Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Показване на 31 до 45 от 45
  1. #31

    Подразбиране

    Малко информация за всички ,които искат да си закупят хлебопекарна .Дано ви е от полза


    http://www.bonapeti.tv/store_tools.php
    Моята печка е като бялата ,но с иноксово покритие.

  2. #32

    Подразбиране

    Яни,
    Мерси от сърце за информацията!

    Сега пък се влюбих и в "Индженио" от Тефал!

    Много съм си влюбчива натура!
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

  3. #33

    Подразбиране

    Днес си купих от ТСМ шприц за сладки,но не е електрически.Опитах да направя шприц-сладки,но нищо не се получи,незнам къде сгреших.

    Видях и хлебопекарните,струват 60лв.,та въпроса ми е:Ако някой си е купил от тези хлебопекарни,да сподели дали са хубави????

  4. #34

    Подразбиране

    Скарлет и аз имам такъв шприц и не съм доволна.След време дори самата продавачка на ТСМ каза ,че не зареждала от тия шприцове ,защото клиентите се оплаквали.Сладките не се отделят.

  5. #35

    Подразбиране

    Здравейте, освен повечето неща изброени до тук, не мога да се нахваля на тигана Wok! Всичко става много бързо и вкусно! Аз в него дори понякога си готвя, като в тенджера, че е по-голям. Фритюрник нямам - всичко си пържа във Wokа - отнема малко време и много по-мако олио!
    Иначе - не мога да се нахваля на фурната с горщ въздух, съдомиялната машина, миксер, пасатор и блендер и каната за гореща вода, а да и да не забравя - цифрова вежна за продуктите - който няма - горецо препоръчвам. Нямам много уреди, но тези които имам ги използвам до дупка!

    От оборудването - тенджери и тавички от неръждаема стомана с двойно дъно(без тавичките), форми за торти и мъфини, аркопалов и порцеланов сервиз и други подобни глезотийки.

    Тези неща сме ги купували постепенно за 8-те години, които съм тук и не ми се е видяло трудно финансово! Едно домакинство се оборудва непрестанно! Аз имам още толкова неща да купувам - но и на тях ще им дойде времето!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  6. #36

    Подразбиране

    Проблема не е в шприца, а в тестото. И аз имах мнооого провали с тоя шприц (моя не е от ТСМ де, наследство ми е) и почти се бях отказала. Обаче като го уцелих тестото вече не мога да се спра да пека бисквитки. Просто слагате повече брашно, отколкото е нужно. Както пише по разни билетчета: опитайте пак

  7. #37

    Подразбиране

    И аз искам да споделя нещо. Няма да хваля някой конкретен уред, но много де радвам от едно откритие :wink: , което твърдо съм решила да си купя като взема паричките... Става въпрос за откопчаващи се форми за торта. Попаднах на едно магазинче, в което продават 3 размера за 6.80 лв. Направо съм изумена от цената-очаквах да са по-скъпи, но....ще си купя на 10 април и веднага ще напрявя торта Стоичков или парфе и ще ви се похваля

  8. #38

    Подразбиране

    Не знаех, че са измислили и автоматична картофобелачка! Адски ми е интересно на какъв принцип е! Страх ме е от много белене да не останем накрая съвсем без картофи?!
    В един от старите български филми с Георги Парцалев /обаче в момента не мога да се сетя за името на филма/, където Парцалев беше в ролята на дядото, който избяга временно от къщи, защото го караха да помага в домакинската работа, но се завърна, когато научи, че се е родило второто внуче, та в периода, в който не беше в къщи, сина и снахата трябваше сами да се справят с домакинската работа - те имаха ръчна картофобелачка - нещо като голяма купа с капак и ръчка, която се въртеше ръчно. Та синът въртя, въртя, въртя ... ядоса се, че нищо не става и репликата беше: "Пръстите ми се обелиха, а на картофите нищо им няма :twisted: ".

  9. #39

  10. #40

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от соледад
    И аз искам да споделя нещо. Няма да хваля някой конкретен уред, но много де радвам от едно откритие :wink: , което твърдо съм решила да си купя като взема паричките... Става въпрос за откопчаващи се форми за торта. Попаднах на едно магазинче, в което продават 3 размера за 6.80 лв. Направо съм изумена от цената-очаквах да са по-скъпи, но....ще си купя на 10 април и веднага ще напрявя торта Стоичков или парфе и ще ви се похваля

    Много внимателно трябва да се избира такава форма! Имах две и двете дадоха фира! Много се ядосвам! Формата не прилепва добре за дъното, дъното ме мести нагоре- надолу и днес с триста зора опекох един блат... Следващият път като реша да си купувам, ще направя тест за издържливост на формата преди да я взема!

  11. #41

    Подразбиране

    Формите изглеждат доста стабилни, но ще ги огледам по-добре преди да си ги купя :? Дано да са здрави, че както съм се навила за тех-няма развиване

  12. #42

    Подразбиране

    Аз си взех днес от Рамстор за 8 лв. Да се надяваме, че няма да се издъни в буквалния смисъл на думата, че...

  13. #43

    Подразбиране

    Последният път като ползвах подобна форма блатът "избяга" още докато беше в течна форма между стените и дъното! Не питайте после как се чисти печката :twisted:

    Така че внимавайте с такива форми! Аз вече печа блатове в затворени тавички с тефлоново покритие (намазани с масло и брашно после е фантазия да се извади готовия блат!)!

    А разтварящата се тавичка е в кофата вече! :twisted:
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

  14. #44

    Подразбиране

    И моят блат така избяга последния път...
    Силно се надявам вече да нямам такива проблеми, че ще правя торта вдругиден и ще сефтосам новата форма. Стискайте палци!

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз до 14 април съм на диета, но след това ще ги пробвам фрмичките-дано да няма издънки, че така им се радвам...
    като казвате, че блатовете ви бягали от формата дали ще стане същото и със сместа за парфето, което ще правя

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •