За мен незаменим и любим уред е хлебопекарната, миялната машина,кафемашината и комбайна. Готварската печка не я броя. Иначе обичам разни такива уреди. Сега съм си поръчала картофобелачка, ама така и не пристигна вече втора седница,звънях- казаха,че имали някакви проблеми и ще я пратят скоро. Миналата седмица си поръчах миксерче за фрапе- очарована съм. Единственият му недостатък е ,че е на батерии- ще трябва да си купя още един комплект от презареждащите се.Веднъж годишно- през лятото ползвам сокоизтисквачката, затварям нектари и доматен сок в бутилки. Микровълновата - само за претопляне , варене на макарони, печене на ядки и много рядко- сандвичи на грила.Тостера също го ползвам средно-нито често, нито рядко.Най- неизползвани са фритюрника и кафемелачката. Кафемелачката я ползвам само за смилане на пудра захар и евентуално подправки- карамфил, индийско орехче и подобни.Последно време към любимите уреди се причислява и пароварката- много ми харесва приготвената в нея храна,запазва се вкуса. Най-ми харесва паламуд на пара-м-м, вкусотия.Сандвичмейкъра големия син го ползва повече- фен му е.