Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 45
  1. #1

    Подразбиране Електро-уреди,прибори,съдове

    Предлагам тук да споделим опит за това ,което сме използвали в кухнята като прибори съдове и такива ,които мислим да закупим . Въобще да си говорим за домашни потреби
    Тези нови иконки са супер ,създават голяма настроение

  2. #2

    Подразбиране

    Да живее микровълновата фурна
    Това ми е най-ценния уред в домакинството. Спестява ми най-много време от всички домакински уреди. Моята е с двоен грил - горен и долен и е с много програми за различни видове ястия - задаваш вида на ястието и грамажа и тя си знае работата - автоматично включва различни мощности, горния или долния грил. Само в средата на печенето ме известява, че трябва да обърна пилето или каквото там се пече.

  3. #3

    Подразбиране

    За мен незаменим и любим уред е хлебопекарната, миялната машина,кафемашината и комбайна. Готварската печка не я броя. Иначе обичам разни такива уреди. Сега съм си поръчала картофобелачка, ама така и не пристигна вече втора седница,звънях- казаха,че имали някакви проблеми и ще я пратят скоро. Миналата седмица си поръчах миксерче за фрапе- очарована съм. Единственият му недостатък е ,че е на батерии- ще трябва да си купя още един комплект от презареждащите се.Веднъж годишно- през лятото ползвам сокоизтисквачката, затварям нектари и доматен сок в бутилки. Микровълновата - само за претопляне , варене на макарони, печене на ядки и много рядко- сандвичи на грила.Тостера също го ползвам средно-нито често, нито рядко.Най- неизползвани са фритюрника и кафемелачката. Кафемелачката я ползвам само за смилане на пудра захар и евентуално подправки- карамфил, индийско орехче и подобни.Последно време към любимите уреди се причислява и пароварката- много ми харесва приготвената в нея храна,запазва се вкуса. Най-ми харесва паламуд на пара-м-м, вкусотия.Сандвичмейкъра големия син го ползва повече- фен му е.

  4. #4

    Подразбиране

    Djemma пусни някоя снимка на тези уреди ...пароварка ,миксерчето за фрапе ...картофобелачката/като пристигне/така ще е по интересно предполагам за всички ,а и ще ги видим как изглеждат .

    Преди време търсех преса за орехчета. Днес открих ,че имало електрически уред за тези сладки.Ето така изглежда
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Миксерчето за фрапе е това:
    http://www.atrakcion.com/catalog/pro...roducts_id/482
    Картофобелачката е тази:
    http://www.telestar.bg/core/view_pro...?produktId=200
    А пароварката ще я снимам и ще я покажа[/img]

  6. #6

    Подразбиране

    Най-много ползвам тостера,миксера,сокоизтисквачката,Бьорнера и по-рядко фритюрника .
    Искам да си купя хлебопекарна.

  7. #7

    Подразбиране

    Аз май се ограничавам до микровълновата, ел. печката и миксера. Разбира се микровълновата ползвам най-вече за претопляне и варене. Печката понеже ни е новичка все още не мога да и се нарадвам и гледам да се въртя повечко край нея.
    От съдовете любими са ми новата ми форма за печене на блатове за торта във формата на сърце и уок тигана на Тефал.
    Откакто открих форума обаче ми се иска да се сдобия със силиконови форми за печене, формички за мъфини(може и хартиени да са) и най-вече хлебопекарна.
    Може да ви се стори куриозно, но в повечето магазини в Стара Загора ме изгледаха супер странно като питах дори и за хартиените формички за кексчета (мъфини).
    Бих искала да помоля момичетата от Стара Загора да споделят от къде са се сдобили със силиконови форми за печене или с хлебопекарна.

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Steny
    Бих искала да помоля момичетата от Стара Загора да споделят от къде са се сдобили със силиконови форми за печене или с хлебопекарна.
    Силиконови форми за печене засега има само в магазините на ТСМ, и то не във всички. В м-на срещу ІІро ОУ, на бул. "Руски" (точно до аптека "Ивана"), както и в м-на на бул. "Патриарх Евтимий" до р-т "Феникс" има силиконови форми за кекс - правоъгълна ( http://www.atrakcion.com/catalog/pro...roducts_id/154 ). Магазините са на един собственик и цената е 8 лв. В м-на до "Феникса" имаше и 2 бр. силиконови подложки за печене на цена 14 лв. двете. Същите в София ги гледах за 9 лв., ама това е положението.

