Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 23
  1. #1

    Подразбиране подходящи занимания за момичета и за момчета

    Здравейте, момичета и момчета!
    Имам нужда от помощ.От няколко дни си блъскам главата, накрая реших, че по-добре мислят повече глави и сега се обръщам към вас за идеи.
    Преди една седмица се върнах на работа като възпитател в селското ни училище. Назначена съм по проект до 30.06. Наблягам на факта, че училището е селско - нямаме магазини да се снабдяваме с материали, а и голяма част от децата са т.нар. "проблемни" деца - нямат интерес към училището или към каквото и да било, предложено от училището, само защото идват от училище.
    Имам за задача да осигуря занимания по интереси в рамките на един учебен час на 24 момичета и момчета от пети до осми клас - всички са в една занималня, преобладават децата от шести клас, а в същото време момчетата са повече от момичетата.
    Имаме само 8 компютъра в училище.Не можем да изработваме едновременно презентации или да търсим разни неща по интернет, да не говорим, че рядко има интернет
    Разрешени са логически игри, но са дадени и теми от област "Наука" и такива от област "Изкуства".
    И сега се чудя какви занимания мога да предложа.Момичетата са ме виждали да боцкам в междучасията в последните няколко дни мънистено малко гобленче, като нали се сещате, че това го правя с цел зарибяване - във връзка със заниманията по интереси Мисля, че можем да изработим и някое бижу от брашно и вода, което да оцветим...
    Обаче на момчетата какво да измисля, не зная...
    Дали бихте ми помогнали с някоя идея за занимавки?

  2. #2

  3. #3

    Подразбиране

    Ако мога да споделя,това което ми хрумна.В духа на идеята ти за бижута от брашно и вода,можеш да им предложиш да направят неща на тема Св.Валентин.Това е най-близкия празник.Като съдя от това,което си писала децата на възраст от 12-13 до 15-16 години.

  4. #4

    Подразбиране

    Използвай цветни хартии за направа на разлини орнаменти - сърце за свети валентин. цветенца за първа пролет - има един сайт крокотак - там има невероятни идеи за всеки повод.

  5. #5

    Подразбиране

    Момичета, безценни сте, благодаря за съветите и за линковете, обаче ви моля като мислите, да мислите и за още нещо - ръцете ми са две леви и не съм много сръчна
    та давайте нещо съвсем елементарно, аз си мислех и за тези цветенца на бисерок, дето Оля ги предлага, ама не знам дали самата аз бих могла да ги направя, да не говорим за децата

    ООО,възхитена съм от крокотак-а, май само той ми стига за тия няколко месеца, дето ми предстоят
    Редактирано от vesi700 : 17.01.2012 в 10:48.

  6. #6

    Подразбиране

    Има едни... не знам как да ги нарека... игри, пъзели, които представляват много навързани елементи - улейчета, тръбички, неща, по които се търкалят топчета, бутат се едно друго и предизвикват верижни реакции. Ох, не знам как да го обясня, направо пускам клипчета:
    http://www.youtube.com/watch?v=H2bE6...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=z44Z9...eature=related

    Хубавото им е, че стават с подръчни материали - пластмасови бутилки, въженца, книги, картонени кутии и каквото там се намира в района. Мисля, че за тази възраст ще са доста зарибяващи.

  7. #7

    Подразбиране

    За по-малките момчета и за момичетата понагласих нещата. Малко са ми под въпрос шестокласничките,че повече гледат като дойдат на училище, да не са забравили да си турят молива и спиралата на очите, ама да се надяваме, че ще успея да ги заинтригувам.
    Сега ми останаха 7 момчета - 4 от седми и 3 от осми клас, които трябва да бъдат наистина впечатлени от нещо, зада го направят.
    Отиваме в тийнейджърска възраст. Помощ и за тук, ще може ли?
    Тези подредби като за топчетата, Nev, стават, но трябват още неща - 5 дни в седмицата трябва да ги занимавам с нещо, лошото е, че си нямаме и отделна стая, та влизаме, където ни кажат - не можем да съхраняваме някъде от днес започнато утре да се довършва.

  8. #8

    Подразбиране

    Веси, разбирам че идеята ти е най-вече за някакво занимание на децата от сферата на изкуството и не знам дали моята идея, която е с възпитателна цел, ще ти допадне, но ще ти я предложа все пак. В сайта на проект "Училища" на нашата комисия /Комисия за защита от дискриминация/ ще намериш подробни материали на тема толерантност, пригодени за различни възрастови групи.
    http://proektuchilista.kzd.bg/
    В основата на проекта е един филм в 7 епизода, които разглеждат различни прояви на дискриминация и нетолерантност./можеш да ги изтеглиш от сайта/. Епизодите са кратки и могат да бъдат показвани в 7 различни учебни часа. Към всеки от тях има примерни въпроси и игрови упражнения, пригодени за съответната възраст. Филмчетата са малко повече от 5 минути, така че може да се наблегне на игровите упражнения, които са описани подробно с необходимите за тях материали, действия, продължителност на всяко упражнение и т.н. Темите на епизодите са различни и игровите упраждения са пригодени към тях. Всичко можеш да намериш и изтеглиш от секция материали. Обърни внимание най-вече на Наръчник за учители. Ако няма техническа възможност да се пусне филм на мултимедия, може да се направят и само упражненията. Аз съм правила всичко това и с малки деца до 4 клас, и с по-големи, дори с 12-класници и на всички им беше много интересно. /като регионален представител на КЗД това всъщност е част от нашата превантивна работа по училища/.

  9. #9

    Подразбиране

    marji, благодаря ти много за идеята - и за такива неща мислих, както и за други теми с филмчета - наркотици, темата за ранното забременяване също мисля, че ще им е полезна, както и предоверяването на приятели...
    Но, като във всяка по-голяма група, независимо каква, разбираш, че има мотивирани и дърпащи се срещу каквато и да било идея ученици. Е, при седми и осми клас преобладават втория вид, а отгоре на всичко и са само момчета.
    До понеделник, когато трябва да съм готова с окончателното разпределение, ще мисля.

  10. #10

    Подразбиране

    boneli, за да направят нещо такова, трябва първо аз да имам някакви материали, а аз нямам толкова в наличност.Правим, каквото можем и доколкото можем.Днес започнах да уча едно от момичетата да плете на една кука с кука, подарена от баба ми, на съвсем неподходящо кроше, но такова имам - какво да направя.Никой нищо не носи, всички чакат аз да занеса нещо да ги занимавам. Такава е ситуацията.
    Ако имаме нещо подходящо и навреме приготвено и най-вече, ако децата изявят желание, ще предложим нещо за благотворителност.

  11. #11

    Подразбиране

    Момичета, хиляди благодарности за помощта - получихме подаръци от vishenka и didy, децата много се зарадваха на една щампа с конче на Роял Пари, а сега се борим с остатъците от мъниста, които Оля е пратила, да ги разделим по цветове, че да направим едното Йори, което тя ни прати, с мъниста. Другото вече има горда собственичка, която го шие.
    Учудвам се, че и момчетата проявяват интерес, вече имаме готово ушито гобленче с мъниста от Митко, а Таня и Лидия довършват техните.Ще кача снимки,когато са готови - на Митко вече отиде за рамкиране.
    Уча и едно дете да плете на една кука -то от това се интересува пък.
    Имам писма с предложения за още помощ и затова пиша тук сега.
    Ако още някой има желание да помогне, нека изчака малко.
    Не искам да натрупвам голям запас, който лятото да бъде изяден от мишките. А аз съм с децата до юни месец-после няма гаранция, че през есента пак ще съм с тях.
    Така че нека Аня и m_rija изпратят, каквото са решили, но другите желаещи да помогнат да изчакат поне месец, докато ушием изпратените неща.
    А за това, че тук са се събрали благородни души, не съм се съмнявала изобщо!!!!!
    Благодаря отново за всичко, което ми писахте и за помощта, която получавам!
    Златни сте!

  12. #12

    Подразбиране

    и така - първото ни готово мънистено изкушение
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #13

    Подразбиране

    и второто е готово, но още не е рамкирано
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #14

    Подразбиране

    Браво на децата,и на теб също
    neli0909@abv.bg
    Отрежеш ли крилете на жената,тя ще полети на метла!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от vesi700 Виж мнение
    Момичета, хиляди благодарности за помощта - получихме подаръци от vishenka, а сега се борим с остатъците от мъниста, които Оля е пратила, да ги разделим по цветове, че да направим едното Йори, което тя ни прати, с мъниста. Другото вече има горда собственичка, която го шие.
    Да ми извиниш за смесени мъниста - ама нали и аз имала помощница през лято - малката решила, че не е редно мънистата по малко в отделни пликове, и докато аз била на кухня оправила нещата

    Преди да започнете Йори с мъниста - погледни панама - трябва да е 14 каунт (11 кръстчета в 2 см) - на поситна не стане

    Цитат Първоначално написано от vesi700 Виж мнение
    и така - първото ни готово мънистено изкушение
    Много добре станало - а ако сметнеме, че детето за първи път държал мъниста и игла в ръце - идеално

    Цитат Първоначално написано от vesi700 Виж мнение
    и второто е готово, но още не е рамкирано
    А тука един малки съвет-хитрост - да не обшиваш панама - слагаш я на бюрото, и краеща мажеш с лепило С200 - после чакаш да изсъхне - и шиеш. А децата в това время измиват бюро от остатици на лепило, ако наложет се

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •