Здравейте, момичета и момчета!
Имам нужда от помощ.От няколко дни си блъскам главата, накрая реших, че по-добре мислят повече глави и сега се обръщам към вас за идеи.
Преди една седмица се върнах на работа като възпитател в селското ни училище. Назначена съм по проект до 30.06. Наблягам на факта, че училището е селско - нямаме магазини да се снабдяваме с материали, а и голяма част от децата са т.нар. "проблемни" деца - нямат интерес към училището или към каквото и да било, предложено от училището, само защото идват от училище.
Имам за задача да осигуря занимания по интереси в рамките на един учебен час на 24 момичета и момчета от пети до осми клас - всички са в една занималня, преобладават децата от шести клас, а в същото време момчетата са повече от момичетата.
Имаме само 8 компютъра в училище.Не можем да изработваме едновременно презентации или да търсим разни неща по интернет, да не говорим, че рядко има интернет
Разрешени са логически игри, но са дадени и теми от област "Наука" и такива от област "Изкуства".
И сега се чудя какви занимания мога да предложа.Момичетата са ме виждали да боцкам в междучасията в последните няколко дни мънистено малко гобленче, като нали се сещате, че това го правя с цел зарибяване - във връзка със заниманията по интереси Мисля, че можем да изработим и някое бижу от брашно и вода, което да оцветим...
Обаче на момчетата какво да измисля, не зная...
Дали бихте ми помогнали с някоя идея за занимавки?