    В м-на на ТСМ, който се намира в търговския център на "П. Евтимий" срещу Верея - там където е офиса на М-тел, но в подземния етаж, има кръгла и правоъгълна форма ( http://www.atrakcion.com/catalog/pro...roducts_id/444 ). Кръглата май беше 10 лв., но не съм сигурна, че отдавна я купувах моята.

    Навсякъде те гледат като извънземно като питаш за силиконовите форми, а една от продавачките, докато плащам моята, ме пита кога се слага кекса вътре - като се изпече ли . И аз й викам: "толкова грасива ли ви се вижда тая форма, че да съхранявам в нея печивото". Щото те са едни сиви, приличат на галоши, ама тя жената откъде да знае

    Метални тави за мъфини (за по 6 бр.) си бях купувала за 3 лв от един м-н за 1 лв. на Главната, но го закриха, така че няма как да си купиш оттам. Хартиени формички в СЗ няма, аз моите ги купувах от София.

    Машината за хляб я купувах също от един ТСМ, който беше на гърбиците до VІто ОУ, но вече го закриха. Понякога има такива машини в ТСМ-а под М-тел, но са с огромна надценка. По-добре си я купи от София, ако ще е от ТСМ, или от Техномаркет или Метро.

    Сори на авторката на темата за офф-а.

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sladka hapka
    Силиконови форми за печене засега има само в магазините на ТСМ, и то не във всички. В м-на срещу ІІро ОУ, на бул. "Руски" (точно до аптека "Ивана"), както и в м-на на бул. "Патриарх Евтимий" до р-т "Феникс" има силиконови форми за кекс - правоъгълна
    В м-на на ТСМ, който се намира в търговския център на "П. Евтимий" срещу Верея - там където е офиса на М-тел, но в подземния етаж, има кръгла и правоъгълна форма
    Сори на авторката на темата за офф-а.
    И аз сори, Хапке, ама не трябва ли да заменим "Патриарх Евтимий" с "Цар Симеон Велики" Че нали знаеш Патриарха къде на изток е


    За хартиените формички - Джемма беше пекла мъфини във формички от пастет - сега има такива малки пастетчета в кутии от по-дебело фолио в почти всички хранителни магазини. Ако не си виждала Steny, пиши, ще ти кажа
    По темата за уредите:
    Моят любим уред явно е хладилника, защото моите все ме бъзикат, че минингит ще хвана някой ден Сега сериозно: най-много използвам печката, микровълновата и тостер-сандвича. Сокоизстисквачката напоследък да, фритюрника е задача на децата - винаги, като ни няма го вадят и пържат картофки (защото у нас по-малките ел.уреди се прибират заради мястото). Комбайн имам, но го използвам само за приготвяне на каймата и ако ще режа повечко зеле за салата. Иначе не ми струва ваденето и прибирането. Кафемашината ми не прави хубаво кафе, та я зазимих в един гардероб и си ползвам кубинската кафеварка. Иначе мечтата ми е за хлебопечка, но няма къде да я сложа. Но след някоя годинка, като засиля сина към другото жилище :P
    За съдовете: тенджери-неръждаеми, тефлон и обикновени
    тигани: тефлонови и 1 стар дебел чугунен за панирани изделия
    тави-неръждаеми и прости
    чинии: порцелан и аркопал
    чаши-стъкло и кристал и костен порцелан
    друго не се сещам
    ама се сетих: Магазин на ТСМ има и на пазара, срещу чешмичката

  10. #10

    Подразбиране

    Цар Симеон е, не е „Патриарха”. Мерси, Пепчо!

  11. #11

    Подразбиране

    Момичета, да се похваля, днес посетих Биг шипа във Варна и си накупих някои неща. Ето това:
    Уред за понички- бях му хвърлила око отдавна, ама не ми се даваха 34 лв,сега ги прежалих.
    Силиконова точилка- и нея отдавна я исках, но в другите магазини е по 40 лв, тук я намерих за 15 и съм щастлива от този факт.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #12

    Подразбиране

    Продължавам с формите за медена къщичка- направо умирам от щастие , че ги намерих.По коледа бяха скъпи, а сега ги взех за 4 лв.
    Актуална за сезона кошничка за яйца.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #13

    Подразбиране

    Инакрая силиконово килимче само за 7 лв .
    Много съм доволна от ползотворните си покупки днес.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #14

    Подразбиране

    Djemma - направо ме разби с твоите форми! И като знам как в Бг се намират такива неща, направо ти свалям шапка, за страхотната сбирка!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Блафодаря Нат,много се кефя на покупките си, наистина немога да повярвам,че ги намерих. Ще го наобикалям вече честичко тоя Биг шоп.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •