбон), пендибубъл, бискорню, калъфче за ножица, пинкип, берлинго, осмоъгълник, пятиклинка. Можеше да се замени дадена кривулка с друга която не е в списъка. Имаше пълен и лайт варианти. При пълния шиеш всички кривулки, а при лайта, колкото ушиеш.
    Ето направо линк за играта и галерията.
    Редактирано от wylchin : 18.12.2011 в 21:18.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  4. #4

    Подразбиране

    Записвам се
    Ама не ми е ясно следното - кой ще показва - щото идеята е да се научим - или нещо не съм разбрала правилно ?!?

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Юра Виж мнение
    Записвам се
    Ама не ми е ясно следното - кой ще показва - щото идеята е да се научим - или нещо не съм разбрала правилно ?!?
    хайде първо да поизмислим точно какво ще правим, пък по нета има много уроци, ще ги качваме тук. Ако искате да разделим кривулките по месеци, ама аз не съм сигурна, че точно ще спазвам месеците. Малко съм на настроения, но пък целта на играта е точно това - да ни стимулира да направим нещо различно

  6. #6

    Подразбиране

    Ами тогава да дам следното предложение:
    Дава се фигурката за месеца и се пуска линк с видео урок за нейното изработване.
    На края на месеца който е изработил такава фигурка пуска нейна снимка.
    Така няма да сме длъжни всеки месец да правим нещо и ще можем да прескачаме по настроения.

  7. #7

    Подразбиране

    Аз предлагам да определим по няколко кривулки за месец и предварително да определим какво ще шием всеки месец, защото понякога имаме много време, а понякога дори не ни се шие. Предлагам за януари да започнем с бискорню, защото това е първата и основна кривулка и дори шевът е кръстен на нея. Като втори вариант може да добавим камбанка, която да ушием за новата година. За февруари може да бъде пендибубъл, защото много прилича на сърце за Свети Валентин. Като втори вариант възглавничка в различни форми, включително и сърце. За март бискорню-лале или зигугу. Те се шият почти по еднакъв начин и т.н.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от wylchin Виж мнение
    Аз предлагам да определим по няколко кривулки за месец и предварително да определим какво ще шием всеки месец, защото понякога имаме много време, а понякога дори не ни се шие. Предлагам за януари да започнем с бискорню, защото това е първата и основна кривулка и дори шевът е кръстен на нея. Като втори вариант може да добавим камбанка, която да ушием за новата година. За февруари може да бъде пендибубъл, защото много прилича на сърце за Свети Валентин. Като втори вариант възглавничка в различни форми, включително и сърце. За март бискорню-лале или зигугу. Те се шият почти по еднакъв начин и т.н.
    аз съм съгласна

  9. #9

    Подразбиране

    Тук съм и аз
    Аз също съм за бискорню за първия месец, и пендибул за втория(февруари) - точно така ги мислех и аз
    Аз имам няколко линкове, ще слагам когато е нужно.
    Обаче според мен най-напред трябва да се покаже как се зашиват една за друга отделните части, защото това е много важно. Също така и някой по особени бодове могат да се покажат предварително, които често се използват в тези кривулки.
    Зигугуто, берлингото също не са много трудни. Но например - кубче, лале, пятиклинка - може малко на по-късен етап да се включат.
    С 15 парчета както се прави пятиклинката може да се правят още няколко форми в зависимост от сглобяването. А с 10 - може да се направи звезда. А може да направим само 10 или 11 неща през годината, като дадем възможност за личен избор за 1(или 2) месеца пауза за всеки участник. Всичко се случва и при най-голямо женание пак може да се провалят предварителни паланове.

  10. #10

    Подразбиране

    Добре! Навихте ме още от първата страница!

  11. #11

    Подразбиране

    Аз съм ЗА!!! Ако Ви се виждат много 12 кривулки, може да се сложи по 2 месеца за изработка и по 2 варианта /така ще станат общо 6 за годината, а ако някой иска да прави и от двата вида и неговите ще станат 12/.

  12. #12

    Подразбиране

    Това звучи интересно. Не зная дали ще смогвам със всички кривулки, но ми се иска да пробвам. И да си призная - тези понятия дето ги използвате са ми съвсем непознати, което е още по-интересно. Само ще моля да показвате примерни картинки на кривулките и как се свързват.

  13. #13

    Подразбиране

    Аз съм "за" и бих се включила с удоволствие при условие, че не е задължително да правя всичко на 100 %. С други думи, ако се определят 12 кривулки за 12 месеца да мога да прескачам някое

  14. #14

    Подразбиране

    и аз съм "за" макар че не знам дали ще смогна с всички кривулки.иначе съм виждала в съседните руски форуми такива нещица и ми се иска да си направя.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от anito11 Виж мнение
    Аз съм ЗА!!! Ако Ви се виждат много 12 кривулки, може да се сложи по 2 месеца за изработка и по 2 варианта /така ще станат общо 6 за годината, а ако някой иска да прави и от двата вида и неговите ще станат 12/.

    Бих се включила и аз, ако се приеме предложението на Ани. Струва ми се най-приемливо.Така ще бъдат удовлетворени и тези, които искат да направят всичките 12 вида и тези, които разполагат с по-малко време, а пък им се иска да участват.

    И само още едно уточнение- нали само вида на кривулките ще бъдат еднакви за всички? Вида на бродериите сами ще си избираме. Така ще има по-голямо разнообразие.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

Страница 1 от 7 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •